[Sfat achizitie] Kia cee'd sau Kia magentis

piscone
Posts: 40
Joined: 17 Nov 2008, 20:15
Auto:
Location: pitesti

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by piscone »

eu sincer m-am urcat intr-un evo X si chir am mers putin inainte si inapoi cu el ,dar nu se pune ,deja depasim aria.
oricum si mie imi plac "mitzubele"

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by Razvan_G »

:cry: Sincer: 18.000 euro pentru un Cee'd full mi se pare extrem de mult!
De Magentis ce sa mai zic. Cred ca nu ai vazut/urcat in alte masini din clasa sa. La 19.000 de euro m-as uita la masini: Insigna, Noul Mondeo (foarte HOT). Dotate decent la banii astia.
Fiecare face ce doreste cu banii, dar vezi sa nu te arzi. Analizeaza bine piata de masini. Mai ales in aceste momente. Din experienta: graba strica treaba :lol:
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by bogdan-alin »

deci daca apare acuma un Poll..cu titlul...daca ai avea 19.000 E ce masina iti cumperi...pui pariu ca nu zice nimeni kia magentis?? :lol:

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

va multumesc pt pareri si sfaturi si sper ca pe viitor sa pot conta pe voi.......voi alege cu inima si cu speranta ca cineva acolo sus ma iubeste si o sa aiba grija ca masina sa fie asa cum mi-o doresc eu.......raman la kia magentis si pot spune ca abia acum am intrat in familia kia........o sa postez poze cu ea si eventual la prima intalnire o sa vin sa o vedeti.....stiti cum este fiecare are o nebunie iar mie mi-a picat nu pe audi nu pe bmw ci pe o kia mangetis ......daca am facut sau nu alegerea potrivita numai mergand cu ea o sa imi dau seama iar atunci cand ma lasa ceva promit ca o sa postez pt ca si daca eu sunt primul COBAI pt o astfel de masina toate au un inceput




...revin cu poze cred ca la inceputul sapt viit si abia astept prima intalnire kia si va rog multtt vreau un stiker ca numere imi cumpara prietena mea....




..............................caz clasat.........................;))))))) si DOAMNE AJUTA [-o< [-o< [-o< [-o<

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by quelloo »

sa nu exageram. o sa fie un vot :D Sincer eu dk as avea 19 000 de euro si magentis ar fi singura masina din lume..., mi-as baga banii la banca:D
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by RLK »

Tare aia cu numerele, iubi! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by cata_ceed »

la aproape 19 000 de euro iti iei un mitsubishi lancer ... arata bine masina mai ales acum au oferta misto vezi aici o oferta http://www.mitsubishibucuresti.ro/Versi ... i_269.html
E o pocnitoare de masina kia magentis .... nu se merita la banii aia si un kia ceed la bani aia nu se merita hai maxim un kia cu echipare city dar mai sus deja cand vezi la concurenta si mai ales numele .... una e sa spui ca ai o kia si un o alta marca mai cunoscuta.... asa ca la banii aia iti iei masina nu kia daia .... cum au spus si toti de pe aici nu merita .... n-ai nici gantie prea mare mai e si rulata ....
Modelele Kia se vand ca sunt masini ieftine dar .......cu piese scumpe...
Posesor de Kia Ceed

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by quelloo »

danny86 wrote:va multumesc pt pareri si sfaturi si sper ca pe viitor sa pot conta pe voi.......voi alege cu inima si cu speranta ca cineva acolo sus ma iubeste si o sa aiba grija ca masina sa fie asa cum mi-o doresc eu.......raman la kia magentis si pot spune ca abia acum am intrat in familia kia........o sa postez poze cu ea si eventual la prima intalnire o sa vin sa o vedeti.....stiti cum este fiecare are o nebunie iar mie mi-a picat nu pe audi nu pe bmw ci pe o kia mangetis ......daca am facut sau nu alegerea potrivita numai mergand cu ea o sa imi dau seama iar atunci cand ma lasa ceva promit ca o sa postez pt ca si daca eu sunt primul COBAI pt o astfel de masina toate au un inceput




...revin cu poze cred ca la inceputul sapt viit si abia astept prima intalnire kia si va rog multtt vreau un stiker ca numere imi cumpara prietena mea....

sa o stapanesti sanatos si sa faci milioan de km fara probleme :D bafta si sper ca ai facut alegerea corecta


..............................caz clasat.........................;))))))) si DOAMNE AJUTA [-o< [-o< [-o< [-o<
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by Razvan_G »

:shock: Am o curiozitate, ai fost macar sa te uiti la alte masini?

