Condens far led (aburit)

User avatar
cioraneanuflorin
Posts: 82
Joined: 07 Nov 2018, 21:35
Auto: Ceed3- 1.4 TGDI 7DCT
Location: Ploiesti

Condens far led (aburit)

Post by cioraneanuflorin »

Salutari,
Zilele astea (ploua de 5 zile in continuu) am avut un drum mai lung ~150 km si la oprire am observat ceva frumos: farurile aburite (foarte putin cel din stanga si ceva mai mult cel din dreapta - atasat poze).
A doua zi dupa ce masina a stat in parcare am verificat si nu am mai gasit nici un fel de urma de condens.
A mai observat cineva feneomenul asta?
Este motiv de ingrijorare / garantie / mers in service? sau este ceva normal dat fiind faptul ca a plouat foarte mult in ultimele zile?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

MariusPro
Posts: 16
Joined: 18 Sep 2020, 13:34
Auto: Proceed
Location: Tilburg, NL

Re: Condens far led (aburit)

Post by MariusPro »

Patit aceeasi chestie doar o singura data. Nu era plouat, pur si simplu au aburit in fix aceleasi locuri.

bogdan_cj
Posts: 72
Joined: 08 Jul 2019, 07:05
Auto: Kia Ceed SW
Location: Cluj-Napoca

Re: Condens far led (aburit)

Post by bogdan_cj »

Am observat si eu asta la mine de vreo 2 ori, dar era umezeala mare afara. Am pus-o pe seama asta.

User avatar
cioraneanuflorin
Posts: 82
Joined: 07 Nov 2018, 21:35
Auto: Ceed3- 1.4 TGDI 7DCT
Location: Ploiesti

Re: Condens far led (aburit)

Post by cioraneanuflorin »

Multumesc pentru raspunsuri!

User avatar
stifler
Posts: 15
Joined: 26 Nov 2018, 03:46
Auto: Kia ceed 2019
Location: Targoviste

Re: Condens far led (aburit)

Post by stifler »

Salut, aceeasi problema o am si eu cu farurile. Am semnalat problema in service kia , mai exact la Mit baneasa. Mi-au spus ca nu este normal sa se abureasca dar sa nu ma ingrijorez ca se intampla si la case mai mari. Asta nu ma incalzeste cu nimic!!! Dupa spusele lor farurile au fost demontate si puse intr-un cuptor magic ( asta se intampla prin februarie 2020). Zilele acestea constat ca fenomenul persista si farurile se aburesc ca inainte. O sa le fac o vizita deoarece nici la o dacie nu se aburesc plus ca in timp dauneaza grav. Daca mi-ar garanta ca dupa perioada garantiei daca apar probleme la faruri sa imi fie schimbate gratis as sta linistit asa cum imi recomanda stimabili priceputi de la reprezentanta.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Condens far led (aburit)

Post by Minu »

Ca o paranteza, ei nu isi repara propriile masini si voi vreti sa le repare pe ale clientilor? :)
https://www.instagram.com/p/CIeKsTXB5Nj/
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Post Reply

Return to “Probleme”