Este normal sa fie asa.....

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

Akbhar wrote:OT: La intalnire am decoperit un alt mare defect. Doar a lui Arnold mergea bine, dar se pare ca si a lui s-a stricat pana la urma. Cica atunci cand dai flash trebuie sa schimbe melodia de pe stick/CD. Nici una nu facea asa. Sunt stricate. Mergem sa ii luam de guler pe dealeri? :D:D:D
pfoaaaaaaiiiii... stiam eu.... da' bajat destept... mi-am facut empetrei-uri si am scapat de problema schimbat piese la faza lunga...... nu de alta da' cite flash-uri am dat...ajungeam sa ascult citeva secunde din piese.... :lol: :lol: :lol: :lol:

aless
Posts: 61
Joined: 16 Oct 2007, 11:28
Auto:
Location: Ploiesti

Post by aless »

Ai dreptate!
Se vede - mai ales cand lumina se reflecta sub un anumit unghi - denivelarea de la airbag-ul pasagerului destul de pronuntata.
KIA Cee'd 1,4 GSL LX BEST - PISTON GREY

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Este denivelata din cauza cutiei airbag-ului, pe mine unul nu ma deranjeaza atata timp cat stiu ca airbag-ul functioneaza perfect din cauza asta.

Lrk
Posts: 47
Joined: 30 Jun 2008, 20:50
Auto:
Location: Timisoara

Problema marsalier si turatii

Post by Lrk »

1. A plecat azi taica-miu cu masina, destul de incarcata ( sa zicem vreoooooooo 250-300 kile). Am 300 de km facuti cu ea. A zis ca la 100 sta la 3000 de turatii, e normal? Taica-miu conduce de 35+ ani, a avut multe masini, nu e problema de sofer, desi e prima oara cand o conduce.

2. La masinile voastre, patiti daca nu bagati perfect in marsalier (adica pare ca ai dat pana in capat schimbatorul, dar de fapt nu), cand accelerezi face un zgomot urat dupa care sare singur in marsalier,si daca accelerezi imediat dupa aia nu mai are probleme?
Kia Cee'd SW 1.4 Gsl Best in Oil Blue

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Care sunt problemele masinii, de fapt?
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

Da, faza cu marsalieru' face la toate (testat si pe ceedu meu si pe pro-ceedu unui prieten, ). Nu-i o problema - doar ca e mai sensibila .... incearca sa fi mai atent cand o bagi in marsalier.

Cat de intrebare 1 ...cea cu turatiile n-am inteles nimic ... Sta la 3000 bun , intrebarea e in ce viteza?? ... si ce are daca sta la 3000, intreaba-l la ce a vrut sa se refere.
Last edited by DrHigh on 18 Jul 2008, 15:31, edited 1 time in total.
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

Lrk
Posts: 47
Joined: 30 Jun 2008, 20:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Lrk »

Am uitat sa zic, 3000 in viteza a 5-a. Lui i se parea mult sa fie la 3000 in a 5-a, dar el e obisnuit cu un Honda.
Vroiam sa stiu daca e normal, sa stiu cum se comporta masinile altora. E prost exprimat probleme, mai bine era posible probleme, adr nu ma mai lasa sa modific. :(
Kia Cee'd SW 1.4 Gsl Best in Oil Blue

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

@Lrk

Eu imi amintesc ca in rodaj la fel statea si a mea in a 5 la 3000 dar acum stau cu a 4 la 3200+ la 100km/h.
Nu-i o problema, o sa-si dea drumu dupa 1500km precis :twisted:

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

LRK nu vreau sa fiu rautacios, dar ai citit macar vreun topic de pe forumul asta inainte sa postezi ? Sau ai folosit comanda search ?
Cele 2 probleme au fost discutate pe forum incepand cu mai bine de 1 an in urma.

Lrk
Posts: 47
Joined: 30 Jun 2008, 20:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Lrk »

@bobbo1981
Nu esti rautacios. Sunt obisnuit sa fie scris search(nu prea folosesc forumuri pe romana) si nu am observat cautarea. Scz de postare dubla. Tinand cont ca m-am linistit puteti sa stergeti un admin postul. Merci

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

@Lrk

Pe viitor: Te duci la Profil si dai in engleza forumu :)

darkman
Posts: 7
Joined: 28 Jan 2008, 02:53
Auto:

Post by darkman »

@Akbhar

Voi ati modificat ceva pe la instalatia electrica ? nu de alta dar mie nu imi face asa ... am incercat si cu stikc si cu CD si nimik eu dau flash-uri si melodia ramane unde este ... sa nu cumva sa fie un lot intreg cu problema asta :?:

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@darkman

mtz! man ...pt asta iti trebuie un stick SPECIAL sau nu ai dat flash-urile cui trebuie !! :D

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

inca o problema colosala la kia?
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

darkman
Posts: 7
Joined: 28 Jan 2008, 02:53
Auto:

Post by darkman »

mtz! man ...pt asta iti trebuie un stick SPECIAL sau nu ai dat flash-urile cui trebuie !! :D[/quote]

am vre-o 3 stickuri in masina, (nu intrebati de ce :oops: ) si azi chiar m-am pus in parcare si am tooot dat flashuri si nimik ...
Matiz 2003 /S
Cee'd 90CP / Dinamique - 20
Se vede in zare un pro_cee'd 1.4 / Base

Post Reply

Return to “Generalităţi”