Huse scaune pro cee'd

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by AlinC. »

-Nicu- wrote:Pana una, alta: THIS THREAD IS WORTHLESS WITHOUT PICS :P
Corect si-mi pare sincer rau ca nu apuc sa fac niste fotografii ca lumea la huse, mai ales ca merita. De altfel, nici masina n-am apucat s-o fotografiez :)

Am facut o poza rapid cu tel. la scaunul din dreapta, poate imi mai spal din pacate :)

Image
Image
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

lnvisible
Posts: 465
Joined: 09 Dec 2008, 23:20
Auto:
Location: Bucuresti ... God damn it!

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by lnvisible »

Wow ... multumesc, nici nu stii cat ma bucur de informatia asta ... urasc tapiteria de la masina mea (e singurul lucru care nu-mi place la ea).
A fost Pro'ceed CRDI 115 HP

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by scubli »

@AlinC.: Frumoase huse, sa le stapanesti sanatos.
Imi place cum pica husa pe cotiera. Ai putea sa faci cateva poze mai in detaliu la acest lucru ?:)
Mersi.

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by thor29b »

Mai vrem poze, eventual un detaliu cu clapeta de pe spatar (de unde se rabateaza) [-o<
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by bogdan-alin »

Deci sunt frumoase rau!!!! Alin C te rog pune si tu mai multe poze [-o< caut niste huse care sa vina bine pe masina de vreo 2 luni...iar astea imi plac f mult...poze poze poze :smt007

lnvisible
Posts: 465
Joined: 09 Dec 2008, 23:20
Auto:
Location: Bucuresti ... God damn it!

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by lnvisible »

Am fost eu azi sa vad mostrele de material cu care lucreaza cei de pe site-ul mentionat si sunt materiale foarte misto chiar si pentru alegerea low cost numai cu textil. Tot acolo am vazut si niste huse montate pe un Passat care sunt absolut superbe, finisate frumos si nici de aproape nu te prinzi ca sunt huse.
Singurul inconvenient e ca la proceed tre' scoasa bancheta din spate pt ca nu se pot monta altfel, in rest numai de bine si m-am hotarat si eu sa fac comanda :)
A fost Pro'ceed CRDI 115 HP

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by mortymer »

lnvisible wrote:Am fost eu azi sa vad mostrele de material cu care lucreaza cei de pe site-ul mentionat si sunt materiale foarte misto chiar si pentru alegerea low cost numai cu textil. Tot acolo am vazut si niste huse montate pe un Passat care sunt absolut superbe, finisate frumos si nici de aproape nu te prinzi ca sunt huse.
Singurul inconvenient e ca la proceed tre' scoasa bancheta din spate pt ca nu se pot monta altfel, in rest numai de bine si m-am hotarat si eu sa fac comanda :)
la ce dilar si ce pret ti-au dat?... intreb pt. ca mie la autoglass(parca) pe bd. basarabia 250, mi-au cerut pentru 5 scaune(sid 5 usi) cu autotextil blacK si interior decent red, cu montaj cu tot 1.400 si ceva lei... iar pentru acelasi autotextil black cu interior rs design red 1.500 si ceva lei... scump rau... o sa iau direct de la targu mures (pentru prima varianta mi-au dat pret de 160 iuro+tva) si ma chinui sa le montez singur...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by shpid3r »

husele de pe site-ul lor arata excelent!
Iar cea de aici: http://husa-auto.ro/images/1_11.jpg imita excelent niste poze dedicate ceed din piele, de 600 eur+tva la care visam odata.

