Daily Motors Suceava

Suceava
lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Daily Motors Suceava

Post by lus »

daca aveti ceva de spus de ei, va astept.

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by mihaiolimpiu »

Draguti baietii de acolo, le mai trebuie putin training pe partea de vanzari, (parerea mea eu tot in vanzari lucrez) dar pot sa spun ca per total au fost cam la un 90%. Astept sa vad cat de seriosi sunt si cu livrarile!

In afara de ast ami-au raspuns la toate intrebarile, voi reveni cu pareri dupa ce iau masina! Mi-au promis presuri de masina bonus, plasa de bagaje mi-au zis ca e pe BEST si din cate citesc astea nu prea sunt adevarate! Ma rog o sa traim si o sa vedem!

Inca o treaba, tot ei vor deschide un service in Itcani - Suceava cam intr-o luna! O luna e de vreo 3 luni! Aici ii inteleg nu depinde numai de ei sunt aprobari, utilaje si restul dar mi se pare mai ok sa spuna in viitorul apropiat decat o minciunica...
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

gcitron
Posts: 40
Joined: 05 Jun 2007, 14:05
Auto: Ceed HB 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by gcitron »

Ce se mai aude cu service-ul din Suceava? Vreau sa-mi instalez senzorii de parcare, dar nu m-as duce pentru atata lucru pana in Iasi sau Bacau.
Cee'd 1.6 GSL AT+ESP+etc - Pewter Beige

lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Post by lus »

vorbisem cu ei saptamana trecuta si mi-au spus ca intr-o luna, maxim 2.

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by mihaiolimpiu »

Inca nu s-a deschis... deci promisiunile sunt promisiuni la urma urmei... dar am fost la locatia respectiva (fostul depozit COCA COLA din Itcani langa Gara) si este utilat cu tot ce-i trebuie!

Senzori de parcare potzi sa pui peste tot chiar si la Adria insa eu m-am izbit de nesimtirea crasa a celui de acolo ce insista sa-mi puna o alarma no name! Spre avantajul lor si pretul la manopera si larama era foarte scazut undeva pe la 3 milioane TOTALl!!! Oricum dupa toate pataniile cu cei din Iasi acum imi pare rau ca nu am mers pe aceasta varianta care era de 2 ori mai ieftina si probabil la aceeasi calitate!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

gcitron
Posts: 40
Joined: 05 Jun 2007, 14:05
Auto: Ceed HB 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by gcitron »

Deci service-ul Adria e "agreat"? Eu mi-am luat deja senzorii si nu mai conteaza daca vor ei sa-mi bage ceva pe gat.
Cee'd 1.6 GSL AT+ESP+etc - Pewter Beige

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by mihaiolimpiu »

mda e agreat (AGREAT RAR si cei de la Daily au zis ca e OK la ei)! Problema e ca la alarma problema montarii unei alarme cumparate de mine nu a fost "AGREATA", ba din contra am fost expediat scurt... de asta nu voi merge NEVER EVER acolo sa-mi fac ceva la masina...
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Daily Motors Suceava

Post by catalin2804 »

Stiti cumva daca s-a deschis service-ul?
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Daily Motors Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Da, din cate stiu eu s-a deschis! :) sper sa nu dau informatii incorecte, mi-a spus un vecin tot cu KIA... oricum de cand am luat eu masina (acum 6 luni) in service erau destule utilaje pentru a incepe lucrul!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Daily Motors Suceava

Post by catalin2804 »

trebe sa ma duc la ei in vizita. Cred ca imi bate toba. Sper sa fie ea, ca pare ceva desprins. Si nus ce s-a intamplat daca la amortizoarele pe fata mi s-au indoit aripile pe verticala, ca si cum s-au infipt in aripa. Se observa mai greu, trebe sa te uiti atent, mie mi-a spus tinichigiu.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Daily Motors Suceava

Post by mihaiolimpiu »

Pune niste fotografii sau descrie intr-un topic separat. chiar sunt curios ce ai patit... pare destul de ... cum sa spun: INCREDIBIL! s-a dus masinade bot in sus sau cum??
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Daily Motors Suceava

Post by catalin2804 »

Nu s-a dus de bot. Indoiturile nu se vad decat daca te uiti atent. Sunt identice si simetrice pe aripi. Ca si cum Telescoapele s-au infipt in aripi. Mie mi-a aratat tinichigiul cand am revospit o aripa. Si cum nu am reparat-o la service kia nu am avut cum sa ii intreb care e treaba.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Daily Motors Suceava

Post by Kornel »

Unde se afla service-ul Kia din Suceava si cam cat costa revizia de 1 an acolo? A facut cineva revizia acolo?
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

Gothic
Posts: 10
Joined: 27 Nov 2007, 22:03
Auto: KIA SPORTAGE 1.6 GDI.STYLE
Location: Suceava

Re: Daily Motors Suceava

Post by Gothic »

Kornel wrote:Unde se afla service-ul Kia din Suceava si cam cat costa revizia de 1 an acolo? A facut cineva revizia acolo?
Service-ul este in cartierul Itcani ,langa depozitul Coca-Cola ,pretul unei revizii de 1 an este 470 ron.Nu stiu insa daca poti face revizia la ei intrucat aveau licenta suspendata in ianuarie 2009 ,iar clientii erau trimisi la Iasi sau Vaslui.
1,4 GSL EX Classic Black Pearl
SV 08 NKV

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Daily Motors Suceava

Post by Kornel »

mersi de informatie...dar am inteles ca si service-ul din Iasi - klado si-a restans activitatea asa ca noi cei din nordul tarii vom face inspectiile in Vaslui...
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

Post Reply

Return to “Daily Motors”