Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

cris_oradea wrote:Am o intrebare de 100 de 15000 de coco: daca nu mi-au trecut termenul de livrare in precontract... pot sa le fac ceva?
Dupa parerea mea,nu sunt jurist, dar am legaturi in domeniu ...din moment ce ai primit <pre> in forma in care a fost formulat si l-ai semnat,
nu mai poti face nicio actiune,atat in instanta de judecataca cat si la OPC.
Stai calm , ca in doua , trei zile iti vine masina si n-o a te mai gandesti la asa ceva .Numai sa nu dureze prea mult ca in cazul asta se pare ca a intervenit o problema .
Sunt sigur ca vor veni la toti semintele pentru ca in vest, Europa a inceput sa fie invadata de cee`d.Ai dracu` coreeni astia nu mai au loc pe pamant !

Edited by DaDiRo: Am incercat sa bag neshte "enter-uri" prin text ca era nevoie de scroll pe orizontala!

cris_oradea
Posts: 22
Joined: 16 Jul 2007, 16:10
Auto:
Location: oradea

Post by cris_oradea »

Multumesc pt sfaturi si incurajari. Daca totusi va veni masina, cu siguranta v-o arat si voua. Pe de alta parte, ma gandesc sa merg la dealer, si sa ii cer banii inapoi.... lucru despre care nu stiu daca e posibil.
Am deja peste 9200 de km cu masina, si in afara de problemele cu comenzile de pe volan.... e ok.... neagra si cu grila XR!

cr1571
Posts: 25
Joined: 29 Aug 2007, 15:06
Auto:

Post by cr1571 »

In Iasi a primit cineva masina cu comanda in august?

cr1571
Posts: 25
Joined: 29 Aug 2007, 15:06
Auto:

Post by cr1571 »

Cand am primit seria pe 15 oct mi s-a spus ca masina e la Pitesti.
Acum ma intreb si eu cat naiba dureaza sa aduci o masina de la Pitesti la Iasi????

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Din cate am inteles de la dealer doar una a sosit. Restul stam in asteptare.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Post by bosch »

Cine ii mai crede pe cei de la KLADO ? Propun ca generatia august sa mergem peste ei ! Panarama , scandal ... Bal sa fie !!
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Maine sunt la ei..... PDT_Armataz_20
Maine expira termenul pe care mi(si) l-au dat la venirea seriei.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Ma alaturi si eu voua,tot la Klado sunt.

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

Tocmai am dat si eu o comanda .. de un Cee'd 1.4 Best :D si livrarea e undeva la mijlocul lui Decembrie ( comanda e la Rodav Vaslui).

Deja e cu AMR ;)

calin sb
Posts: 55
Joined: 18 Aug 2007, 17:41
Auto:
Location: sibiu

Post by calin sb »

cris
In precontract nu ai cumva o propozitie care spune ca pierzi avansul daca renunti la comanda din motive neimputabile dealerului??? Si cum el nu a incalcat nimic din (pre)contract...... se cheama donatie. Iar daca cumva ai facut comanda ca persoana juridica, OPC-ul nu te poate ajuta!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Corect ... avansul nu se returneaza decat daca masina intarzie peste termen sau nu este conforma cu contractul. Insa ... evident ... mai e de asteptat ... n'ai ce altceva sa faci
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Mijlocul lui Decembrie? Esti vreo pila cu vreunul de la brandul Kia? :lol:
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

nu ma da se pare ca bietii aia de la vaslui au fost mai destepti si pot onora acum comenzile mai repede. ce fraier am fost ca am facut comanda la bucuresti ca uite ca nick3e a comandat cu o luna mai tarziu masina si o ia cu o luna inainte
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Salut toti forumistii.Si eu vreau sa dau comanda luna aceasta si mi s-a spus ca livrarea ar fi undeva la sfarsitul lui februarie.Aceasta este prima postare pe forum :oops:

cris_oradea
Posts: 22
Joined: 16 Jul 2007, 16:10
Auto:
Location: oradea

Post by cris_oradea »

din fericire, daca asta se poate numi fericire, contractul e facut pe persoana fizica, si nici o clauza de genul pierderii avansului nu exista. Mai mult, masina e platita integral: 14.800 de coco!
Dar in fine, azi e luni, si o iau de la capat cu inteligentul meu de dealer. Voi merge azi pe la el, ii voi comunica faptul ca maine ii expira ultimatumul, maine merg sa imi iau masina, lucru practic imposibil, iar de miercuri incolo... avocati, OPC, telefoane la Bucuresti, ah, am uitat sa va spun, am scris in Germania, la Frankfurt, insa din pacate am impresia ca acolo e o colonie de coreeni, nicidecum de nemti, au trecut 5 zile si inca nu mi-au raspuns
Concluzie: sunt super dezamagit
Am deja peste 9200 de km cu masina, si in afara de problemele cu comenzile de pe volan.... e ok.... neagra si cu grila XR!

Post Reply

Return to “Generalităţi”