Am sa-i iau in calcul, dupa pielea pe volan. Chiar da excelent pe cotiera. Poate la una din intalniri ne vedem si cu alinC sa vedem de aproape cum pica in interior husa.
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

xxlcenter
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2008, 13:49
Auto:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by xxlcenter »

mortymer wrote:
lnvisible wrote:Am fost eu azi sa vad mostrele de material cu care lucreaza cei de pe site-ul mentionat si sunt materiale foarte misto chiar si pentru alegerea low cost numai cu textil. Tot acolo am vazut si niste huse montate pe un Passat care sunt absolut superbe, finisate frumos si nici de aproape nu te prinzi ca sunt huse.
Singurul inconvenient e ca la proceed tre' scoasa bancheta din spate pt ca nu se pot monta altfel, in rest numai de bine si m-am hotarat si eu sa fac comanda :)
la ce dilar si ce pret ti-au dat?... intreb pt. ca mie la autoglass(parca) pe bd. basarabia 250, mi-au cerut pentru 5 scaune(sid 5 usi) cu autotextil blacK si interior decent red, cu montaj cu tot 1.400 si ceva lei... iar pentru acelasi autotextil black cu interior rs design red 1.500 si ceva lei... scump rau... o sa iau direct de la targu mures (pentru prima varianta mi-au dat pret de 160 iuro+tva) si ma chinui sa le montez singur...
Avand in vedere ca sunteti oameni pasionati de masini, nu cred ca va va fi foarte dificil sa demontati bancheta spate ca sa montati singuri acest produs.

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by misuspita »

xxlcenter wrote:...nu cred ca va va fi foarte dificil sa demontati bancheta spate ca sa montati singuri acest produs.

Demontat inseamna rabatat sau chiar "demontat" adica desfacute de acolo?
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

xxlcenter
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2008, 13:49
Auto:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by xxlcenter »

misuspita wrote:
xxlcenter wrote:...nu cred ca va va fi foarte dificil sa demontati bancheta spate ca sa montati singuri acest produs.

Demontat inseamna rabatat sau chiar "demontat" adica desfacute de acolo?
Demontat nu e totuna cu rabatat. Sistemele de prindere sunt identice cu originalul si de aia trebuie demontat. Intreaba-i pe colegii tai care au vazut efectiv produsul si o sa iti dai seama cam despre ce e vorba.

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by misuspita »

Banuiam, dar aveam nevoie de precizare. Multumesc

P.S. - Cat costa la dvs un set de huse ca cele din poza, adica bicolore, cu sigla, 2 scaune +bancheta spate?
P.S. 2 - Da, AlinC, te rugam, mai multe poze :D
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

xxlcenter
Posts: 10
Joined: 02 Sep 2008, 13:49
Auto:

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by xxlcenter »

misuspita wrote:Banuiam, dar aveam nevoie de precizare. Multumesc

P.S. - Cat costa la dvs un set de huse ca cele din poza, adica bicolore, cu sigla, 2 scaune +bancheta spate?
P.S. 2 - Da, AlinC, te rugam, mai multe poze :D
Avand in vedere ca nu am voie sa fac reclama neautorizat, te rog scrie-mi un mail si iti raspund.

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by mortymer »

misuspita wrote:Banuiam, dar aveam nevoie de precizare. Multumesc

P.S. - Cat costa la dvs un set de huse ca cele din poza, adica bicolore, cu sigla, 2 scaune +bancheta spate?
P.S. 2 - Da, AlinC, te rugam, mai multe poze :D
am scris io "o sa iau direct de la targu mures (pentru prima varianta mi-au dat pret de 160 iuro+tva)" plus 7 iuro de sigla... lu' AlinC i-am dat si pm cu cerere de poza... dar inca nimic... nu de alta, dar poza aia nu se deschide...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

lnvisible
Posts: 465
Joined: 09 Dec 2008, 23:20
Auto:
Location: Bucuresti ... God damn it!

Re: Huse scaune pro cee'd

Post by lnvisible »

Astept sa imi dea o oferta de preturi pentru 3 variante de materiale, in functie de asta ma hotarasc si eu ce iau si revin cu detalii dupa. Oricum variatii prea mari de pret nu vor fi fata de ceja stiti: pleaca de la 180 de euro (TVA inclus) pentru textil si pana la 650 piele cu alcantara, pentru toata masina.
A fost Pro'ceed CRDI 115 HP

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”