Rodav Vaslui

Vaslui
User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

De unde ai informatia asta?

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

Kornel
Posts: 24
Joined: 04 Apr 2008, 14:14
Auto:
Location: Botosani

Re: Rodav Vaslui

Post by Kornel »

Cine poate sa-mi spuna unde se afla service-ul in Vaslui???
Kia Cee'd 1,4 SW Machine Silver

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Rodav Vaslui

Post by ddirectorul »

Service-ul Rodav in vaslui, se afla la(in) Moara Greci, pe partea stanga cum mergi spre Iasi.
Mai exact daca stii unde se afla RAR Vaslui, Rodavu e cu ~200-250 de metri inainte de RAR.

Drumuri bune
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

catt
Posts: 199
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Re: Rodav Vaslui

Post by catt »

Deci pe dreapta venind din Iasi , chiar ma interesa .. "Moara Greci" e in fapt o mica asezare / cartier.. la intrarea in Vaslui daca-mi amintesc bine ?
Hai sa mai auzim niste pareri despre serviciile Rodav , n-a mai mers nimeni pe la revizii ??
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

ddirectorul
Posts: 226
Joined: 22 Oct 2008, 08:09
Auto:
Location: Husi --> Vaslui
Contact:

Re: Rodav Vaslui

Post by ddirectorul »

Am facut eu 2 revizii la RODAV. Total multumit de ing sef de acolo.
cee'd sw 1.4 GSL BEST-black pearl + opt + stiker + cheie briceag
ODO 151000 +
VS-04-ASF
http://picasaweb.google.com/ddirectorul ... birx4e6sQE#

Boby

Re: Rodav Vaslui

Post by Boby »

catt wrote:niste pareri despre serviciile Rodav , n-a mai mers nimeni pe la revizii ??
Am făcut revizia 1 la ei, sunt în general O.K., te lasă să stai în service lîngă maşină, ceea ce mi se pare normal, m-am dus cu uleiul meu, şi au pus ei filtrele de ulei şi polen. Filtrul de aer l-au scos şi suflat cu aer, nu era nevoie de înlocuit. Mi-a facut dl. Viorel un test pe laptop privind toţi parametrii de funcţionare, gratuit bineînţeles. Au afirmat că vin la ei clienţi sa facă revizia din toată Moldova: Iaşi, Suceava, Bacău, Neamţ, etc.
Mulţumit.

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Rodav Vaslui

Post by edddie_m »

Te lasa sa vii cu uleiu si filtrele tale?
Cam cate ore de manopera factureaza la prima revizie si cat costa la ei o ora de asta tehnologica?

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Re: Rodav Vaslui

Post by arka »

Astazi am facut a patra revizie la masina. Desi am vrut sa renunt sa mai fac revizii la Kia, m-am dus la Rodav. Personalul de acolo a fost Ok, indiferent daca am vorbit cu un inginer sau mecanic am primit raspunsurile cerute si au incercat sa ma ajute.
Mi-au schimbat si o bieleta pe garantie. Am ramas placut surprins ca desi am 50 000 de km mai am placute de frana cel putin pentru inca 10 000 km, iar in urma verificarilor facute pe tester masina este mai mult decat Ok (stare sonde, parametrii etc, mi-a explicat inginerul respectiv, dar pana la ora asta am uitat toate amanuntele )
Ca sa nu o mai lungesc, pt cine poate ajunge la Vaslui, recomand Rodav.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re:

Post by bubumisu »

psystem wrote:15
si atunci astia de ce ne-au dat manual in care scrie la benzina revizia 1 la 20.000? si eu stiu ca la benzinare e la 15.000

ceed sw, 1,4 GSL city #-o
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Rodav Vaslui

Post by bubumisu »

Boby wrote:
catt wrote:niste pareri despre serviciile Rodav , n-a mai mers nimeni pe la revizii ??
Am făcut revizia 1 la ei, sunt în general O.K., te lasă să stai în service lîngă maşină, ceea ce mi se pare normal, m-am dus cu uleiul meu, şi au pus ei filtrele de ulei şi polen. Filtrul de aer l-au scos şi suflat cu aer, nu era nevoie de înlocuit. Mi-a facut dl. Viorel un test pe laptop privind toţi parametrii de funcţionare, gratuit bineînţeles. Au afirmat că vin la ei clienţi sa facă revizia din toată Moldova: Iaşi, Suceava, Bacău, Neamţ, etc.
Mulţumit.
pai da tata, acuma te lasa inauntru ca vor sa atraga clienti, si eu la prima revizie stateau drepti in fata mea. dar pana sa vina criza nu se uitau la tine nici ca un muc uscat. :lol:
sa invete si comerciantii astia ca noi suntem stapani, si ar trebui sa dictam bunele practici si preturile :D
astept sa vad daca si la a doua revizie sunt tratat la fel.
PS: verificarea pe computer sunt obligati sa o faca, asa ca nu te simti prea "bagat in seama" :wink:
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

adiscantee
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2011, 22:12
Auto:
Location: vaslui

Re: Rodav Vaslui

Post by adiscantee »

ieri am facut revizia la rodav
foarte multumit de baietii de acolo mi-au spalat si masina (afara ploua si sa cam murdarit pana la ei)
ma costat 985 de lei, cum vi se pare pretul ? am un sportage din 2008 , 2.0 crdi 4 wd
sportage 2008, 2.0 crdi 4 wd

