ridicat masina.....zgariata.....

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Re: ridicat masina.....zgariata.....

Post by GOvidiu »

Am doi colegi cu diesel. Unul cu motorul de 90 cp si unul cu motor 115cp.
Amandoi au protectia fonica de sub capota.
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

vlaurentziu
Posts: 21
Joined: 24 Aug 2008, 00:47
Auto:
Location: bucuresti - berceni
Contact:

Re: ridicat masina.....zgariata.....

Post by vlaurentziu »

....mersi mult.....luni o sa sun la dealer sa vad care e treaba....
CEE'D 1.6 DSL MT - 115 CP STYLE - PISTON GREY

caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: ridicat masina.....zgariata.....

Post by caam sd »

salut, sa o stapanesti sanatos, si multi km... eu am ajuns la 8000 si merge din ce in ce mai bine.
eu am luat-o de la IMG din Dimitrie Cantemir... sunt multumit de ei,
dar tocmai am scos-o din service, tot de la ei, de pe Giurgiului (str. Toporasi), unde mi-au inlocuit o usa;
acum, vopseaua e ok, dar este mai deschisa decat restul masinii, asa ca ma reprogramez. (cred ca au dat cam subtire) plus ca pe la marginile usii am niste picaturi de vopsea scursa (daca va vine sa credeti...), asa ca sigur le fac o vizita la baieti cu tot respectul cuvenit...


altfel... merge nene masinuta asta...
kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: ridicat masina.....zgariata.....

Post by caam sd »

hai ca deviam...
pentru treaba cu scutul..... luati-va ca merita... am pus si eu;
comandasem cu masina, dar nu a venit atunci, am mers pe un drum pietruit, si cred ca a sarit o piatra pe sub capota motorului...
nu stiu cum naiba, dar am o umflatura, ca si cum ar fi fost lovita tabla de ceva de la motor...
ma rog nu se vede decat dintr-un anumit unghi, dar stiu ca e acolo si ma preseaza...

eu zic ca scutul e mai prioritar decat antifonatul... dar chiar si stratul ala daca l-as fi avut , piatra aia nu ar fi lovit direct tabla...
acuma...eu am pus scut
kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

vlaurentziu
Posts: 21
Joined: 24 Aug 2008, 00:47
Auto:
Location: bucuresti - berceni
Contact:

Re: ridicat masina.....zgariata.....

Post by vlaurentziu »

....dap....dupa o baie la spalatorie acele zgarieturi care au fost polisate au reaparut ....dar nu se mai vad asa rau......sigur ca ma oftic.....dar mi e lehamite sa ma duc sa ma cert cu ei.....parca i vad iar...."las o domne....ca oricum nu o s o tii asa....ti o zgarie unu in fata blocului'.....si ramai mut...
CEE'D 1.6 DSL MT - 115 CP STYLE - PISTON GREY

astefan
Posts: 28
Joined: 04 Aug 2008, 09:20
Auto:
Location: iasi

Re: ridicat masina.....zgariata.....

Post by astefan »

sal! ca sa mai remediezi problema cu zgarieturile i-ati un polish la culoare si o ceara si ai sa vezi ca tine mai mult, sau dute la un profesionist si o aranjeaza el cu pasta abraziva fina, polish, si ceara. succes
kia procee`d 1.4

Post Reply

Return to “Generalităţi”