Lista aşteptare masina -2009-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
razvan_mel
Posts: 24
Joined: 08 Oct 2009, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by razvan_mel »

[quote="Minu"]@Razvan_mel:tu cand ai dat comanda,ca pe mine nu m-a sunat nimeni momentan. :|

@minu : pe 07.10.2009.
Din punctul meu de vedere, au respectat cei de la Mit Baneasa termenul de 60-65 de zile din contract.
Daca la sfarsitul acestei saptamani masina (si sper ca si a voastra) va/vor fi deja in Ro, atunci cel tarziu pe saptama 51 vom avea si numerele definitive :D :D :D
Kia Cee'd SW 1.6 DSL City

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

am vb si eu azi cu dilarul de la mit baneasa si mi-a spus ca saptamana viitoare o sa am masina.
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Am fost si eu azi si am achitat masina integral,si cica masina se afla deja pe trailer,saptamana asta e posibil sa vina,treaba buna,acum sa speram ca este asa cum zic ei. =D>
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

A venit masina..uraaa,maine sau poimaine ma duc sa o ridic :lol: =D>
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

dap,asa se aude. cel tarziu vineri am masina
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Azi am ridicat masina...sincer nu ma asteptam sa mearga asa de frumos,doar o mica problema am cu ea,cu stick-ul de memorie cand ascult dupa el,playerul se blocheaza si trebuie sa il scot si sa il bag iar sa isi revina,dar am sa incerc si cu altul :)
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

callmevaly
Posts: 95
Joined: 30 Sep 2009, 16:33
Auto:
Location: Bucharest

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by callmevaly »

road trip fraaaa
Bestiala..vin cu poze soon.....dupa fix 2 luni si 10 zile de asteptare...dar au meritat!
@minule - partener de suferinta, numai drumuri line fara gropi (ma omoara jentile pe 17), fara evenimente si sa le stapanim sanatosi!!!
revin cu toate cele...semnatura, JB, poze, etc...

PS: ne mutam discutiile in alta parte, s-a terminat cu sectiunea asta :D :arrow:
Pro'ceed 1.6 CRDI(115 ponei), Grey ORIGINAL, Style ORIGINAL, ODO(11k)-cat mai multi fara probleme!
http://picasaweb.google.com/callmevaly

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Dap....RIP Lista asteptare masina 2009.....o lasam pentru altii :lol:
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

razvan_mel
Posts: 24
Joined: 08 Oct 2009, 18:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by razvan_mel »

Salve!
Azi ridic si eu masinutza! Cu multe emotii, dupa fix 2 luni si 4 zile de la comanda, va fi in fata casei! Sunt de treaba cei de la Mit Baneasa. Revin cu impresii si poze :D
Kia Cee'd SW 1.6 DSL City

Bitza
Posts: 73
Joined: 13 May 2009, 10:29
Auto:
Location: Valcea

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Bitza »

bodea.silviu wrote:sa nu crezi ca sunt calm ...dar deja sunt satul, scarbit. N-am ce sa vorbesc cu cei de la reprezentantza (Rm. Valcea-Planet Motors) pentru ca nu`mi raspund la telefon . De cand am luat masina numai cu cei din Bucuresti am tinut legatura si pentru asta le multumesc ca sunt amabili! Minu, reclamatia la OPC urmeaza cat de curand + tribunal! ..Deja intrec orice masura. Sunt tare curios daca a mai existat cineva in situatia mea?!
Si eu am fost in aceeasi situatie pe la Paste cu acelasi dealer. Adevarul e ca mie mi-au dat o luna si o masina de schimb, dar eu tot pe a mea am vrut-o. Sunt convins ca tin banii intr-un cont al lor sa castige dobanda la ei si o sa plateasca cat mai tarziu catre importator. Tot la fel imi faceau si mie, nu imi raspundeau la telefon, doar ca eu la munca sunt la 5 min de ei si eram mai tot timpul pe capul lor :D Daca vrei iti dau nr de telefon pe privat si merg la ei ca isi aduca aminte de mine :D
1.6 DSL HP City, Machine Silver
Image

mdr_mirel
Posts: 251
Joined: 30 Sep 2009, 23:57
Auto: Kia pro ceed fl 1.6 diesel
Location: Bucuresti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by mdr_mirel »

salutare.am ridicat si eu masina ,e superba.am dat comanda pe 15 septembrie si astazi 11 decembrie am ridicato.pt toti care ati primit masinile ,sa le stapaniti sanatosi.si poate ne vedem si noi la vre-o intalnire club kia.numai bn
Kia pro_ceed Facelift 2010 ,1.6 CRDI 115 cp,6MT,Cassa white,143 000 km.

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by dulaul »

Nu stiu daca vă va fi mai usoara asteptarea dar si la case mai cu pretentii masinile sunt asteptate sa vina pana la Sfantu' Asteapta, vezi AICI.

dulaul
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by rayman »

=D> tare asta

Un iesean s-a trezit ( :P ) ca desi in urma cu mai bine de opt luni a platit banii integral pentru un autoturism Skoda Fabia, dealer-ul nu i-a livrat masina nici pana in prezent, la mai bine de opt luni dupa ce a facut comanda

Acum sa fiu iertat, dar domnul cu pricina ori a tinut-o intr-o strasnica betie 8 luni, ori a fost in coma pana acum :P ca nu-mi inchipui ca dupa atata vreme si-a adus aminte ca a facut comanda de masinutza.
Fereasca Sfantu'... ca eu cred ca mi-as completa cazierul cu un omor calificat dupa doar 3-4 luni de asteptare... estimativ, asa.
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by dulaul »

@rayman tuturor ne vine sa ne completam cazierul dupa asemenea nesimtiri. Eu nu cred ca tipul ala a fost beat in acest rastimp si spun asta pentru ca daca ne uitam in urma, chiar in aceasta lista de asteptare, avem si noi exemple noastre, poate chiar mai dramatice, iar oamenii respectivi nu pot fi catalogati intr-un fel anume pentru ca au avut puterea si rabdarea sa inghita nesimtirea dealer-ului timp de 8 luni. Nu uita de tipul ala cu Sportage care a asteptat 6 luni masina iar cireasa de pe tort a fost cand l-au anuntat ca masina nu se poate fabrica WTF ?!?! In tot acest rastimp a fost plimbat cu tot felul de minciuni pe care NOI le stim foarte bine, dupa care a comandat masina (noua nu SH) din Germania si a luat-o in 2 zile !

Concluzia mea e faptul ca respectivul care a vrut sa ia acea Skoda a fost plimbat cu presul de un dealer expert in tertipuri de genul asta si care, evident, ar trebui impuscat, precum prea bine mentionezi :mrgreen:

dulaul
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista aşteptare masina -2009-

Post by Minu »

Pai mai e cineva aici pe forum care asteapta de aproape 6 luni,si cred ca nici acum nu si-a primit masina,noi am dat comanda dupa ce a achitat el integral masina si uite ca ne bucuram de ele,asta e o nesimtire totala din partea celor la care a dat comanda,nu cred ca as avea atata rabdare,eu am asteptat 2 luni si putin si simteam ca nervii ma toaca,asa marunt :mrgreen:

In alta ordine de idei,ieri a ajuns si cartea mea de indentitate,dar e la curierat si cred ca o primesc maine ca e o zapada la mine aici.....cred ca iar raman sinistrat vreo 2-3 zile :lol:
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

Post Reply

Return to “Generalităţi”