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Rodav Vaslui

Post by quelloo »

cam mult...io am acelasi motor pe a mea si o revizie normala e pana in 600 la IMG
acum, daca ai schimbat si filtru de motorina, vine cam 750 si aici :P
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

adiscantee
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2011, 22:12
Auto:
Location: vaslui

Re: Rodav Vaslui

Post by adiscantee »

nu mai retin toate preturile dar
6 litri ulei 300 lei
manopera total 150 lei
filtru motorina vreo 200 lei
filtru ulei
filtru aer
filtru polen
sportage 2008, 2.0 crdi 4 wd

gabriel
Posts: 30
Joined: 26 Oct 2009, 19:36
Auto:

Re: Rodav Vaslui

Post by gabriel »

Boby wrote:
catt wrote:niste pareri despre serviciile Rodav , n-a mai mers nimeni pe la revizii ??
Am făcut revizia 1 la ei, sunt în general O.K., te lasă să stai în service lîngă maşină, ceea ce mi se pare normal, m-am dus cu uleiul meu, şi au pus ei filtrele de ulei şi polen. Filtrul de aer l-au scos şi suflat cu aer, nu era nevoie de înlocuit. Mi-a facut dl. Viorel un test pe laptop privind toţi parametrii de funcţionare, gratuit bineînţeles. Au afirmat că vin la ei clienţi sa facă revizia din toată Moldova: Iaşi, Suceava, Bacău, Neamţ, etc.
Mulţumit.

Si tu ai pus botul la vrajeala lui domn Viorel...

User avatar
alimos
Posts: 1383
Joined: 19 Apr 2008, 22:15
Auto: cee'd 1.4 SW;sportage 1.6 GDI
Location: Bacau
Contact:

Re: Rodav Vaslui

Post by alimos »

Acum... cat e adevar,nimic de spus,dar unde este rea vointa nu vad de ce sa nu reactionez,ca simplu forumist.Vrajeala ,nevrajeala,eu un om mai pasionat de ceea ce face mai mult decat omul asta nu am cunoscut,cel putin in domeniul auto. Iar totul mai depinde si de cum vorbesti cu omul.Si aici ma refer atat din punctul lui de vedere,de prestator de servicii,dar si din punctul meu de verdere,ca si client.In relatia mea cu Rodav,in proportie de 95% gestionata din partea lor de domnul Viorel,nu pot sa reprosez decat restrictiile impuse de KiaRomania in gestionarea garantiei sau de termenele destul de mari de livrare a pieselor.Poate si de preturi.Dar omul despre care vorbim,asa cum spuneam intr-un alt topic,mi-a dat pana si un element de pe masina lui personala,pentru a incerca sa ma multumeasca.O sa se spuna ca sunt naiv,ca este marketing,si ca el a recuperat acel dop de telescop de la prima masina cu dauna totala care i-a cazut in mana.Asa este poate,dar pentru mine genul acesta de marketing si de abordare orientata spre client si spre satisfacerea lui este cel care imi convine.Este bomboana de pe ghiseul bancilor comerciale.Este acel ceva care face lucrurile sa mearga.El nu a pierdut nimic,insa a castigat un client care probabil va merge la Vaslui si dupa terminarea garantiei,pe un drum plin de gropi,pentru el,sfaturile lui si abordarea lui.Acelasi lucru il face si cu laptopul lui celebru la care intotdeauna se chinuie sa vada ceva in masina inundata de lumina.Poate este tot marketing,dar unul, repet,orientat spre client.Ceea ce nu vad de ce ar deranja.
Nu are rost sa detaliez aici public toate serviciile pe care acest om mi le-a facut mie ca si client,fara a afecta cu nimic interesele companiei in care lucreaza,ci doar intinzand atat coarda cat si nervii mecanicilor pentru atingerea obiectivelor clientului,si depasind astfel impreuna mare parte din bolile copilariei acestei masini.
De aceea consider cuvantul "vrajeala" ca fiind cel putin deplasat din punctul meu de vedere la adresa lui .Si doresc sa se noteze:vorbesc de un om,si nu de Rodav.Compania e companie,si a exista ca si companie inseamna profit,iar profitul se face in doua moduri.Brusc,sec si de scurta durata,sau lent si orientat pe client,calitate si pe un termen mediu/lung. Lucrez in comert de 15 ani,intr-o multinationala,si stiu ce vorbesc.Am trait pe pielea mea.Iar omul chiar nu vrajeste.Face bani inteligent.Si bravo lui si celor care in platesc,pentru ca au inteligenta sa-l aiba! Iar daca cineva va considera acest post ca pe o reclama,n-a inteles nimic...Si daca-mi pare rau de ceva in ceea ce-l priveste,este ca nea' Vio nu e din Bacau ,ca nevoie de profesionisti este si aici ca pe peste tot...
Ceed 1.4 109 hp SW BEST,2008,Pewter Beige,ODO 190000
SportageIII 1.6GDI 135 hp ,2014,Space Blue,ODO 105500
Ceed 1.6 crdi 115hp ,2009, Piston Grey,odo 250000

Post Reply

Return to “Rodav”