Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Daca mai vrea cineva Cee'd sa nu-si ia de la Klado din Iasi.

Acum trei saptamani mi-au dat seria spunandu-mi ca va veni in 21 de zile. Acum doua saptamani au anuntat la leasing ca mi-a venit masina si leasingul le-a facut plata. Masina nu mi-a sosit si l-am luat pe dealer la intrebari. Initial Dl. Bogdan mi-a spus ca nu stie unde e masina, ca cel mai probabil este la Pitesti pana cand astazi l-am pus sa-mi spuna exact ca doar masina aia nu se ascunde pe sub o piatra si nu o vede.
SURPRIZA: masina este la Zilina.
Din pacate masina este pe firma si nu prea pot vizita OPC-ul. Deci cei de la Klado fac afacerea cu banii mei, ei nefacand nimic decat dand un e-mail doua la comanda si gata. Nu au investit nimic si iau si profitul si ma pun sa le achit si nesimtirea de 185 RON pentru numerele rosii.
Pentru cei din Iasi: mergeti oriunde sa va luati masina poate se invata si astia de la Klado dupa ce inchid portile sa fie cu mai mult bun simt si respectuosi cu clientul.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Pt tsunami si celor care au facut comanda la KLADO (respectiv eu) eu zik sa ne adunam cu totii si sa mergem la ei maine sau poimaine sa le cerem cu totii explicatii,asa mia zis si mie azi ca nu stie unde-i masina ca nu apare sa fie la Pitesti.Cand am achitat masina ( 17 oct. ) mi-au zis ca masina se afla in trailer in drum spre tara.Normal intr-o saptamana trebuia sa am masina.Astia kiar ca rad de noi,las id meu ( tky84 )in caz ca se hotarasc si ceilalti sa mearga sa le facem o vizita celor de la KLADO

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

M-as mira sa iti raspunda,si eu am trimis si nu am primit nici un raspuns...concluia si-au uitat parolele ...

Johnny27

Post by Johnny27 »

Teddy wrote:M-as mira sa iti raspunda,si eu am trimis si nu am primit nici un raspuns...concluia si-au uitat parolele ...
Cum sa iau ceea ce ai scris? Crezi ca sunt dealer si le fac reclama sau cum? Chiar daca pana acum m-am "lovit" numai de vorbe, de fiecare data mi-au raspuns la mail. Atat Adrian Anghelescu, cat si Radu ultima data.

silvihno
Posts: 14
Joined: 23 Sep 2007, 14:52
Auto:
Location: rm. valcea

Post by silvihno »

Astazi am achitat masina integral. Am fost la dealer sa-i comunic si sa aflu unde e masina. Surpriza!!!! - dupa un simplu telefon a aflat ca masina nu are inca "transport", deci este la zilina. Asta dupa ce, acum doua saptamani, mai avea trei zile si ajungea la pitesti. Mi-a promis ca incearca sa faca ceva ca sa vina pana sambata, sau poate saptamana viitoare cel tarziu. Eu oricum nu mai cred nimic. Astept telefonul lor! :evil: :twisted: :evil: :twisted:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue / Rainbow blue, cotiera, proiectoare, scaune cu sup. lombar, jante tip A, cheie 3 butoane
Comanda - 23.08, seria - 15.10, achitata integral - 06.11, livrare - mai tarziu

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Eu stau in provincie si am dat mail la 2 dealeri(100km si 120km distanta intr mine si ei)ca sa merg vineri sa dau comanda si sa platesc avansul,si nu imi raspune nimeni.
Eu vreau sa mai pun ceva optionale pe 1.4 ,acum intelegi de ce am spus ca si-au uitat ...parolele...cel putin in cazul meu.

victor
Jidanul
Posts: 169
Joined: 28 Oct 2007, 20:26
Auto:
Location: Bucuresti

Post by victor »

@Suzzy iti recomand IMG (International Motors Group) showroom-ul de pe Cantemir. Super baieti, nimic de reprosat! Super flexibili si chiar doritori sa te ajute!

bafta!
Kia CEE'D 1.6 DSL LX BASE 90 CP + ceva optionale. PISTON GREY

poze in curand...

bosch
Posts: 621
Joined: 23 Jun 2007, 22:29
Auto: Cee`d, 1.6 GSL, vCity
Location: Iasi
Contact:

Post by bosch »

@TSUNAMI si valabil de asemenea potentialilor clienti ai KLADO ! Numere rosii nu e obligatoriu de luat de la ei ;la Politia ieseana se elibereza pentru modica suma de 87 lei ! Si dureaza o zi doar ! Iar OPC e deschis la orice discutie , trebuie doar sa va prezentati la ei cu copie dupa contract si o declaratie in care sa va exprimati nemultumirea ! So , avem si noi drepturi ! Dupa 90 de zile sint la OPC cu reclamatia frumos redactata .

