Neclaritati optionale KIA cee'd 1.4 LX

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Pe base vin numai jante de 16 type A - dar atentie sunt modelul de la 17
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

tark
Posts: 17
Joined: 19 May 2007, 16:45
Auto:
Location: iasi

Post by tark »

OARE LA TOATE FIRMELE E ASA CAND SE LANSEAZA UN MODEL NOU?

NU MI S EPARE NORMAL 'TRECE TU CAM CE OPTIONALE TI AI DORI SI NOI O SA VEDEM CAM CE ITI PUNEM'/ AAA AS NU UIT SI PE MINE M A DERANJAT ALBU ALA PE PORTIERE SI PRAGURI SI AM [PUS LA INTERIOR RAINBOW BLUSH ASTA RAMANE SAU VINE BASIC GREY? DACA SE POATE SI SURSA DE U AVETI RASPUNSUL.MULTUMESC (AMR 53 ZILE)

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

tark, pe viitor, te rog sa eviti pe cat posibil, sa mai scrii cu majuscule.

tark
Posts: 17
Joined: 19 May 2007, 16:45
Auto:
Location: iasi

Post by tark »

Nici o problema sfincsule

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

@tark din surse fff sigure BASE vine numai cu basic grey. Ne spui si noua unde ai facut comanda?
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ajax ... pune te rog o poza cu modelul de jante care zici tu ca vin pe 16". Eu stiu ca TypeA 16" e diferit de TypeA de 17" ;)

Cat despre optiunea "Comenzi audio pe volan, maner TGS, buton frana de mana - cromate" aceasta include de fapt conturul comenzilor audio de pe volan cromat. Daca va uitat in pozele lui marco o sa vedeti ca e negru. La variantele care au aceasta optiune acesta este cromat

Partea inferioara a bordului si a portierelor este un gri, nu alb. Daca din cand in cand o cureti, sigur nu vor fi probleme (mizeria oricum se cunoaste si pe negru ;))

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

E o mare diferenta intre "fascia centrala" si butoane comenzi volan cu rama cromata si negru. Nu am inteles de ce nu se pot oferi in varianta de baza, doar nu sunt decat niste "plastice" vopsite. Orice firma de tunning ti le poate picta in ce culoare vrei si nu cred ca vor costa o avere.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

tark
Posts: 17
Joined: 19 May 2007, 16:45
Auto:
Location: iasi

Post by tark »

Comanda am facut o la dealeru din iasi.Cat despre jante le vedeti mai bine si inca un model pe 17 pe www.kia-ceed.com/ Acu ce sa zic si agentul cu care am vb a zis de la inceput ca pe 16 model a este acelasi ca cel de pe 17, dar dupa ce i am aratat pe kia-ceed.com a cam dat in balbiala, a inceput a dat niste telefoane dar nimic concret.nu pot sa cred ca ti ar da ac model pe 16 si pe 17 ca miscare de marketing mi se pare o prostie, din nou astept smochinit sa vad cu ce ajunge masina pana la urma; azi ma duc sa iau factura i o sa mai vb dar cine stie, daca mai aflu ceva concret postez, dar mai sigur de la cei din bucuresti; in iasi cica 94% din ceed urile vandute sunt 1.4 base; numai bine si la surprize placute

mihaizzz
Posts: 85
Joined: 23 May 2007, 18:48
Auto:

Post by mihaizzz »

Ajax26 wrote:Pe base vin numai jante de 16 type A - dar atentie sunt modelul de la 17
cat de sigur esti de chestia asta? eu jante de 16" tip A mi-am comandat si acum imi pare putin rau ca mi se par mai interesante cele tip C, dar la dealer m-am uitat pe niste poze minuscule si nu mi-am dat bine seama. daca ar fi modelul de la cele de 17" ar fi, din punctul meu de vedere, foarte bine, pt ca imi plac mai mult decat cele pe care le vad pe brosura ...
KIA Cee'd, 1.4 BASE + optionale, Piston Grey
PH-09-SKU
KM: ~40000

tark
Posts: 17
Joined: 19 May 2007, 16:45
Auto:
Location: iasi

Post by tark »

Eu tot model c am pus, acu sa vad cu ce vine, nici eu nu m a s supara daca ar veni model de pe 17, da asta este pana can nu o sa aj primele modele nu avem ce face, speram

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Legat de chei:

- cheia de 78 Euro cu doua butoane include si o alarma care se activeaza doar daca cineva forteaza incuietoarea (nefolosind cheia originala) si deschide usa
- cheia cu trei butoane nu are aceasta alarma

eu le-am comandat pe amindoua .... :x nu stiam ca intradevar se pot comanda separat asa ca m-am ales cu o alarma care ma va anunta ca cineva tocmai mi-a furat masina .... asta in cazul in care aceasta alarma nu actioneaza acel IMOBILIZATOR care apare in oferta dar de care nimeni nu a intrebat ce face si cu ce se mananca el.Nici macar eu :(

In plus oare manualul tehnic al masinii va fi in romana (conform legislatiei in vigoare) si/sau in engleza ? Eu sper ca pina in august sa apara si in limba romana altfel OPC-ul scrie pe ei :?:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

In masina de la dealer'ul din CT manualul de utilizare era doar in engleza si mi'au zis ca deocamdata nu au in romana. Insa, legal, ei trebe sa ofere in romana acest manual.
Daca va fi tradus la fel cum a fost tradus si site'ul ... atunci nu va fi bine :D

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

De aia zisei si/sau ! Daca il dau in romana as fi fericit ca bonus sa-l primesc si pe cel in engleza...pentru mai multa siguranta!!!

Doamne cum am ajuns, sa nu avem incredere in dealeri/reprezentanta dar in acelasi timp sa comandam masinuta pentru ca asa vrem noi nu pentru ca ne-a convins agentul X sau Y. Daca era sa ma las convins de ei acum aveam Seat-ul in fata blocului :cry:

Sper sa merite creditul in alb acordat acestei masinute si mai sper ca serviciile de service sa fie profesioniste ...macar ele pentru ca departamentul vanzari/marketing mai are mult de tras. Norocul lor ca masina face parte din acele produse care se vand singure ca altfel .... Sunt curios cine a avut ideea cu discountul pentru 1.4 base ai nostrii sau producatorii?
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

La varianta cu OPC-ul ma gandeam si eu referitor la manual. Ca altfel o sa facem ca in filmele americane in care puneau mana pe cate un submarin rusesc: stateau si se uitau la comenzi, iar fiecare isi dadea cu parerea

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

SIgur vor da manualul si in limba romana. La orice bun a carui valoare depaseste 100ron parca, producatorul este obligat sa dea manual de instructiuni in limba tarii in care este vandut produsul. Si cum Cee'dul asta depaseste 100ron ...
Deocamdata masina este proaspat lansata pe piata si probabil incanu au auvt timp sa tipareasca manualele. Insa pana ne vin noua masinile ... au timp sa scoata si alea. Scrise de mana macar ... :P

Locked

Return to “Generalităţi”