Anulare proces verbal

Norme legale care ne afectează, unde ne facem asigurările, de unde credit, radare, gropi...
xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

Ai dreptate .
=D>
PS.Nici eu nu pot sa ma abtin sa nu constat ca dupa punct si inceputul propozitiei se scrie cu litera mare . Sa nu-mi spui ca din viteza, ca literele sunt dispuse cam departe pe tastatura .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare proces verbal

Post by Dannyboy »

Vad ca acest topic a devenit unul al ironiilor. In plus, prin tema abordata, face inutil acel topic legat de respectul in trafic pe care il oferim si primim. Postarea mea de mai sus in care ziceam ceva de desfasuratorul convorbirilor era menit sa va faca sa intelegeti ca aceasta discutie ar fi fost mai bine sa nu existe. Daca nu cereti dumneavoastra stregerea sau blocarea topicului, o cer eu.
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

De acord, =D> sa fie blocat/sters .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare proces verbal

Post by eugenflorinmanea »

Concluzia:

'Adevărat vorbeam,
Că nu iubesc mândria şi că urăsc pe lei,
Că voi egalitate, dar nu pentru căţei."
Aceasta între noi adesea o vedem,
Şi numai cu cei mari egalitate vrem.'

=D> =D>
SAAB 9-5

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Anulare proces verbal

Post by Sorcee'd »

@xp
tati,daca numai asta ai gasit sa-mi reprosezi,m-am linistit....
Ma inclin.
:wink:
eugenflorinmanea,bine punctat din GA si ma bucur ca mai sunt oameni care citesc...din pacate prea putini.se pare ca ne alegem modelele asa cum vor ei,dintre zerourile de la tv...
Se pare ca topicul poate fi inchis.
Drumuri bune.
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

1. =D>
2. "nen'tu ceasca" / "tati" ? :shock:
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
Remington
Posts: 36
Joined: 17 Dec 2009, 16:38
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare proces verbal

Post by Remington »

Dupa cum si tu ai recunoscut ca ai vorbit la telefon...nu vad ce ar trebui sa mai contesti. Durata convorbirii iti este taxata sau nu de operatorul de telefonie mobila. Scopul convorbirii nu cred ca intereseaza. (Daca atunci provocai un accident, ceea ce doreai tu sa faci pentru tara nu mai conta..). Din cate stiu legea sanctioneaza folosirea telefonului mobil. Daca tot faceai ceva util pentru tara in timpul ala, poti fi si mai util acum acceptand ca ai gresit, platind amenda si contribuind la gugetul de stat.
KIA CEED HB 2,0 CRDI 140CP PEWTER BEIGE CM6+1

Lucrurile bune se intampla celor care stiu sa astepte!

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

xp wrote:........ sunt de acord ca trebuie sa platesc pentru greselile mele si de altfel mi le asum................
Si voi plati amenda .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

eugenflorinmanea wrote:........ iesi din tagma Huidiu, Lucescu, sotia lui Paunescu etc .
recunosti asta :
"E...mai bine sa nu vada taica-miu...ca dc vede ca mi-am luat amenda 540 RON (270 in 48 de ore) ptr 150 km la ora...nu e de bine :):)"
"am fost surprins in afara localitatii cum 150 km la ora...o bagasem pe maneca (la 50 in plus papa carnet)."
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare proces verbal

Post by eugenflorinmanea »

Tot n-ai terminat subiectul?
Saracutu...cum a cautat el prin toate postarile membrilor care 'l-au jignit' si nu au vazut contextul... TU CHIAR AI O PROBLEMA!
Eu am recunoscut am platit amenda- asta e IMI ASUM FAPTELE.
Nu acuz faptul ca politistul trebuia sa anlizeze contextul in care am savarsit eu faptele: planetele erau aliniate, Mercur era in retrograd...deci aveam tot dreptul sa vorbesc la telefon...si nea Garcea ala - sa ii fie rusine ca nu a stiut cine sunt eu si ce fac eu pentru tzara-si al naibilor mi-a dat amenda.
Normal ca n-am semnat nimic am refuzat PV ul ..si o sa il dau si in judecata mama lui auzi sa nu ma cunoasca el pe mine si sa nu vada contextul...
:)))))))

