Design noul Ceed

ceedkia
Posts: 12
Joined: 04 Apr 2019, 15:59
Auto: ceed tgdi my19
Location: Popesti

Design noul Ceed

Post by ceedkia »

Pentru cine nu a vazut:
https://www.youtube.com/watch?v=3oSgdTl ... =KiaPolska
Nu stiu daca e mai frumoasa sau mai urata decat modelul actual.

FLOPY
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2009, 12:15
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Design noul Ceed

Post by FLOPY »

Nu este nici mai frumoasă nici mai urâtă, ci doar diferită.
Depinde doar de gustul fiecăruia.
Rămâne de văzut cum vor arăta variantele de bază pentru că aici sunt prezentate variantele GT și GT LINE.
Sunt curios dacă va fi și Best-ul cu display digital pentru ceasurile de bord. Și s-ar putea să aibă și câteva chestii în plus pe partea de siguranță activă, având în vedere că și prețul a crescut puțin.
Kia Cee'd 1.4 Best Kompass Blue
Kia Ceed 1.5 TGDI Best Blue Flame

Crishix
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2021, 19:44
Auto: Ceed GT MY22/Audi S4 B8.5
Location: Cluj-Napoca

Re: Design noul Ceed

Post by Crishix »

Mie personal mi se pare mai arătoasă așa, parcă au bagat-o puțin în decada curentă. Mă bucur că au scăpat de farurile vechi, dar cel mai mare regret e că n-au retușat absolut nimic la interior. Din toată zona asta, cred că Ceed-ul și I30 sunt cele mai anoste la interior... Dar, mna, după preferințe.

FLOPY
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2009, 12:15
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Design noul Ceed

Post by FLOPY »



Salutare!

Au apărut imagini cu Ceed facelift și în varianta de bază. Din aceste imagini văd că singurele modificări sunt noua siglă, grila radiatorului și ceva pe la proiectoare și bara din față. Luminile de zi sunt tot cele vechi, nu sunt ca cele prezentate pe versiunile GT și GT line. În partea din spate nu am sesizat nici o diferență, stopurile sunt aceleași cu becuri clasice, iar la interior doar sigla de pe volan s-a modificat, display -ul ceasurilor de bord fiind același cu ceasuri analogice.
Din ce m-am mai uitat pe site, parcă sunt câteva opționale în plus care înainte erau disponibile de la echiparea Star în sus.
În concluzie, nu mai am nici o remușcare că nu am așteptat facelift-ul, mai ales că termenele de livrare sunt cum sunt.
Mult succes și răbdare celor care au dat comandă și așteaptă mașinuța!
Kia Cee'd 1.4 Best Kompass Blue
Kia Ceed 1.5 TGDI Best Blue Flame

Post Reply

Return to “Generalităţi”