Folie protecție multimedia

JohnB
Posts: 138
Joined: 08 Mar 2020, 07:50
Auto: Kia Ceed My20 1.4 T-GDI
Location: Bucharest

Folie protecție multimedia

Post by JohnB »

A montat cineva folie protecție pe tableta multimedia de 8 inch, model 2020?

https://24gsm.ro/protectie-display/foli ... e-foliata/

Eu am găsit așa dar cred că este pentru modelul vechi de tableta.

User avatar
danteodordoru
Posts: 23
Joined: 25 Jun 2020, 20:25
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI MT6 MY20
Location: RO

Re: Folie protecție multimedia

Post by danteodordoru »

Recomand. Super profesionalale foliile. Recomand aplicarea la sediu. Am pus folie de la ei pe multe telefoane, display-uri și am fost mulțumit. Mergi cu mașina la ei și o face pe loc.

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk



User avatar
silverone
Posts: 33
Joined: 04 May 2016, 23:19
Auto: Kia Ceed 1.4 T-GDI 7DCT
Location: Luxembourg

Re: Folie protecție multimedia

Post by silverone »

M-am gandit si eu sa instalez folie pe display. Totusi, cu trecerea timpului asa m-am obisnuit cu utilizarea comenzilor de pe volan ca am ajuns sa folosesc foarte rar touch-ul. Prin urmare, nu prea mai vad de ce as pune acea folie de protectie. Voi folositi asa de mult touchcreen-ul astfel incat sa merite protejarea lui cu folie?

User avatar
SIA
Posts: 118
Joined: 21 Jan 2020, 07:28
Auto: KIA CEED SW GT-Line, 1.4 TGDI
Location: Bucuresti

Re: Folie protecție multimedia

Post by SIA »

Cade tableta din bord precum tel.din mana/buzunar sau aveti unghii lungi si o zgariati? 😊 Serios vorbind, eu nu prea vad sensul, mai ales ca se pot folosi comenzile de pe volan f.usor.

alexcrist
Posts: 814
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: Folie protecție multimedia

Post by alexcrist »

Eu am navigația de 10 și am păstrat folia din fabrică. După aproape 13k km folia se prezintă aproape impecabil. Stă lipită perfect, nu a făcut bule, e dintr-un plastic destul de gros și rezistent. Dar ceva zgârieturi superficiale tot s-au adunat pe ea, în special de la praf. Nici nu știu dacă a fost gândită să fie folosită pe termen lung (are un colț de unde se poate desprinde), dar rezistă foarte bine și o s-o păstrez cât timp nu face probleme. Pentru cine n-a apucat s-o dea jos, chiar recomand să se păstreze.

Eu folosesc și touch-ul destul de mult, având navigație, și mereu butonez trasee, destinații, informații etc.

Post Reply

Return to “Generalităţi”