vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Forum rules
1. Postarea în regim „bazar” (bunuri personale: "vând 4 capace", "am 10 pixuri de la mama din America, vând 9 din ele, etc.) este neîngrădită membrilor activi, orice altă situaţie necesitând acordul adminilor.
2. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
3. Offtopicul este interzis
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice.
5. Orice activităţi care aduc atingere legilor în vigoare sunt interzise.

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică ( clubkia@clubkia.ro)
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by scubli »

@Lord Ace: Trebuia sa specifici ca nu se aplica regula "primul venit, primul servit".
Iti doresc spor la vanzare, numai bine.

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by marinero »

Lord Ace wrote:
marinero wrote:poi daca nui de vinzare nimic de ce mai pui anuntul ?
Eiii , varianta "nu e de vanzare nimic" , sincer acum ce bani sa cer pe 4 cleme?? :|

adica mai mare alergatura si agitatia decat merita... parerea mea #-o
poi fiecare cere ce are nevoie, trebuia sa specifici ca nu vinzi lucruri marunte sau in momentul in care ti-am descris ce doresc sa nu ma mai pui sa dau telefon
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

Lord Ace
Posts: 29
Joined: 20 May 2009, 14:43
Auto:
Location: bucuresti

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by Lord Ace »

am ajuns la concuzia ca prefer sa o repar pe asigurare. Nu stiu daca mai ajuta pe cineva aceasta informatie, dar un prieten m-a ajutata sa trec peste tot balamucul petrecut. E in aceeasi stare ca mine cu epava . O sa postez numarul lui de tel aici pt viitoarele intrebari , etc. Are tot Kia ceed , tot 2008, tot varianta best.
Cand cineva te enerveaza ai nevoie de 42 muschi sa te incrunti, dar ai nevoie doar de 4 sa intinzi mana si sa-i dai una!!

dorow
Posts: 9
Joined: 18 Jan 2009, 01:04
Auto:

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by dorow »

m ar interesa oricare dintre usi. ID dorow_kasparov tel: 0741015118

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by marinero »

dorow wrote:m ar interesa oricare dintre usi. ID dorow_kasparov tel: 0741015118
Omu nu stie ce vrea, ba o vinde, ba o repara.
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by andrei0241 »

Depinde acum si in ce stare e in fata. Daca nu alege sa repare si airbag'urile, iar reparatia sa nu o faca la reprezentanta, cu vreo 3000 euro e foarte posibil sa o puna pe roti. Insa problema apare cand schimba bordul si volanul, trebuie cineva priceput.
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Lord Ace
Posts: 29
Joined: 20 May 2009, 14:43
Auto:
Location: bucuresti

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by Lord Ace »

am gasit sa dau toata masina adica cea mai ramas din ea :)... 80% ne-am inteles la pret. sa vedem cum decurge vanzarea. Dar in mare sunt bucuris ca nu mai stau sa o dau pe bucati .
Daca cineva poate sa imi recomande un avocat ...am nevoie ca sa pot sa imi recuperez diferenta . Ca sa mi-o recuperez treb sa il dau in judecata pe civil , partea cu penalu' picand ca nu am obtinut peste 10 zile de la IML :(. Asta cu toate ca eu am stat in spital 10 zile, cei de IML au considerat ca nu am avut nevoie de 10 zile de stat in spital :|. Idiot eu pt alegerea motivului de a ma externa singur dupa 10 zile , am preferat sa fiu ingrijit acasa si + ca state-am cate 2 in pat ca nu aveau destule . :|
Cand cineva te enerveaza ai nevoie de 42 muschi sa te incrunti, dar ai nevoie doar de 4 sa intinzi mana si sa-i dai una!!

Lord Ace
Posts: 29
Joined: 20 May 2009, 14:43
Auto:
Location: bucuresti

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by Lord Ace »

pe cine mai intereseaza piese de kia ceed, am fost insarcinat de cineva apropiat care a plecat din tara sa ma ocup de restul masini lui , tot din cauza a celor patimite de mine si ceea ce am patin si prin cate am fost nevoit sa trec , acum pt mine e mult mai simplu. :P .
Momentan nu e la mine dar in curand sper sa o aduc intr-un loc sigur unde pot sa sa o analizez, sa ofer informatii corecte si precise despre ce mai are intreg pe ea si e bun de vanzare.

Am scris totul dinainte pt orice cerere , imi va fi mult mai usor cand am o lista mai lunga.
Cand cineva te enerveaza ai nevoie de 42 muschi sa te incrunti, dar ai nevoie doar de 4 sa intinzi mana si sa-i dai una!!

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by marinero »

marinero wrote:Salut,
ma intereseaza clemele de ornament ce acopera locasul unde vine montat suportul de schi sau portbagajul .
In total sunt 4 bucati .
marinbota@yahoo.com
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by iulian2007 »

cauta-le la hyundai...cele de la i30....sunt in jur de 2 lei bucata
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

dragosxtrm
Posts: 101
Joined: 18 Jan 2008, 00:38
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by dragosxtrm »

Salut!M-ar interesa si pe mine aripa dreapta fata,daca o mai ai,cum arata si cam la ce pret o dai.Multam.
Cee'd 1.4l Best Piston Gray
B 84 SDG

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by marinero »

iulian2007 wrote:cauta-le la hyundai...cele de la i30....sunt in jur de 2 lei bucata
Da sunt mai exact 14,47 da nu stiu daca se potrivesc, nu au pe stoc si trebuieste sa faca comanda deci le platesc dinainte, problema este daca nu potrivesc .
Ai informatii sigure ca se potriveste, le-a incercat cineva?
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by scubli »

@marinero: In cel mai rau caz cauta pe cineva cu un i30 si roaga-l sa te lase sa verifici daca potrivesc sau fa aceasta operatie chiar la dealer-ul Hyundai de unde comanzi acele capacele de la o masina din showroom :-)

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by marinero »

scubli wrote:@marinero: In cel mai rau caz cauta pe cineva cu un i30 si roaga-l sa te lase sa verifici daca potrivesc sau fa aceasta operatie chiar la dealer-ul Hyundai de unde comanzi acele capacele de la o masina din showroom :-)
M-am gindit la asta da eu sunt din Satu Mare si comanda o fac la Cluj deci trebuie sa fac un drum de Cluj eventual o sa incerc in SM poate gasesc pe cineva cunoscut cu Hyundai i30.
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: vand bucati epava kia cee'd 1.4 .

Post by scubli »

@marinero: Am inteles, atunci cel mai usor zic ca e sa cauti pe cineva cu un i30, chiar daca nu e o cunostiinta, nu cred ca va spune nu daca-l rogi sa te lase sa verifici compatibilitatea capacelelor.

Locked

Return to “Bazar”