Edited by andrei0241: Am bolduit pasajul de la inceput, pentru ca mi se pare interesanta informatia
KIA CEE'D 1.4 GSL, KOMPASS BLUE -comanda 4.08.2007 / seria 15.10.2007 / LIVRARE 12.11.2007 R.I.P.
KIA CEE`D 1.6 GSL, CASSA WHITE

alunush
Posts: 7
Joined: 17 Sep 2007, 13:36
Auto:
Location: bucuresti

Post by alunush »

In sfarsit mi-am ridicat masinutza.Am platit 100 Ron numerele rosii si am adus-o acasica. Am luat-o cu 7km la bord si e ok.
Doresc ca toti care isi asteapta masinutza sa o primeasca cat mai repede.
:wink:
Kia Cee'd 1.4 EX Classic +optionale, Kompass Blue

tymy09
Posts: 31
Joined: 05 Sep 2007, 19:09
Auto: DUE
Location: xfrxx

Post by tymy09 »

Va anunt ....de aseara de la ora 17:30 sunt posesorul kia cee'd best....este superba masina. Despre dealer (Alti motors Bacau)...nu stiu ce inseamna client...manualul mi l-au dat in engleza...nici un fel de bonus...nici macar scuze petru intarziere...in concluzie...Traim in Romania.
Bafta celor care inca mai asteapta si sa vina cat mai repede.

P.S. Cred ca si atitudinea noastra tacita fata de atitudinea dealerului ii permite sa aiba atitudinea asta. Dar eu sunt hotarat sa nu las lucrurile asa, chiar daca amridicat masina.

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Bosh ,stii carei faza cu nr.? Cei de la KLADO au bagat pretul asa mare pt nr. pt ca dak vrei sa ti le cumperi tu ,trebuie sa te prezinti la rutiera cu cartea masinii,care cei de la KLADO ti-o dau abia dupa o saptamana, doua.Si parca nu te lasa inima sa mai astepti atata timp pana ce o conduci.Parerea mea e ca sunt rupti dupa bani ,nu stiu cum sa mai jupoaie omu ,cred ca ai observat ca pachetul legislativ n-i lau bagat pe gat,sa-l cumparam numai de la ei si cer 145 de lei ,pe cand in Selgros si Metro til scoti la maxin 60 de lei

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Eu in viata mea nu vreau sa mai calc pe acolo. Nici voua nu va recomand pentru ca sunt de toata jena. Vedeti ca sunt deleari si in Vaslui, Suceava, Bacau(desi ni asta nu e mai rasarit), sau mai bine faceti un drum la Bucuresti pt ca nu e un capat de tara ca doar o data la n ani luati masina noua.
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

tymy, felicitari pentru masina, a mea tot acolo era sau deja au vandut-o !!!
cris, sincer, sotia mi-a spus ca nu sunt intreg la minte daca imi risc si sanatatea iar dealerului nici macar nu-i pasa asa ca ieri a fost prima zi dupa 3 saptamani in care nu i-am mai sunat. Inca astept. Ref. la intalnire eu sunt pentru poate chiar in Oradea penrtu ca avem niste fosti colegi de facultate pe care nu i-am mai vazut de cativa ani si poate la vara ....
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

silvanner
Posts: 25
Joined: 31 Jul 2007, 10:45
Auto:
Location: constanta

ridicat masina

Post by silvanner »

platit avans 6 august, ridicat cee`d 6-11-2007 - constanta 8)

gigix
Posts: 33
Joined: 15 Aug 2007, 21:48
Auto:
Location: Roman

Post by gigix »

care mai sunteti fara "seminte" si cu serie anuntata in octombrie?
Vad ca numai la Bucuresti si Constanta se fac livrari....
Cine mai e cu comanda in august la Alti???
KIA Cee'd 1.4GSL LX BEST - MARS RED comanda si avans 15% - 14.08.2007 - serie 15.10.2007, livrare 26.11.2007

Post Reply

Return to “Generalităţi”