CEE`D 1.4 model CHEL pot pune OPTIONALE ????

Forum cu de toate despre Kia cee'd
alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

CEE`D 1.4 model CHEL pot pune OPTIONALE ????

Post by alex_inel2 »

Pana la urma ajutatzi`ma shi pe mine sa inteleg ceva ca sunt intr`o ceatza totala...la cee`d 1.4 modelul chel potzi sa ii pui optionale...daca DA care sunt alea ... :?:
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

pai, modelul chel la cee'd e best, si la motorul 1.4 varianta de echipare best nu poti modifica nimic. cel putin asa mi-au spus mie cand am facut comanda. nu m-au lasat nici macar sa-mi pun jenti de aliaj:( daca vrei sa-ti configurezi masina at trebuie sa incepi de la classic, sau sa optezi pt alt motor;)
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

Post by alex_inel2 »

shustrik wrote:pai, modelul chel la cee'd e best, si la motorul 1.4 varianta de echipare best nu poti modifica nimic. cel putin asa mi-au spus mie cand am facut comanda. nu m-au lasat nici macar sa-mi pun jenti de aliaj:( daca vrei sa-ti configurezi masina at trebuie sa incepi de la classic, sau sa optezi pt alt motor;)


deci totul de la clasic...mai joc nu adik Best...pt ca unii au zis ca se poate...in valcea de exemplu shi vreau sa stiu sigur sigur...ca am inteles ca difera de orashul de unde faci comanda...
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

poate o fi asa cum zici tu, habar nu am. vezi mai intereseaza-te. eu kred k cel mai bine ar fi sa suni pe la dealerii din tara si sa intrebi. la mit-motors baneasa, unde am facut eu comanda, asta mi s-a spus!
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

Bog1_7
Posts: 142
Joined: 03 Mar 2008, 17:16
Auto: Kia Cee'd 1.4 2008
Location: Iasi

Post by Bog1_7 »

poti sa pui optionale dar nu pe best, este o versiune mai ieftina cu 100 de euro decat bestul, cred ca e base si poti pune optionale, dar ca sa ajungi la ce are bestul pe el ajungi cu vreo 700 de euro mai mult, in schimb optionalele sunt destul de ieftine.Daca vrei mai multe obtionale merita,daca nu nu prea
Cee'd 1.4 White + esp,jante16(tip A),scaune incalzite+reglaj lombar si inaltime, proiectoare, cheie pliabila, tetiere active, volan piele, suport ochelari

Galerie foto http://profile.imageshack.us/user/bog17/
Jurnal de bord viewtopic.php?t=1847

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Cel mai slab nivel de echipare este 1,4 START, pe care POTI sa adaugi optionale.
Diferenta intre START si BASE ca pret este de aprox. 200euro. Insa, adaugand optionale pe START, ca sa ajungi la dotarile de pe BEST dai aprox. 900euro.
Practic KIA iti cere 700euro ca sa poti adauga optionale pe BEST. :)
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

Post by alex_inel2 »

Bog1_7 wrote:poti sa pui optionale dar nu pe best, este o versiune mai ieftina cu 100 de euro decat bestul, cred ca e base si poti pune optionale, dar ca sa ajungi la ce are bestul pe el ajungi cu vreo 700 de euro mai mult, in schimb optionalele sunt destul de ieftine.Daca vrei mai multe obtionale merita,daca nu nu prea

pe mine ma interesa sa ii adaug jante alea la 244 euro...cheie pliabila..proiectoare..shi geamuri electrice spate...de aceea intreb ..ms oricum..
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

