Culori CEED

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by apachioara »

Da, aia e! Nuantele difera dupa cum cade lumina pe ea.. ba e inchisa la culoare, gri, cacao cu lapte, bate spre mov cand e cerul albastru sticla, bej spre auriu pe lumina de seara.. ciudata rau.. ma intreaba lumea ce culoare e si nu stiu sa le spun exact.. :lol: :lol:
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Am vazut la Carrefour Militari duminica un hike-green, interesanta culoare, bine,...inafara de dakar-yellow-ul meu mai era si un pewter-beige si asta doar la o trecere rapida in revista.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

vali40
Posts: 189
Joined: 12 Jul 2007, 11:35
Auto:
Location: Ramnicu-Valcea

Post by vali40 »

Taraboste Gerula, am vazut de doua ori la Rm. Valcea un cee'd de Sibiu, culoarea ''ta'', in versiunea 1,4 baza. Foaaarte frumoasa, ai fost inspirat! S-o stapanesti sanatos cat te satisface si s-o fugaresti fara probleme un milion de km!
Cu ti s-a parut pewter beige? L-ai vazut de aproape? E deschisa spre argintiu? Ca n-as prea vrea... :(

P.S.: am remarcat si din alte postari ale tale ca ti-a placut istoria la scoala. Bravo tie si pentru asta! Intilnesc si citesc atat de putini oameni care stiu de pilleati sau de ''privilegiatii'' unei categorii mai largi - capillati (sau comatti)...
Noi suntem ''privilegiati'' ca avem/ asteptam Cee'd...
Cee'd 1,6 automatic cu esp 122HP (+ optionale) ...alerg (si) cu ea prin Valcea sa "construiesc" http://www.bibliotecivalcene.ro .

nykuku
Posts: 13
Joined: 13 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Tg.Mures

Post by nykuku »

Stie careva cum e culoarea HIKE GREEN? Daca are cineva ceed cu culoare il rog sa posteze cateva poze aici. Am cautat peste tot, dar nu pot sa-mi dau seama exact cat de inchis e verdele ala.
Multumesc!

vali40
Posts: 189
Joined: 12 Jul 2007, 11:35
Auto:
Location: Ramnicu-Valcea

Post by vali40 »

Si eu as vrea sa vad un cee'd HIKE GREEN. Pentru culoarea asta optasem initial, apoi pentru black, pentru ca in momentul comenzii sa ma sucesc decisiv spre pewter beige...
Cee'd 1,6 automatic cu esp 122HP (+ optionale) ...alerg (si) cu ea prin Valcea sa "construiesc" http://www.bibliotecivalcene.ro .

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

@vali40

Multumesc pentru vorbele frumoase, nu incerc decat sa fiu normal.
Cred ca am fost printre cei norocosi care au putut alege pe viu , ca sa zic asa, culorile. Mai putin Hike-Green care le vremea aia se plimba undeva prin Bucuresti.
Nu a fost usor sa aleg, mai ales ca toate masinile straluceau de curate si parca te invitau:"-Ia-ma pe mine, ...hai, ...ba pe mine,...nu vezi ca eu sunt mai frumoasa?..."grea decizie. In cele din urma am considerat ca Pewter-beige sau Dakar -yelloW m-ar cam tenta.
M-am temut oarecum pt. Yellow pt. ca prea era ca sa zic asa "ochioasa" si ...mai stii, poate face cu ochiul unui cui(cheie, scoaba, etc.) depinde de cat de invidiosi (prosti)sunt vecinii.
Doamna mea in schimb, nu si nu ca vrea Red Mars. OK zic si am facut comanda. Iesim in curtea dealerului si ma intreaba de ce Yellow-ul e mai altfel, zic: -Pai din cauza culorii care-i scoate in evidenta lampile spate (rosu/Mars-Red nu prea se vad). Ce a urmat am mai povestit, ea a fost cea care s-a dus la consilierul de vanzari sa-l anunte ca ne-am sucit. :lol:
Ulterior l-am vazut si pe Hike-Green. Daca-l stiam din prima ar fi fost pe locul 3
Clasament final 1Yellow-2Beige-3Green in ordinea preferintelor mele personale.
Si eu consider ca in primul rand masina trebuie sa-mi placa, sa-mi ofere acel sentiment de lucrul meu frumos si bine ales de care sa fiu mandru.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

In primul rand vreau sa atrag atentia ca nuantele difera mult daca sunt pozate la soare sau la umbra ... iar in realitate diferenta e si mai mare, asa ca cel mai bine, incercati sa le vedeti pe viu. Oricum, in afara de Oil Blue si Hyke Green, pe care nu le'am vazut personal, toate culorile stau foarte bine pe Cee'd. Chiar am ramas impresionat de Dakar Yellow, care e o culoare f deosebita

Cassa White

Image Image Image Image
Hike green

Image Image Image Image Image
Machine Silver

Image Image Image Image Image
Oil Blue

Image Image Image Image Image
Abyss Blue

Image Image Image Image Image
Kompass Blue

Image Image Image Image Image Image
Pewter beige

Image Image Image Image Image
Piston Grey

Image Image Image Image Image
Black Pearl

Image Image Image Image Image


So red

Image Image Image Image Image
Mars Red

Image Image Image Image Image
Dakar Yellow

Image Image Image Image Image
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Tot respectul pentru munca asezarii pozelor de pe forum pe culori. Jos palaria.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sper sa fie de folos adunearea laolalta a paletei de culori si sper ca am nimerit Mars Red/So Red (pozele sunt luate de pe forum (a lui Gerula, boglaw si radu84), iar cele in format mai mic de pe net (mobile.de in general)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Cassa White...cred ca nu a ales nimeni aceasta culoare
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Bravo andrei0241! =D>
Toate 12.

Felicitari pentru munca !

L.E.: Pozele de pe forum ar trebui sa poarte un marcaj:"clubkia.ro" ca si un soi de copyright, nu?
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

eu ! Cap_PDT_01_26
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

nykuku
Posts: 13
Joined: 13 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Tg.Mures

Post by nykuku »

Multumesc andrei0241, a fost nevoie de ceva munca pentru asta, multumesc inca o data.

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Cristi_G wrote:Cassa White...cred ca nu a ales nimeni aceasta culoare
Ba da, Policia Slovac?. :)
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Eu am vazut un Cassa White in CT ... era un LX Best insa ... si nu mi'a placut prea mult. Niste jante pe 16" i'ar fi schimbat radical aspectul ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Generalităţi”