Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
seeds
Posts: 346
Joined: 07 Jul 2008, 10:16
Auto: Kia Ceed 1.4 SW
Location: Galati

Post by seeds »

Felicitari pt cei ce le-au primit, asteptare ushoara noua celorlalti :cry:
De la ultimul meu drum pe la dealer termenele erau cam asa: 5-10 aug- seriile si 20-25 aug livrarea.Cu cat se apropie termenul cu atat parca trece mai greu. :x :cry: :x :cry: :x :cry:
PS: A primit cineva din galati alte informatii ref la livrari, de la dealer?
PS1: Plata finala se face la cursul Unicredit?! Stie cineva?
Cee`d SW, 1.4 GSL, Black Pearl,
GPL
ODO: 155 000 (90 000 benzina)

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

aoleu.. sa vina odata seriile..si masina...ca nu mai poooot :shock: :( .a zis luni ca sapt asta o sa am seriile...si mai e numa o zi....

la cat de nasoala e asteptarea ar trebui s aplateasca ei nu noi :))
1.4 Best, Oil Blue

alfcristy
Posts: 25
Joined: 20 Jun 2008, 01:33
Auto:
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by alfcristy »

A primit careva seria de sasiu....din cei care au facut comanda la masina cu programul rabla ....in iunie ?
CJ - 83 - KIA

Kia Cee'd 1.6 DSL - 115 CP - Mars Red - BASE cu optionale faruri de ceata si cheie pliabila cu telecomanda
Comanda + Avans - 25 Iunie 2008 - Platita integral 30 Iulie 2008 - Programul Rabla
Serie de sasiu - 14 August 2008
A ajuns in curtea dealer-ului - 28 August 2008
Ridicata - 3 Septembrie 2008
ODO - 64.000 km

menta
Posts: 15
Joined: 03 Jun 2008, 22:38
Auto:

Post by menta »

alfcristy wrote:A primit careva seria de sasiu....din cei care au facut comanda la masina cu programul rabla ....in iunie ?
eu ma plimb din 24 iunie cu sw-ul comandat la inceputul lunii prin programul rabla, dar masina era in bucuresti pe "stoc".
Kia Cee'd SW Black Pearl 1.4 best B 90 WWK

alfcristy
Posts: 25
Joined: 20 Jun 2008, 01:33
Auto:
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by alfcristy »

Din cei care au comandat masina de la fabrica....este careva care a primit seria de sasiu ? (Programul Rabla)
CJ - 83 - KIA

Kia Cee'd 1.6 DSL - 115 CP - Mars Red - BASE cu optionale faruri de ceata si cheie pliabila cu telecomanda
Comanda + Avans - 25 Iunie 2008 - Platita integral 30 Iulie 2008 - Programul Rabla
Serie de sasiu - 14 August 2008
A ajuns in curtea dealer-ului - 28 August 2008
Ridicata - 3 Septembrie 2008
ODO - 64.000 km

seeds
Posts: 346
Joined: 07 Jul 2008, 10:16
Auto: Kia Ceed 1.4 SW
Location: Galati

Post by seeds »

alfcristy si eu am dat com pe 22 iun prin ''rabla'' si n-am primit seria. Daca nu se intampla nici astazi... mai astept si ...poate luni :(
Cee`d SW, 1.4 GSL, Black Pearl,
GPL
ODO: 155 000 (90 000 benzina)

seeds
Posts: 346
Joined: 07 Jul 2008, 10:16
Auto: Kia Ceed 1.4 SW
Location: Galati

Post by seeds »

inca o data felicitari si sa o stapanesti sanatos, menta! dar nu ne mai invarti cutitul in rana.Nu cumva aia e masina mea ca pe comanda mea scria la fel :roll: :lol:
Cee`d SW, 1.4 GSL, Black Pearl,
GPL
ODO: 155 000 (90 000 benzina)

User avatar
snake
Posts: 28
Joined: 19 May 2008, 06:50
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Cine asteapta?

Post by snake »

Salutare tuturor.Doresc sa stiu cine trebuie sa primeasca pro-ceedul la sfarsitul acestei luni si daca a primit seriile de la caroserie si motor.La mine ar trebui sa vina pe 25 dar se intampla ceva bizar.Masina este gata,asa a precizat dealerul dar nu a primit seriile din fabrica.Sa fie vre-o legatura cu euro,din cauza ca e scazut?Cine are vre-o informatie?

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Post by alex84 »

Am vb cu dealerul azi si l-am intrebat de serie. Mi-a spus ca pleaca in concediu :(, dar ca o sa fiu contactat de un coleg imediat ce apar seriile :), cel mai probabil saptamana viitoare.
Mi-a mai spus ca livrarea se va face la sfarsitul lunii august.
Stie cineva daca se poate face casco dupa primirea seriei sau trebuie asteptat pana la livrare?

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Orlando_LR »

Si eu astept masina dar ce e drept mai am de asteptat cam o luna si ceva...
dead line-ul comunicat de el este pe data de 15 septembrie.
Tu ti-ai luat-o "mobilata" sau doar varianta standard de echipare?
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

pro_ceeder
Posts: 12
Joined: 08 Aug 2008, 14:22
Auto:

Post by pro_ceeder »

Si eu o astept la sfarsitul lui august, dar nici mie nu mi-a venit seria....

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

Cam multi suntem in aceeasi situatie :)

Eu am comandat-o pe 24 iunie......are si ceva in plus pe ea....sper sa nu stai in septembrie fara ea :(
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

Si eu sper la fel de mult sa imi vina seria undeva in saptamana urmatoare :P
Sa vedem acum....sper sa lucreze robotzeii d la fabrica non-stop saptamana asta
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

User avatar
snake
Posts: 28
Joined: 19 May 2008, 06:50
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by snake »

Am luat varianta Best,avea deja pe ea destule la versiunea asta,zic eu,daca as-fi cumparat Start si sa pun ce avea Best ma costa mai mult.

Si eu sper sa nu ne apuce septembrie fara masini.Dealerul ma asigurase ca pana astazi spera sa trimeata seriile si vad ca nu am primit nici un semn.Mai mult ca sigur are efect euro asupra pretului.Deja nu mai am stare :(

4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Post by 4adrian »

Stie cineva daca se poate face casco dupa primirea seriei sau trebuie asteptat pana la livrare?[/quote]

Se poate face casco, da nu vad rostu sa-ti faci casco inainte, normal se face in momentul ridicarii masinii, sau in ziua aceea, e adevarat ca e bine sa pleci cu ea cu casco facut.

Cat despre serii,pentru toate comenzile date la fabrica in luna iunie, nu conteaza data eu am dat pe 13 ca sa fiu norocos [-o< , seriile vor ajunge pana pe data de 15.08, urmand alte 14 zile pentru livrare. Majoritatea masinilor stau deja in curta fabricii dornice sa ajunga la noi :D , dar se asteapata ca tot lotul sa fie pregatit de transport, ar costa prea mult sa aduca fiecare masina imediat ce a iesit in fabrica.

Mai e putin si se umple punga de seminte 8) dar parca asteptarea e din ce in ce mai grea.
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

Locked

Return to “Generalităţi”