Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
ioexist
Posts: 3
Joined: 01 Nov 2007, 10:45
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by ioexist »

Salutari tuturor,
La inceputul lunii octombrie am comandat un preafrumos cee'd Oil Blue 1.4 EX + ESP; cheie de contact pliabila; senzori de parcare; climatronic; pachetul crom+piele si sistem de control automat al luminilor (care nu stiu exact ce face dar suna bine si era ieftin. stie cineva exact ce face ???)
In asteptare cee'd 1.4 EX + chestii
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... P0GSEU-LCw

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Probabil consta de fapt in senzori de lumina si iti aprinde automat luminile la lasarea serii sau cand intri in vreun tunel (astea's mai rare la noi)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

G.A.A.Buz.
sensei
Posts: 36
Joined: 17 Oct 2007, 16:07
Auto:
Location: Galati

Post by G.A.A.Buz. »

Dar ce repede v-au venit masinile! Eu am primit seria in 22 octombrie, am platit-o pe 25 octombrie si mi-a zis dealerul ca sa ma astept in jur de 24-25 noiembrie sa imi vina masina. Sper sa vina mai repede de data mentionata.
Felicitari noilor posesori si km multi fara probleme.
cee'd 1.4 EX GSL+optionale/pewter beige, primita pe 26.11.07

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Si eu sunt in aceeasi situatie. Prevad o avalansa de telefoane la dealer..... :x
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

tymy09
Posts: 31
Joined: 05 Sep 2007, 19:09
Auto: DUE
Location: xfrxx

Post by tymy09 »

felicitari tuturor posesorilor...sunt fericiti...eu am comanda din 28.07.2007 si nici acum nu mi-a venit masina...sper ca cei care sunteti pe aici sa aveti mai putin de asteptat.

User avatar
ionutcc
Posts: 279
Joined: 31 Oct 2007, 15:39
Auto:

Post by ionutcc »

Intrebare pt cei care au intrat in posesia masinilor:

Cand ati facut plata masinii, imediat cum a vebit seria masinii?

sa stiu si eu cum pregatesc banii
4. Kia Sorento 2.2 D, 7 locuri (2021...)
3. Kia Carens 1.7 D, 7 locuri (2017-2021)
2. Kia cee'd 2 1.6 GDI City+ (2013-2016)
1. Kia cee'd 1.4 LX Best (2008-2012)

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Plata o poti face pana in momentul in care vrei sa ridici masina. Dupa ce primesti seria, de obicei dureaza 2-3 sapt pana la livrare. Masina este oricum trimisa in tara, insa nu neaparat si mai departe catre dealer (dar asta nu cred ca are legatura cu plata integrala). Deci, nu trebuie sa alergi intr'un suflet sa platesti si diferenta
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Cei care sunt din IASI,aveti ceva noutati de la dealeri legat de aparitia masinilor ?

gigix
Posts: 33
Joined: 15 Aug 2007, 21:48
Auto:
Location: Roman

Post by gigix »

Pentru cei care au comandat la Alti Motors Bacau - aveti ceva vesti despre data cand vor sosi masinile comnadate in august???
Eu am fost anuntat ca mi-a venit seria pe 15.10 si in aceeasi zi am si achitat. La Bacau nu e valabil termenul ala de 3 saptamani de la plata pana la ridicarea masinii?
Postati daca aveti ceva vesti...eu am inceput sa fierb in suc propriu. Nu mai am rabdare....Dealerul nu stie nimic. Singura informatie care o am de la consilierul de vanzari - masina e in tara- dar nu sunt sigur ca e si adevarata. Cred ca mi-a servit raspunsul asta ca sa scape de mine.
KIA Cee'd 1.4GSL LX BEST - MARS RED comanda si avans 15% - 14.08.2007 - serie 15.10.2007, livrare 26.11.2007

tymy09
Posts: 31
Joined: 05 Sep 2007, 19:09
Auto: DUE
Location: xfrxx

Post by tymy09 »

eu am comada la alti mototrs bacau....din iulie....si masina inca nu a venit. seria a venit pe 26.09 plata s-a facut pe 08.10....iar livrarea ...sa speram saptamana viitoare....asa ca multa bafta si speram ca se reglementeaza situatia si la bacau :D

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Astazi am avut prima dezamagire in ceea ce priveste Kia: am lanasat comanda pe 18 oct (asa cum se observa si in semnatura) iar de atunci nu am liniste cu nevasta: nu-i place culoare si gata. Am incercat sa o conving prin diferite poze, exemple, etc....insa nimic. Si astazi m-am hotarat sa sun la dealer sa vad daca pot schimba culoarea (la Mit Motors Baneasa - nu vreau sa dau exact numele gagiului de acolo)

Iata filmul evenimentului:

1. Sun la ora 10:30 - mi se spune sa revin peste 1 ora deoarece nu este la sediu si nu poate verifica;
2. Sun la 12:00 - mi se spune sa revin peste 1 minut ptr a intreba fetele daca se poate;
3. Sun la 12:05 - mi se spune ca se poate insa trebuie sa refaca pre-contractul in 5 minute (asa i-au spus fetele) si el nu are timp de mine deoarece are f multe livrari astazi.

Am inchis tel si am ramas cu un gust f amar.

Poate cineva sa-mi spuna daca pot schimba dealer-ul? Sau macar gagiul care se ocupa de comanda mea?
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

poti doar dupa ce iti iei masina sa l tragi de urechi in mijlocul reprezentantei. sau mai bine, suni si ceri s avb cu cineva din conducere . si nu cred ca se poate schimba culoarea acum. cel putin asa stiam eu, ca o data lansata comanda...

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

tymy tu ai dat comanda in 28 iulie ...deci comanda catre zilina tot in 25 august a plecat ca si la restu lumii care a dat in august
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

1qSkyppy wrote:poti doar dupa ce iti iei masina sa l tragi de urechi in mijlocul reprezentantei. sau mai bine, suni si ceri s avb cu cineva din conducere . si nu cred ca se poate schimba culoarea acum. cel putin asa stiam eu, ca o data lansata comanda...
Saptamana trecuta am dat comanda de o Skoda 2 Sedan ptr serviciu. Am intrebat in legatura cu culoarea daca se mai poate scgimba si mi s-a spus ca timp de 1 luna si 1/2 se poate schimba, apoi masina intra in fabricatie si nu se mai poate.

Nu cred ca s-au apucat sa-mi fabrice mie cee'd-ul.

Oricum, cel mai mult m-a deranjat atitudinea dealer-ului, nu faptul ca nu pot schimba culoarea, iar dupa spusele lui, se putea schimba culoarea, dar numai daca "vrea muschii lui".
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Daca au trimis comenzile la slovaci deja, va fi mai greu schimbare culorii. Pentru a schimba reprezentantul de vanzari e de ajuns sa vorbesti cu directorul de vanzari si sa ceri acest lucru. In felul acesta, reprezentantul de vanzari va ramane fara comisionul pentru contractul tau ... si poate asa va invata ca toti clientii trebuie sa'i trateze in mod egal...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Generalităţi”