Care este cel mai mare defect al cee'd-ului?

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
ION GABRIEL IONUT
Posts: 66
Joined: 31 Jul 2008, 08:38
Auto:
Location: Targoviste

CEL MAI MARE DEFECT AL CEE'D-ului?

Post by ION GABRIEL IONUT »

Eu cred ca cel mai mare defect al Ceed-ului este TABLA din care este facuta caroseria. Foarteeeee sensibila!
IGI SAN cu Cee'd 1.4 GSL MT LX BEST, Pewter beige.....peste 1000km (Full casco)
http://iongabrielionut.blogspot.com/

tzaphoo
Posts: 49
Joined: 14 Apr 2008, 19:51
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by tzaphoo »

auzi nu te supara dar tu ai 15 ani?

ce ai vrea sa iti cumperi tanc?sa ai 3 tone de tabla?si la ce ai nevoie sa fie "Tare"?dai cu ea in copaci?

catalin1984

Post by catalin1984 »

cel mai are defect al ceedului: "soferii natarai :D"

ION GABRIEL IONUT
Posts: 66
Joined: 31 Jul 2008, 08:38
Auto:
Location: Targoviste

Post by ION GABRIEL IONUT »

Nu, nu am 15 ani! Nu, nu vreau tanc! In a treia zi ca si posesor de cee'd, ingrozit, am constatat ca in partea din spate, langa sigla kia, aveam o lovitura mica. Era de la o pietricica sarita de la alta masina. :( Nu este foarte mare dar tousi se vede. Un prieten (are tot ceed)mi-a povestit ca la o ploaie ce pietre ceed-ul lui a avut de suferit pe cand celelalte masini din parcare, nu(a facut comparatie numai cu masini nemtesti).
IGI SAN cu Cee'd 1.4 GSL MT LX BEST, Pewter beige.....peste 1000km (Full casco)
http://iongabrielionut.blogspot.com/

ION GABRIEL IONUT
Posts: 66
Joined: 31 Jul 2008, 08:38
Auto:
Location: Targoviste

Post by ION GABRIEL IONUT »

Si da, sunt de acor: SOFERII NATARAI+inconstienti+"bagaciosi"+cele mai proaste drumuri din lume!
O fi ea "facuta in Asia pt restul lumii"(KIA) insa nu si pt Romania!
IGI SAN cu Cee'd 1.4 GSL MT LX BEST, Pewter beige.....peste 1000km (Full casco)
http://iongabrielionut.blogspot.com/

User avatar
mastertech
Master Blaster
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 16:20
Auto:
Location: Arad

Post by mastertech »

Vad ca v-ati inversunat rau pe Kia. Pai inainte sa o luati nu aveau prietenii masina, sa va fi spus de atunci ce si cum? Eu cred ca pe toate masinile(inclusiv pe cele nemtesti) apar daca ne uitam atent urme de pietricele. As putea sa fiu si eu suparat ca, chederele de la usa au cauciucul foarte moale, si alaltaieri cand am deschis usa nu am fost atent si mi-a intrat un spin dintr-o creaga care mi-a sfasiat un pic chederu in partea de sus aia care calca pe tabla (tabla aia hulita :) ). Eu zic ca daca stam un pic sa ne uitam ce topicuri figureaza la probleme p-aici ar trebui sa fim mandri cu ce masina avem.
Apropo, si eu am o adancitura mica de la o pietricica chiar din a 2-a zi, si mi s-a mai si zgaraiat capacu la o roata, dar Doamne ajuta ca astea sa fie toate problemele de la Kia, de care sunt extrem de multumim (dupa 8 ani de Dacie 1300). ntr-o luna am 3000 de km care nici nu stiu cand i-am facut, dar e o placere sa merg cu masina asta.
Pentru cei cu probleme de la grindina, de aia exista CASCO, si ma gandesc ca majoritatea daca ne-m luat masina noua am mai dat un ban in plus si pe casco ca sa dormim putin mai linistiti.
Cee'd 1,4 GSL MT Best Mars RED... iunie 2008... >90000km

User avatar
mastertech
Master Blaster
Posts: 61
Joined: 04 Jun 2008, 16:20
Auto:
Location: Arad

Post by mastertech »

AAA....inca ceva.
@IGI SAN, incearca si tu sa pui semnatura cu modelul masina si restu cum au toti p-aici (daca nu te deranjaza) si locatia.
Cee'd 1,4 GSL MT Best Mars RED... iunie 2008... >90000km

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Nu exista masina perfecta...iar la 11800 de euro nu avem voie sa ne vaitam de niste probleme superficiale..inca ceva nu e facuta in asia e facuta in cea mai moderna fabrica din europa..o masina facuta in europa pt europa..cat despre tabla..e destul de sensibila dar pt asta exista casco...sa fiu on topic un defect ar fii ca nu are scut metalic ..dar pot trai si fara :D...toate cele bune
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: CEL MAI MARE DEFECT AL CEE'D-ului?

Post by SeKAh »

ION GABRIEL IONUT wrote:Cel mai mare defect al Ceed-ului?
Nu are sigla VW, BMW, Opel, Skoda, etc.
Last edited by SeKAh on 06 Aug 2008, 14:51, edited 1 time in total.

ION GABRIEL IONUT
Posts: 66
Joined: 31 Jul 2008, 08:38
Auto:
Location: Targoviste

Post by ION GABRIEL IONUT »

Stiu unde este facuta masina. Sunt destul de bine documentat. Insa am folosit semnificatia KIA, pt ca mi-a placut mie cum suna!
Nu stiu de ce dar imi pareti usor rautaciosi!
Eu m-am inscris de curand pe acest forum(prima data pe un forum)!
Am initiat aceasta discutie doar ca sa aflu parerile voastre despre masina. Stiu ca a costat 11854 E si ca la banii astia e o super masina, insa din pasiune pt masini, pt ceed(masina pe care o apreciez)...Discutam...de asta suntem aici..
IGI SAN cu Cee'd 1.4 GSL MT LX BEST, Pewter beige.....peste 1000km (Full casco)
http://iongabrielionut.blogspot.com/

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Scz daca am parut rautacios..nu a fost intentia mea..si pt post-ul cu sigla skoda...eu unul nu il mai cumparam daca scria skoda pe el :))
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

Dar daca pe Octavia puneau sigla VW sigur o cumparai! :wink:

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

SeKAh wrote:Dar daca pe Octavia puneau sigla VW sigur o cumparai! :wink:
O sa para incredibil....tine-te bine de scaun cand citesti acest mesaj...nu sunt innebunit dupa VW,Skoda si Seat ...am motivele mele....nu sunt frustrat sau ceva de genul asta si nu am nimic nici cu VAG(Audi e belea....etc)...in schimb sunt innebunit dupa japoneze si sper ca urmatoarea masina sa fie una nipona ... 8)...sanatate ;)
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

N-ai inteles ce-am zis... si n-am scris decat o simpla propozitie! :lol:

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

SeKAh wrote:N-ai inteles ce-am zis... si n-am scris decat o simpla propozitie! :lol:

Nu e mult de inteles....skoda cu sigla VW(VW Octavia...)....probabil imi pica mie mai greu fisa...lumineaza-ma maestre !? :)) :))
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

Post Reply

Return to “Generalităţi”