Eu zic asa- a gresi e omeneste-cine nu a gresit sa arunce primul cu piatra. Dar las-o asa- platesti amenda si inchidem topicul. Ce zici?
SAAB 9-5

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

xp wrote:
xp wrote:........ sunt de acord ca trebuie sa platesc pentru greselile mele si de altfel mi le asum................
Si voi plati amenda .
Sa stii ca nu trebuie sa ma compatimesti ( "saracutu") si nu am nevoie de compasiunea ta, iar despre acel topic am dat intamplator. Inainte de a face unele afirmatii despre unul si altul(fara ai cunoaste ) , despre tagme etc. ar fi bine sa ne uitam si-n gradina noastra.Repet am gresit platesc. Nimeni nu este perfect, toti mai gresim. Numai bine .
ps. Promit ca nu mai postez nimic in legatura cu acest subiect.
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by bijj »

sa inteleg ca daca nu ai semnat pv inseamna ca nu il ai ?
trebuie sa-ti vina prin posta acasa.
Eu zic sa ii dai in judecata ca nu ai ce pierde in afara de timp, asta daca nu vrei sa platesti.
Iti bagi 2 martori, 2 prieteni si gata daca nu au inregistrarea nu au ce sa-ti faca. Si chiar daca au inregistrarea nu stiu cat de bine se vede prin geamurile de la masina.
Eu am patito asa si au bagat martor din "burta" care nu s-a prezentat la proces.


si atentie pt cei ce trec pe dig (braila - galati), din cate stiu se considera localitate pana la statia de epurare, pana la indicator deci viteza e de 50.
Nu sunt indicatoare si baietii stau la ciupeala.
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by xp »

@bijj-iti raspund cu toate ca am zis ca nu mai comentez subiectul si o sa-mi atrag noi critici

Nu am procesul verbal. Stiu ca v-a urma sa-mi vina prin posta , iar daca nu-l ridic , v-a trebui sa mi-l afiseze la domiciliu in prezenta unui martor , totul in termen de 30 zile, de la intocmirea pv-ului, conform OG 2/2001 .

Cand vii dinspre "caramidarie" indicatoarele rutiere de localitate sunt montate dincolo de Apan ( la km 2+200) , atat pe stanga cat si pe dreapta ,( daca cumva nu le-au furat) si se considera in localitate ( nu exista niciun indicator ca ai fi parasit localitatea ) .
Mai rau cand vii dinspre bac, ca nu exista niciun indicator ca ai fi intrat in localitate , dupa ce ai parasit bacul, si tu daca virezi spre dreapta , la caramidarie, consideri ca esti in afara localitatii , rulezi cu viteza mai mare de 50km/h .........dai in radar.......amenda .Cand vii dinspre Galati e simplu se vad indicatoarele de localitate .Regimul de viteza "caramidarie" -Apan - 50km/h, este in interiorul localitatii su nu-ti trebuie rovinieta . Politia de multe ori da amenda pentru lipsa rovinieta in acest sector facand un abuz.
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

User avatar
bijj
Posts: 164
Joined: 09 Feb 2009, 15:57
Auto:
Location: Braila

Re: Anulare proces verbal

Post by bijj »

ai dreptate
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST, red mars

Mory
Posts: 146
Joined: 22 Sep 2008, 12:35
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare proces verbal

Post by Mory »

fa o contestatie la judecatoria in raza careia ai primit contraventie pe simplul motiv ca procesul verbal nu a fost semnat de un martor care sa nu fie din aceeasi unitate cu agentul constatator. acest motiv reprezinta potrivit art. 197 alin. 2 din codul de procedura penala un motiv de nulitate absoluta a actului intocmit de agentul constatator. nu poate fi martor tot un politist. acest fapt reprezinta un abuz si trebuie sanctionat. daca tot vor sa dea o amenda atunci sa faca un proces verbal cum trebuie.
Kia pro_cee'd 1.4 109 CP black pearl 30.000 km B-99-VKN

Imaginatia conduce lumea

Post Reply

Return to “Legislaţie, asigurări, banci, info trafic”