Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
mihaela
Posts: 8
Joined: 02 Aug 2007, 10:28
Auto:
Location: constanta
Contact:

Post by mihaela »

Buna
De zi membru Club KIA. Pana acum v-am citi mesajele si am aflat o gramada de lucruri folositoare.
Comanda data in 22.05.2007, masina sosita in Constanta, maine o ridic.
:D
CEE'D 1.4 Mars Red Ltd Ed - CT 28 AIM

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

lol vorbit azi la kia cta livrarile se mai amana cam 2 saptamani. motiv...sosit in tara 300 masini si nu fac fata la revizii la pitesti asa ca mai puneti pofta in cui putin
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Post by igor_tsr »

Madalina wrote:lol vorbit azi la kia cta livrarile se mai amana cam 2 saptamani. motiv...sosit in tara 300 masini si nu fac fata la revizii la pitesti asa ca mai puneti pofta in cui putin
Beton!!! Asta mai lipsea....
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

@mihaela: bine-ai venit pe forum, si dupa ce-ti iei masina sa deschizi un jurnal de bord.
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

dan0302
Posts: 70
Joined: 22 Jun 2007, 22:35
Auto:

Post by dan0302 »

cum se amana iar....moaaaaaaaa astia nu sunt normali...ce imi pasa mie ca au venit 300 de masini...si le trimta la verificat al mai multe service-uri.....sau ce nu au service-uri....ca deja incep sa iau foc rau de tot pe kia...
kia ceed lx 1,4, piston grey, OT-02-XTS

adrian.tuhut
Posts: 278
Joined: 24 May 2007, 16:31
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by adrian.tuhut »

@dan0302: ce data de livrare ai?
Kia Cee'd 1.6 CRDI Pewter Beige (GL 83 THT)
ODO: 137.111km
poze: https://picasaweb.google.com/1129296780 ... 44/KiaCeed

dan0302
Posts: 70
Joined: 22 Jun 2007, 22:35
Auto:

Post by dan0302 »

pai la mine la dealer nu se poarta data de livrare....scrisa....totul e verbal...ultima informatie e de luni...am fost sunat si a zis ca masina a fost incarcata si pleca spre romania...iar de diminetza imi zisa ca asteapta sa ii spuna bucurestiul dak e masina ajunsa sau nu la pitesti
kia ceed lx 1,4, piston grey, OT-02-XTS

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

masina mea trebuia sa vina pe 02.08 adica azi initial a zis ca sa mai asteptam putin ca ar fi zis 05.08 si nu am inteles eu. azi dau telefon si zice stai linistita masina e in tara impreuna cu inca 300 buc. reviziile nu se fac decat la pitesti ca asa e politica pe la ei....si cei da acolo s-au vazut cu multe masini si putin kef de munca. asadar concluzie s-ar putea sa o am saptamana viitoare sau in maxim 2 saptamani . parerea reprezentantului meu de vanzari.....realitatea o zic cand o sa parchez masina in garaj
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

scosmin
Killed In Action
Posts: 371
Joined: 20 Jul 2007, 22:04
Auto:
Location: Focsani/Iasi
Contact:

Post by scosmin »

eu in ziua in care am facut comanda pentru cid, am incercat sa obtin un discount ... si printre argumente dealeru mi-a spus ca masina se vine bine si ca nu e cazul iar eu i-am spus ca un coleg care si-a luat corsa(masina cu record de vanzari fata de ceed care mai are de mancat la capitolul asta) a obtinut un discount bunisor care s-a materializat in optionale... la care dealeru ma intreaba... cat a asteptat colegul pentru masina? la care eu ii spun in jur de 3 luni... la care el: pai vezi? la noi dureaza 2, maxim 3 saptamani...
pana la urma, bineinteles p#!@ discount.

Din ce am vazut dureaza 2-3 saptamani sa primesti seria, 2 luni sa primesti masina, 2 saptamani verificarea la pitesti.. deci tot 3 luni :lol:

In fine... pe termen scurt ei castiga, dar pe termen lung au numai de pierdut.
Kia Cee'd 1.6 CRDi LX BEST PewterBeige(TM) C:19.07.07, S:03.10.07, L:20.10.07. T3h album
Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-LINE MT CanyonSilver(TM) C: 30.06.2017 L:09.09.2017

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

in sfarsit dupa o lunga aste[ptare a sosit masinuta!!!! foto nu am sa pun...e banalul silver (optiunea sotiei) are pragurile de jos negre ...e super....merge de rupe pe unde am putut merge mai repede ca era omor ieri pe ploaie in buc...azi mi a rapit o sotia si a fugit cu ea la coafor :D ...dar diseara e a mea :D ...surpriza a fost ca avea la bord 120 km!!! poate or fi verificat esp ul???
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

sorin_bluewave wrote:poate or fi verificat esp ul???
cum adica?
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

sorin_bluewave
Posts: 71
Joined: 18 May 2007, 15:15
Auto:

Post by sorin_bluewave »

pai nu mi explic de ce ar fi facut cu ea 120 de km....puneam si eu o intrebare asa aiurea....or fi dat ture cu ea sa vada daca esp ul face fata la curbe...eram atat de bucuros ca ma duc la eforie cu masina noua ca nu am mai intrebat de ce are atatia km....chiar au mai primit si altii masina cu atatia km?...poate or fi adus o de la pitesti cu sofer....cine poate sti?
POSESOR KIA CEE'D 1 4 BENZINA BASE PLUS OPTIONALE:)

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ciudata faza cu amanatul 2 saptamani a livrarii masinilor deja sosite in tara. Evident ... si foarte enervanta. Sper ca service'ul sa nu fie la nivelul dealer'ilor, altfel pacat de masina ...

@Madalina, tu info astea le ai de la Alex si par a fi sigure? :(
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

:)) am inteles :))

intr-adevar, cam 120 ar fi drumul de la Pitesti la Bucuresti

poate cuiva o sa-i vina direct vreun Sportage din Coreea cu +15000 km si trebuie s-o lase la dealer 2 saptamani pentru prima revizie :))

saracii dealeri, ce-i mai vorbim noi de rau, eu zic sa-i intrebi.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

da andrei azi dimineata am vorbit cu alex jinga si mi-a spus exact ce am scris mai sus....."suntem depasiti de nr mare de masini sosite, nu va pot spune data exacta cand o veti avea pt ca depinde de service cat de repede vor reusi sa faca reviziile. cat sunt la pitesti nu stiu ce masina intra si cand....stiu doar cand e gata revizia si atunci va sun sa veniti pt rca si numere"

cam asta e ce a zis si cu de la el putere a zis ca maxim 2 saptamani mai dureaza

ce putem face? tu ai mai vorbit cu ei?
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

Post Reply

Return to “Generalităţi”