Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by crispisu »

themircea, nu inteleg care este problema...de ce nu primesti notificarile. am verificat si totul este ok din punctul nostru de vedere. ai incercat sa te uiti si in bulk? poate intra acolo...daca nu sunt nici acolo, spune-ne sa gasim o rezolvare cumva.
Merci mult

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by frantic »

Sunt interesat de un set de presuri din cauciuc pt. un Renault Megane 2 Sedan.
Ti-am trimis un PM cu datele de contact.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

crispisu - sigur ca verific si bulk-ul... Oricum, adresa de mail e pusa la "friends" si mail-urile n-au intrat niciodata in spam.
Stii ce am facut azi dimineata? Am sters cookie-urile trimise de forum. E un butonas aici mai jos. Se pare ca a functionat, ca uite: am primit notificare despre post-ul tau! :D =D> Sau ai facut tu vreo "vraja"?
Multumesc pentru raspuns si pentru promptitudine!

frantic - Multumesc! Te vom suna pentru datele de facturare.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by crispisu »

Uffff....bine ca merge acum :)
Nu am facut nicio vraja, dar este posibil sa isi revina daca ai sters cookies (cred ca de cand am mutat serverul se trege problema asta)...acum mi-a picat fisa ca am patit si eu ceva de genu' si cand am sters cookies si-a revenit.
Daca mai ai nevoie de ceva...cu mare placere
Spor la treaba in continuare

doio77
Posts: 775
Joined: 25 Nov 2007, 17:14
Auto: 1.6 CRDI 128hp City 2014
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by doio77 »

Plasa portbagaj pt ceed?
1.6 CRDI 128hp City 2014 Planet Blue + optionale

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

crispisu - Iti multumesc inca o data!

doio77 - Plasa pentru portbagaj nu am adus. Am mai scris o dizertatie pe-aici pe topic despre faptul ca plasa pentru portbagaj are doar dezavantaje in comparatie cu o simpla cutiuta de plastic (de genul celor pliante). Plasa reuseste sa iti tina podeaua portbagajului acoperita cu maruntisuri, pe cand daca le strangi toate intr-o cutiuta le si manevrezi mai usor, sunt si mai organizate, si iti poti goli porbagajul dintr-o singura miscare. Ai exact acelasi volum de "prostiute" prin masina, dar iti ocupa doar un colt din portbagaj, nu intreaga podea...
In plus, cutia oricum nu se plimba prin portbagaj, ca doar ai tavita cu material anti-alunecare... :D

Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Bitza
Posts: 73
Joined: 13 May 2009, 10:29
Auto:
Location: Valcea

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Bitza »

Am comandat si eu luni pe seara un set de covorase si azi, miercuri, le-am montat deja pe masina. A fost cam dificil pentru ca nu am avut un cutter si a trebuit sa trag de foliile alea pana le-am desfacut :D . Poate era un pic mai bine daca covorasele din spate ar fi intrat putin mai mult sub scaunele din fata. In rest par a fi dintr-un cauciuc destul de bun, sunt moi si nu au miros de tenesi chinezesti. Plus timpul de livrare foarte bun.
1.6 DSL HP City, Machine Silver
Image

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Bitza - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si sper sa ne mai auzim!
Cat despre covorasele din spate, aici e o istorie: de obicei fabrica face covorasele si cei de la firmele de masini le aproba. Asa a fost si cu celelalte modele Kia.
Ei bine la Ceed a fost invers: cica au venit de la fabrica din Slovacia direct cu desenul si le-au spus ca asa trebuie sa fie covorasele de cauciuc pentru Ceed. Astia n-au avut decat sa se supuna...
Interesant, la Soul cica iar i-au lasat din nou sa propuna ei forma covoraselor.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by frantic »

Am trimis luni (22.05.2009) o comanda pt. un set de presuri pt. Renault Megane si inca nu le-am primit. Imi poti confirma daca le-ai trimis?
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

frantic - ne-am si auzit intre timp. Le-ai primit?

Duminica placuta!
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by frantic »

Salut Mircea,
Am primit presurile si pot spune ca sunt supermultumit de calitatea lor. Inca nu stiu cum vin in masina, pt. ca, asa cum spuneam, le-am comandat pt. a le face cadou unei cunostiinte si abia saptamana viitoare e evenimentul, dar sunt sigur ca nu vor fii probleme.
Mutumesc mult.

PS: Cat de curand te voi mai "deranja" cu o noua comanda (tavita + presuri) pt. Kia mea.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

BlizZarrd
Posts: 76
Joined: 24 Sep 2008, 20:48
Auto:
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by BlizZarrd »

va rog vreau si eu niste poze cu presuril din masina Cee'd sper(5 usi) ca as dori si eu sa-mi cumpar. Multumesc!
Kia Cee'd 1,4 BEST cea mai BLUE + xenon 6k + jante oz 5 STAR + folie + senzori + pleoape
ODO 58.800 Km - 200 Km/ora Best

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by octav_ceo »

BlizZarrd wrote:va rog vreau si eu niste poze cu presuril din masina Cee'd sper(5 usi) ca as dori si eu sa-mi cumpar. Multumesc!

slutare man
poze nu am sa-ti postez, dar confirm cele spuse de majoritatea...se merita sa le cumperi...se potrivesc foarte bine...dupa cum spunea cineva anterior, ar fi putut fii putin mai mari pentru spate, dar asta e. pretul mi se pare corect (eu am dat 130,31 ron inclusiv costul livrarii) iar livrarea s-a facut in aprox 24 de ore. calitatea este buna, cauciucul este bun si rezistent...si mai ales nu miroase...
cu bine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

frantic - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi! Ma bucur ca-ti plac covorasele si ca au ajuns la timp... :)

BlizZarrd - ai pe o poza cu covorasele de Ceed. Mai ai pe site-ul nostru, dar si pe flickr , poze cu detalii ale covoraselor.

octav_ceo - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si iti stam la dispozitie si pe mai departe!
Cat despre covorasele din spate, da, ar fi fost interesant sa intre mai mult sub scaunele din fata. Oricum, podeaua o acopera, asa ca pasagerii pot murdari mocheta numai daca realmente tin cu tot dinadinsul... :D
Asa cum scriam si pe una dintre paginile anterioare, toate matritele covoraselor sunt "avizate" de firmele de masini. Asta e si cazul tuturor modelelor Kia. Ca o exceptie, la Ceed au venit ei cu desenul la fabrica de covorase si au zis ca asa trebuie sa fie si nu altfel... Evident ca astia n-au avut decat sa se supuna... :lol:
Interesant, la Soul n-au mai facut asa...

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

batranul
Posts: 49
Joined: 18 Mar 2009, 12:50
Auto:
Location: Nordul Salbatec - Pailanda
Contact:

Re: Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Post by batranul »

salutare
Ma declar oficial tradator kia ceed sw; din motive financiare am ales o alta masina exotica. Asadar, themircea, intrebarea este: vreau o tavita portbagaj pt suzuki ignis, ala in 5 usi, fabr 2005. Cand e disponibila?
Fost viitor posesor de Cee'd SW. Suzuki Ignis 1.5 4WD owner.

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”