Lista aşteptare masina -2009-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by scdvv »

Minu wrote:@mdr_mirel:Nici eu nu am primit seria la sasiu.Am sunat la ei si nu se stie nimic,e posibil ca saptamana asta sa vina seria la sasiu(e posibil,dar eu nu mai cred nimic,ca asa imi zice de fiecare data cand sun),si mi-au mai zis ca ar avea o masina pe stoc exact ce vreau eu,doar ca nu are si optionalele,dar eu tot la asta raman,daca tot am asteptat 2 luni....

@scdvv:nu vreau sa iau nimic dupa stoc momentan,am asteptat 2 luni si imi iau ce masina vor ei?Si cu Neoser-ul,de la ei nu primesti nici presuri macar.
Mie Neoserv-ul mi-a dat alarma gratis, ceva pe la 600 RON, nu mai stiu exact (am si facturi pe undeva) si totul la final de August anul aceesta, deci, in plina criza :) Acum am deschidere/inchidere din buton telecomanda si oricum imi trebuia o alarma, la masina noua e indispensabila cred eu.
Presuri am luat pe urma din Carrefour - 50 RON, deci am ales bine oferta!
Si ca un (alt) sfat: i-ati tu direct din Carrefour sau Real pachetul legislativ, mai scutesti vro 30-50 de ron, la dealer e mai scump.
Bafta!
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

eu o sa primesc cadou presurile si pachetul legislativ.asa am negociat cu ei plus o reducere de 300 si ceva de euro ,nu mai stiu sigur.cel mai mult ma intereseaza masina pe mine nu niste presuri sau o alarma
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

minu lasa-mi id-ul tau sa mai vb pe mess
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

bodea.silviu
Posts: 10
Joined: 11 Nov 2009, 20:00
Auto:
Location: Petrosani, Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by bodea.silviu »

pt. mdr_mirel & minu.. sper sa va vina masina cat mai repede, dar ganditi`va ca nu s`au livrat multe masini restante de nush de cand asa cum e si situatia mea. Eu sper sa va vina cat mai repede masinile. Poate intr`un final saptamana asta o sa`mi ridic si eu masina iar daca nu o sa fiu nevoit sa iau masuri impotriva lor si poate chiar sa renuntz la aceasta masina :( ...o asteptare cat mai scurta!!
Kia Pro_Cee`d FL 1.4 Cassa White Best+Optionale -comanda 24 iunie -serie 18 septembrie -ridicata ...??...

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

@mdr_mirel:ai PM,ca doar suntem frati de suferinta :lol:
@Bodea.silviu:Si eu sper sa vina cat mai repede masina dar.....La tine tot nu a sosit?Pai ti-o aduce impinsa din Bucuresti ca sa vina cu mai putini km?Ca ai zis ca masina e de o saptamana si ceva in tara,asta e lipsa de nepasare si nesimtire din partea lor,le-ar trebui o amenda din partea Opc. :evil:
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

bodea.silviu
Posts: 10
Joined: 11 Nov 2009, 20:00
Auto:
Location: Petrosani, Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by bodea.silviu »

poi am primit un mesaj vineri care suna asa : buna ziua, va informam ca masina dumneavoastra a ajuns dar nu putem sa facem predarea deoarece administratorul e plecat din tara. ...Ce pot sa mai zic Minu!! Eu asa ceva nu am mai auzit :? . Asta e firma KIA
Kia Pro_Cee`d FL 1.4 Cassa White Best+Optionale -comanda 24 iunie -serie 18 septembrie -ridicata ...??...

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

cum frate sa te anunte printr-un mesaj! sunt chiar nesimtiti
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

E criza,probabil d'aia! :lol:

L.E @bodea.silviu:Cand ridici masina sa ne zici si noua,ca sunt tare curios cat or sa te mai tina asa :|
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

razvan_mel
Posts: 24
Joined: 08 Oct 2009, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by razvan_mel »

@all :D :D :D :D :D
am primit seria de sasiu!!!!
stie cineva cum se interpreteaza? sper sa nu fie ceva diferit fata de comanda

:D :D :D :D :D
Kia Cee'd SW 1.6 DSL City

bodea.silviu
Posts: 10
Joined: 11 Nov 2009, 20:00
Auto:
Location: Petrosani, Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by bodea.silviu »

@razvan_mel ..Ma bucur pentru tine! Sunt tare curios in cat timp iti livreaza masina. Daca o sa astepti ca si mine, atunci iti urez multaaaaa rabdare si nervi cat mai putini. Eu am primit seria in 18 septembrie cand am si achitat integral masina cash ....si.....nici pana in ziua de astazi n`am masina! :( Deci mult noroc!
Kia Pro_Cee`d FL 1.4 Cassa White Best+Optionale -comanda 24 iunie -serie 18 septembrie -ridicata ...??...

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

@Razvan_mel:tu cand ai dat comanda,ca pe mine nu m-a sunat nimeni momentan. :|

@Bodea.silviu:daca eu eram in locul tau,eram de mult cu OPC peste ei,pai se face luna de cand masina ta e in tara si tot nu ti s-a livrat?
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

dinu2007
Posts: 255
Joined: 02 May 2009, 15:55
Auto:
Location: Bucuresti - Titan
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by dinu2007 »

@bodea.silviu Tu ai dat comanda odata cu mine, tot pe 24 iunie am dat si eu comanda... diferenta este ca eu ma bucur de masina de 2 luni. Ar trebui sa le faci un mic circ poate asa se simt sa iti livreze masina. Sunt uimit de rabdarea ta, eu spargeam cateva geamuri pana acuma la shwroom.
Image

B-988-DNU Jurnal de bord ... Galerie foto
1.6 GSL BEST

bodea.silviu
Posts: 10
Joined: 11 Nov 2009, 20:00
Auto:
Location: Petrosani, Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by bodea.silviu »

sa nu crezi ca sunt calm :oops: ...dar deja sunt satul, scarbit. N-am ce sa vorbesc cu cei de la reprezentantza (Rm. Valcea-Planet Motors) pentru ca nu`mi raspund la telefon . De cand am luat masina numai cu cei din Bucuresti am tinut legatura si pentru asta le multumesc ca sunt amabili! Minu, reclamatia la OPC urmeaza cat de curand + tribunal! ..Deja intrec orice masura. Sunt tare curios daca a mai existat cineva in situatia mea?!
Kia Pro_Cee`d FL 1.4 Cassa White Best+Optionale -comanda 24 iunie -serie 18 septembrie -ridicata ...??...

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

salutare.azi am primit si eu seria la sasiu.am platito integral si sper ca in maxim doua saptamani sa am masina.
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Mda,am primit si eu azi seria la sasiu,sau cel putin asa se zice,ca a trebuit sa sun eu,ca ei.....si tot nu a vrut sa mi-o zica,au spus ca mi-o trece luni pe factura,cand vin sa o achit integral,eu nu mai zic nimic,dar asta e lipsa de profesionalism,ca atunci cand am sunat eu mi-au zis ca nu a ajuns si seria mea de sasiu,ca trebuie sa soseasca,si dupa 5 minute ma suna repede ca are si seria mea,deci lipsa de interes.Acum sper ca luni sa fie totul ok si sa o achit ca altfel se lasa cu "victime" :evil:
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Post Reply

Return to “Generalităţi”