Reduceri Kia Ceed?

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by eugenflorinmanea »

Tocmai ce am fost sa discut la dealer sa am o oferta completa si sa vad cine stie ce surprize mai imi poate rezerva. Am ramas totusi cu un gust amar ,dar nu din cauza masinii ci a modului de a discuta . Surpriza a fost sa vad ca dupa 3 zile de cand am luat un pliant cu toate ofertele disponibile acum s-a modificat modificarea si e alta oferta in care varianta 1.4 GSL Classic nu mai este disponibila ci doar City si Best. Prima schimbare. Apoi hai sa vedem : pe Best se poate adauga ESP ca peste tot spune ca nu ? AAAA, ok , nici o problema ,se poate adauga. A doua schimbare. Pana acum numai de bine, din fericire pentru ca am ajuns cu o varianta Best cu ESP,Clima,Tetiere si proiectoare la 12 k exact cat ma gandeam. OK , dar vezi ca masina nu o sa fie atat ci 11 500 ca 500 tre dati avans pentru a face comanda .Nici o problema , se rezolva , 500 de euro ii strangem ,dar sa fie oare a treia schimbare? AAAA, si intrebarea cu livrarea in cat timp ,cat ,cat ,cat???Aaa, pai din momentul in care e facuta comanda in 30 de zile lucratoare se rezolva ,dar stai ,ca daca e comandat in aprilie s-ar putea ca aceasta sa plece in mai si .....aaaa ,am inteles , a patra modificare. Sincer , ma cam indoiesc de multele modificari pe care le fac oamenii astia si sa nu ma trezesc cu nu stiu ce traznai mai imi spun,dar in fine , acum la banca sa vedem ce se intampla.Sa vedem partea buna a lucrurilor , nu mai imi trebuie 12 k ci mai putin )

De pe topic 1.4 sau 1.6

Totusi cred ca a gresit el..e vb de base.

Adela din pacate ma cam indoiesc ca masinile de pe stoc au ISG :( (daca sunt din decembrie...). Deci s-ar putea sa trebuiasca sa astepti. Dar ia in calcul ca e si alta cutie care zic ei ca e mult mai buna.
SAAB 9-5

enio_conti
Posts: 134
Joined: 23 Mar 2009, 22:31
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by enio_conti »

Salut,

Nu mai sunt masini pe stoc.Mi-am comandat masina luni si mi-au dat bonus pachetul ISG.Mi-am luat 1.4 classic+climatronic,volan schimbator piele+cheie pliabila.
Kiac Cee'd 1.4 GSL Classic Machine Silver
Comanda 24 martie 2009-ridicata pe 9 iulie 2009.
Claxon dual,Geamuri electrice spate,Climatronic,Volan imbracat in piele,Consola centrala cromata,ISG
http://picasaweb.google.ro/catalin.rasv ... 3876033218

cmg_george

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by cmg_george »

Fara ESP? parerea mea ca ESP-ul merita mai mult decat Climatronicul :)

adela_d_01
Posts: 300
Joined: 07 Jan 2009, 00:13
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by adela_d_01 »

astept, astept.........da m-ai lovit cu Classicul. Cum adik nu mai e in oferta? Ce shmecheri! Pai atunci de unde iese suma aia de pe kia.ro "pana la 3000 de eur reducere".....chiar si cu rabla......care varianta e redusa asa mult ca sa iasa calculul?

enio_conti
Posts: 134
Joined: 23 Mar 2009, 22:31
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by enio_conti »

In reclama scrie reduceri de pana la 3000 de euro,probabil au inclus si rabla in reducere + pachetul ISG care va costa 420 E+TVA.Deci daca calculam 420E+850E+reducerea care era pe pliantul de la kia aproximativ 1500 E ajungi aproape la 3000 E.
Kiac Cee'd 1.4 GSL Classic Machine Silver
Comanda 24 martie 2009-ridicata pe 9 iulie 2009.
Claxon dual,Geamuri electrice spate,Climatronic,Volan imbracat in piele,Consola centrala cromata,ISG
http://picasaweb.google.ro/catalin.rasv ... 3876033218

AlexCeed
Posts: 27
Joined: 08 Feb 2009, 16:04
Auto:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by AlexCeed »

Pe site-ul kia.ro la versiunea City nu mai apare ESP-ul. Acum e optional sau ce? Au mai scos si alte dotari? :?

cmg_george

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by cmg_george »

Ar fi foarte mare nesimtirea daca reducerea de pret este combinate cu reducere de dotari... eu sper sa fie o greseala :)
PS. La proceed este trecut si ESP.

adela_d_01
Posts: 300
Joined: 07 Jan 2009, 00:13
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by adela_d_01 »

Oh man.........am ametit!

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by bumblebee »

Este si ESP, unde vedeti voi ca nu e ?
(la City Cee'd ma refer)
Kia Cee'd 1.4 best

cmg_george

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by cmg_george »

Ieri nu era :)

zombi
Posts: 153
Joined: 07 Nov 2007, 18:57
Auto: KIA CEED 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by zombi »

Site-ul Kia.ro :
"Air frontal sofer
Air frontal pasager cu posibilitatea de dezactivare" si mai erau cateva gogosi dar nu le mai gasesc.
KIA CEED 1,4 Best-2008, kompass blue. ODO +170.000 Km
GPL Tomasetto

cmg_george

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by cmg_george »

unde sunt gogosile?

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by eugenflorinmanea »

E oficial!! Classicul a disparut, in schimb Best si City pot fi configurate (mai putin climatronic la Best).

Cine vrea noile preturi- optionale- PM
SAAB 9-5

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by bumblebee »

Si atunci care ar mai fi diferenta intre Style si City?
Style e cu 60e mai scumpa dar ofera in plus tapiserie piele stofa si geamuri electrice spate.

De ce as mai lua City?
Kia Cee'd 1.4 best

cmg_george

Re: Reduceri Kia Ceed?

Post by cmg_george »

City are deja geamuri electrice spate :)

Post Reply

Return to “Bazar”