Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
oko
Posts: 17
Joined: 11 Aug 2008, 18:06
Auto:

Post by oko »

moonwalk la ce dealer ai facut comanda si pe cat?
si eu astep de pe 24 iunie

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Orlando_LR »

@shpid3r

Bine reformulez.poate nu m-am facut inteles.
Pe fisa de comanda pe care am primit-o exista o sectiune "Data de livrare" sau ceva de genul asta, ei bine pe acea coloana este scrisa cu majuscule luna SEPTEMBRIE.Aceste serii care au sosit la dealeri sunt pentru cei care au facut comanda in iunie si au scris pe fisa de comanda AUGUST.
Dealerul mi-a zis ca seriile vin in septembrie, cam in jurul perioadei 3-10 septembrie,iar de la data venirii seriilor mai dureaza 2 saptamani pana te urci in masina implicit.:)
E mai explicit?
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

oko wrote:eu am dat comanda pe 24 iunie pt un best la img si tot nu a venit seria asa k ... baietii sunt cam varza
cred ca te-ai saturat de asteptat :)
1.4 Best, Oil Blue

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

Pai asta se stia, nu? In principiu cine apuca sa dea comanda pana in jur de 20 ale lunii, are toate sansele sa o ia luna viitoare (valabil daca vorbim de Best. Pentru cele pe comanda speciala cred ca dureaza cu o luna in plus). Daca ai depasit data aia cand trimit ei comanda chiar si cu o zi, atunci intri automat la luna "si mai" urmatoare. Eu am dat comanda pe 29 iulie si n-am mai prins pentru livrare august, asa ca trebuie sa-l astept pe Septembrie.

Iar seriile in mod normal vin in jur de 8-10 ale lunii, din ce mi-a zis omul. Acum se intampla ceva dubios ca inca n-au venit toate...
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

si eu tot 24 la MIT baneasa....eu inca sper sa nu se faca septembrie pana o aduc.....oricum e cam jumatatea lui august deci nu mai e mult :P
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

Alexandru
International Motors Group Bucureşti
Posts: 12
Joined: 18 May 2007, 09:18
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Alexandru »

oko wrote:eu am dat comanda pe 24 iunie pt un best la img si tot nu a venit seria asa k ... baietii sunt cam varza
seriile de sasiu la varianta best nu au aparut la niciun dealer pana azi

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

Si totusi sunt curios daca a primit cineva seria....pentru ca dealerul mi-a spus ca au venit dar inca nu toate....deci pe cei carora le-au venit ar fi trebuit sa ii sune
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

inczelacc
Posts: 32
Joined: 24 Jul 2008, 11:11
Auto:
Location: m-ciuc
Contact:

Post by inczelacc »

@Alexandru

sa inteleg ca tu lucrezi la IMG?..daca da zi-mi daca am comandat pe 14 iulie exista sanse sa primesc masina luna asta?
1.4 Best, Oil Blue

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

A spus ca nu au venit inca seriile...eu cred ca vor veni in curand pentru ca modelul best este cel mai comandat si probabil ca au mai multe care trebuie sa soseasca. Fabrica le trimite pe toate o data cand sunt gata....pentru ca asa se procedeaza peste tot
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Post by 4adrian »

Dupa cum am mai spus mie mi-au zis ca imi vin seriile pana pe 15 august, azi nerabdator sun si aflu ca au venit serii, da cu parere de rau ma anunta ca nu si pentru masina mea ](*,) , comada fiind din 13.06.

Am de gand sa astept pana vineri 15aug si sa ma duc peste ei, mai ales ca eu am platit masina acu 1 luna ca prostu.
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Post by moonwalk »

Deci pana la urma nu a primit nimeni de pe forum inca? Ramane pe saptamana viitoare atunci :)
E timpul sa ma relaxez din nou si sa nu ma mai gandesc la masina
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

alex84
Posts: 16
Joined: 15 Jun 2008, 16:34
Auto:

Post by alex84 »

Nici eu nu am primit seria inca. Am fost ieri la dealer(Aviatorilor) si mi-a spus ca o sa ma sune imediat ce apare..

Catalin, spuneai ca o sa ti se livreze masina in 10 zile. Sunt 10 zile lucratoare sau calendaristice?:)

User avatar
costimanea
Posts: 44
Joined: 05 Aug 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by costimanea »

Astazi am oficial toti banii dar o parte sunt prin finantare si nu pot plati fara seriile masinii, in concluzie am sunat la IMG care mi-au spus luni 11 aug sa ma grabesc cu finantarea ca primesc seriile si ca trebuie sa platesc in maxim o saptamana masina integral, surpriza ca de obicei, nu au venit seriile. Multa bafta la asteptat la cei care trebuie sa primeasca masina de la IMG in transa asta.
Cee'd 1.4 GSL varianta BEST - culoare Black Pearl

duzv
Posts: 58
Joined: 28 Jul 2008, 18:57
Auto:
Location: Tulcea
Contact:

Post by duzv »

Comand? : 18.06.2008
Avans (15%) : 20.06.2008
Livrare conform antecontract : 50 zile lucr?toare de la data comenzii.

Prin urmare, termenul de livrare ar fi 28-29.08.2008 ...
?nc? pu?in? r?bdare ?i ... tutun !! :D
Cee'd 1,4 GSL Best SW Machine Silver din sept. a.c.
Voi, cei care mă iubiţi, aveţi grijă să nu mă omorâţi cu dragostea voastră !

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

2-1 pentru ai nostri la pauza!!!
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

Locked

Return to “Generalităţi”