Fiindca din cate am inteles ai mers cu gandul sa-ti iei Cee'd (full) si ai vazut un Magentis parcat langa. Deci gandeste-te cat de usor ai fost influentat daca ti-ai schimabt optiunea asa. Eu cred ca te grabesti. :roll: S-ar putea sa ramai mult mai influentat de alte marci. Asta ca fapt divers. :mrgreen:
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

piscone
Posts: 40
Joined: 17 Nov 2008, 20:15
Auto:
Location: pitesti

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by piscone »

atunci....sa o stapanesti sanatos si sa faci sute de mii de km cu ea fara probleme.....dar parca e mai frumos un Lancer... :D

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by quelloo »

Razvan_G wrote::shock: Am o curiozitate, ai fost macar sa te uiti la alte masini?

Fiindca din cate am inteles ai mers cu gandul sa-ti iei Cee'd (full) si ai vazut un Magentis parcat langa. Deci gandeste-te cat de usor ai fost influentat daca ti-ai schimabt optiunea asa. Eu cred ca te grabesti. :roll: S-ar putea sa ramai mult mai influentat de alte marci. Asta ca fapt divers. :mrgreen:

cred ca deja a ales razvan:P asta e, nici eu nu sunt de acord dar dk i-a picat cu tronc n-ai ce-i face :P sa fie intr-un ceas bun si asta e
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

@quelloo



am vazut si alte marci credeti-ma am pe birou un teanc de oferte insa dupa cum am spus mai devreme mi-a picat cu tronc fiecare are dreptate in felul lui insa si tin sa precizez nu am fost usor influentat ci pur si simplu altceva nu mai vreau.........o sa o vedeti cand o sa vin la intalnire si sunt fer convins ca o sa fac audienta cu ea pt ca toata lumea o sa fie curioasa ce....cum....cat....de ce ........deja.....si tot felul de intrebari......una peste alta sper sa fiu primit in famila kia si daca am ales aceasta masina vreau sa cred ca nu o sa fiu privit ca pe o persoana limitata sau influentabila ...pur si simplu asa am ales si am si spus cum ...cu inima........va multumesc tuturor care m-ati incurajat si celorlate persoane care au incercat sa ma faca sa imi schimb optiunea dovada ca daca as fi fost influentabil pana acuma mi-as fi schimbat optiunea .....asa ca hai sa ne bucuram impreuna la prima intalnire alaturi de o noua aparitie printe voi si anume un magentis..........

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by RLK »

Ohhh... credeti-ma ca a fost peste tot pe la dealeri!!! PDT_Armataz_02_08
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by crispisu »

eu ma bucur pt alegerea si abia astept sa deschizi jurnal de bord la magentis =D> =D> =D> cu muuuulte pozeeee

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by Razvan_G »

Chiar ma uitam pe mobile.de sa vad ce preturi au la nemti. 2.0 DSL Kia Magentis incepe de la 13.000 de euro (noua - 0 KM). Second-uri abia daca am vazut vreo 2-3 si alea de prin 2007. Sincer, din punctul meu de vedere, e foarte urata si la interior si la exterior. Nici nu se compara cu Cee'd-ul. Si sa mai dai si 19.000 de euro pe ea... #-o

Dar preferintele fiecaruia sunt unice. Ale tale sunt chiar iesite din comun. Cred ca esti singurul din Romania care da 19.000 de euro (PE TIMP DE CRIZA) pe o Kia Magentis. Man, ai "scris" isotrie. :)

Sa te bucuri de ea si sa nu ai nicio problema! Iti doresc sa regreti cat mai putin cand o sa fii in Kia Magentis si o sa-ti faca ochi dulci in trafic o Insigna, un Mondeo, chiar un 407 ceva :lol:
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

Post Reply

Return to “Magentis”