Post by alex_inel2 »

radu84 wrote:Cel mai slab nivel de echipare este 1,4 START, pe care POTI sa adaugi optionale.
Diferenta intre START si BASE ca pret este de aprox. 200euro. Insa, adaugand optionale pe START, ca sa ajungi la dotarile de pe BEST dai aprox. 900euro.
Practic KIA iti cere 700euro ca sa poti adauga optionale pe BEST. :)

radu84 e id de mess...vreau sa te intreb pe akl sa ma lamuresti shi pe mine...daca se poate...
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bond »

in afara de geamuri spate, care nu stiu daca le poti pune, restul ca pot fi adaugate si ulterior (proiectoare si genti foarte usor si nu cred sa fie peste 600 euro toate, iar cheia la fel poate fi procurata, dar ceva mai scump). Dupa parerea mea, daca nu vrei ESP, scaune cu reglare lombara si incalzite (astea sunt mult mai scumpe apoi) nu prea se merita sa nu iei BEST (si nu spun asta pentru ca am eu ... ) :D
In rest masina e super.... si dupa parerea mea merita banii
AG-04-EKG Dacia Berlina 1310i GPL ... a vazut grecia :D
B 82 LSN KIA Ceed 1.4 GSL MT LX BEST, black pearl+folie+alarma+volan piele+...
ImageClick pentru foto

alex_inel2
Posts: 12
Joined: 27 Mar 2008, 21:04
Auto:

Post by alex_inel2 »

Bond wrote:in afara de geamuri spate, care nu stiu daca le poti pune, restul ca pot fi adaugate si ulterior (proiectoare si genti foarte usor si nu cred sa fie peste 600 euro toate, iar cheia la fel poate fi procurata, dar ceva mai scump). Dupa parerea mea, daca nu vrei ESP, scaune cu reglare lombara si incalzite (astea sunt mult mai scumpe apoi) nu prea se merita sa nu iei BEST (si nu spun asta pentru ca am eu ... ) :D
In rest masina e super.... si dupa parerea mea merita banii
pe u cat te`a ajuns best shi daca ai dotari care sunt...
viitor propietar...inca ma mai documentez :D

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bond »

A mea a fost 11850, dar nu am nimic , pt ca pe best nu poti pune. (dar venea ea cu geamuri fata, oglinzi electrice si incalzite ....)
Poti sa intri pe site la Kia si daca dai pe configurator poti sa mai pui pe modelul de baza ce vrei tu, iar daca vrei sa faci o comparatie, intra la showroom si la preturi vezi si ce dotari initiale are fiecare model in parte.
Eu vroiam o masina cu AC, oglinzi incalzite, servo, ABS si ceva airbag-uri (doar am avut dacie inainte), iar asta mi s-a parut ca are si cate ceva in plus, si mai arata si bine 8) , iar ca o surpriza am luat-o si repede, pe cand daca vroiam un model cu optionale, mai asteptam aproape inca 2 luni :lol:
AG-04-EKG Dacia Berlina 1310i GPL ... a vazut grecia :D
B 82 LSN KIA Ceed 1.4 GSL MT LX BEST, black pearl+folie+alarma+volan piele+...
ImageClick pentru foto

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

vezi ca daca pui oglinzi electrice si incalzite nu poti pune geamuri electrice spate ...m-am lovit eu de treaba asta.

GeorgeB
Posts: 3
Joined: 11 Apr 2008, 22:23
Auto:

Post by GeorgeB »

Pe Base te lasa sa pui anumite optionale, nu toate, pe classic aproape sau chiar toate.
Cei mai multi dealeri te iau repede cu nu se poate, n-am mai facut asta...etcdar se pare dupa ce -am vorbit la importator ca se poate.
Insistati, spuneti ca au mai luat altii si ca ati vorbit si se poate si mai recunosc sau culmea uii mai si comanda pentru ca nici ei nu prea stiu ce se poate.
Foarte important este sa luati totusi optionale si mai ales sa negociati pretul.

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Ogy wrote:vezi ca daca pui oglinzi electrice si incalzite nu poti pune geamuri electrice spate ...m-am lovit eu de treaba asta.
...si eu :)
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

mihai.leibovici
Posts: 1
Joined: 13 Apr 2008, 08:48
Auto:

optionale pe BEST

Post by mihai.leibovici »

Salut
am citit toate parerile care au fost scrise pe acest topic dar tot nu am reusit sa imi fac o idee. pana la urma se pot pune ceva optionale pe BEST ? am vreo sansa daca ma duc la dealer si ma cert? pot sa obtin ceva ?

merci mult

Post Reply

Return to “Generalităţi”