Radimo Trading sibiu

Sibiu
giovanny_mbb
Posts: 7
Joined: 12 Dec 2007, 11:27
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Radimo Trading sibiu

Post by giovanny_mbb »

baieti eu sunt din sb sunt foarte multumit de dealerul kia voi ce parere aveti de dealerul vostru
Cee`d 1,4 GSL Best Black Pearl

Alina
Posts: 11
Joined: 05 Dec 2007, 08:12
Auto:
Location: Tg.Mures
Contact:

Post by Alina »

cei din mures au fost foarte ok

maldini
Posts: 38
Joined: 09 Apr 2008, 14:17
Auto:

Post by maldini »

In curand sper sa iti dau si eu un raspuns.. deocamdata nu m-as declara f multumit.

giovanny_mbb
Posts: 7
Joined: 12 Dec 2007, 11:27
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Post by giovanny_mbb »

maldini , De unde tiai luat masina ?
Cee`d 1,4 GSL Best Black Pearl

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

din cate am inteles (surse neoficiale) in scurt timp se va ridica licenta dealerului din pitesti ERSTE Sunt sub orice critica oamenii de aici ... nu sunt singurul care a avut probleme cu ei..
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

bogdanf
Posts: 222
Joined: 06 Sep 2008, 08:41
Auto:
Location: Piatra Neamt
Contact:

Re: Radimo Trading sibiu

Post by bogdanf »

Momentan am eu o problema. Am mai scris despre ea: incerc sa ma programez la vopsitor pentru o reparatie minora si inca nu reusesc sa finalizez problema. Dupa 4 programari, telefoane, vorbit si cu directorul si cu vopsitorul si cu d-ul care se ocupa de programari, dupa ce am lasat nr. meu de telefon pentru a putea fi contactat, dupa ce am fost trecut pe caietele, dupa ce am dat telefoane si am vorbit cu oamenii de acolo...tot nu am reusit sa imi vopsesc bara spate.
Chiar daca le-am spus ca vopsitul va fi suportat pe cheltuiala mea, nu pe garantie.
Voi mai face o incercare si miine. Apoi ma las pagubas. Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Kia Cee'd Sporty Wagon - Machine Silver - 1.4 GSL MT Best
Jurnal de bord
Harta posesorilor de KIA din România
Album foto
Image

judoka
Posts: 72
Joined: 23 Aug 2008, 20:40
Auto:
Location: SIBIU

Re: Radimo Trading sibiu

Post by judoka »

Vai giovanny....nici nu vreau sa-mi amintesc cat m-au fitilit....pff...era sa renunt de cateva ori....eu zic k nu au pregatirea necesara pt a da raspunsuri si de al dirija pe client...apai pe partea cu bancile si ce optiuni ai...nu mai zic...Aveam impresia k imi vand o paine..nu-si dadeau interesu deloc..ca si cum "las k vine altu si o cumpara". bine k am scapat....Ieri am mers sa-l intreb ce s-a intamplat cu alarma de nu se mai aude..functioneaza dar nu mai "piuie"...si mia dat nr lu' unu...ala a zis sal sun peste 2 zile... Degeaba, tot in Romania traim chiar daca intr-un ritm foarte lent incep sa apara si exceptii... MAI BINE SA NU AVEM NEVOIE DE EI !! :wink:
KIA CEE'D 1.4 BEST-SO RED- SB-19-DEI- Super incantat-multumit-fericit :D

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re:

Post by ida01ro »

Alina wrote:cei din mures au fost foarte ok
@Alina, de cate x ai avut nevoie de ei si in ce probleme ?
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

giovanny_mbb
Posts: 7
Joined: 12 Dec 2007, 11:27
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Re: Radimo Trading sibiu

Post by giovanny_mbb »

Judoka sa sti ca cu banca am avut si eu d tras dar Banca ii banca nu ii dealer KIA , Baieti de la KIA nu au ce sa faca daca banca nu plateste la timp sa le mai trebuie acte sau chesti de genu pentru ca ei sunt doar intermediari ei transmit mai departe ce spun cei de la banca.
Acuma nu stiu cum a fost la tine dar eu am cumparat masina de la Luci (directorul de vanzari) si a fost super de treaba baiatul a venit si dupa program sa vb cu mine si super O.K. iar ce tine de alarma la fel nu se monteaza de cei de la KIA ci de o firma AS din sibiu.
Drumuri bune Judoka
Cee`d 1,4 GSL Best Black Pearl

judoka
Posts: 72
Joined: 23 Aug 2008, 20:40
Auto:
Location: SIBIU

Re: Radimo Trading sibiu

Post by judoka »

Si eu tot cu Luci am "lucrat"...nu cred k m-a sunat niciodata...doar knd a venit masina...tot eu am stat de capul lui chiar daca zicea k o sa ma sune...in fine, o trecut. Azi (dupa 3 zile de cand am fost la ei) am fost la service-ul unde m-a chemat tipul cu alarma...concluzia? mi sa ars crek sirena aceea, deaia nu se mai auzea nik...a schimbato si s-a rezolv. Drumuri bune si tie!
KIA CEE'D 1.4 BEST-SO RED- SB-19-DEI- Super incantat-multumit-fericit :D

cysun_
Posts: 37
Joined: 14 Jul 2008, 16:53
Auto:

Re: Radimo Trading sibiu

Post by cysun_ »

Am avut niste probleme mici (niste zgarieturi) si am reusit intr-un final (dupa multe fofilari stiti si voi) sa duc masina la Radimo. Reparatia a iesit bine dar am constatat ca mi s-a sustras o mapa cu cd-uri din torpedo. Am lasat-o cu buna stiinta acolo, daca n-am incredere sa-mi ramana niste cd-uri apai ma astept la ce-i mai rau. Chiar daca probabil e vorba de vreun dorel de pe-acolo eu nu recomand nimanui Radimo pana nu-si rezolva problemele, voi merge la revizie in alt oras.

Legat oarecum tot de asta, cand am lasat masina, o doamna de acolo si-a dat seama ca ii disparuse mobilul si m-a intrebat daca n-am vazut pe cineva daca a intrat acolo, parea destul de sigura ca a ramas pe masa. N-am intrebat daca si l-a gasit cand am ridicat masina, dar mi-a dat de gandit.

EDIT: Postul radio-ului era schimbat pe unul de muzica populara, nu stiu daca e relevant.
Cee'D Best 1.4 Kompass Blue

cysun_
Posts: 37
Joined: 14 Jul 2008, 16:53
Auto:

Re: Radimo Trading sibiu

Post by cysun_ »

Am observat ca lipsesc si şerveţelele umede. Mă întreb dacă au mai făcut ceva necurat.
Cee'D Best 1.4 Kompass Blue

Post Reply

Return to “Radimo Trading”