Schimbare culoare masina!!!

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: Schimbare culoare masina!!!

Post by clrandrei »

Iti recomand un service unde am vopsit eu masina.

Baietii sunt de la BMW BAVARIA si au si service privat..400 lei de element dar pentru toata masina se poate negocia.

Daca te intereseaza, sa imi spui.

Au service-ul in Balotesti
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

legolans
Posts: 7
Joined: 04 Jan 2010, 09:10
Auto:

Re: Schimbare culoare masina!!!

Post by legolans »

Aceeasi problema majora am si eu, lac sarit, ciupituri de vopsea de la pietre, unele pete mici de rugina unde a sarit vopseaua pana la tabla. Am facut prostia sa ii dau un polish si mai rau am facut, unde era sarita vopseaua acuma e sarita si mai mult. Solutia, singura solutie cred, e sa o revopsesc total. As vrea sa folosesc aceeasi culoare, pacatoasa abyss blue, ca sa evit problemele cu actele daca ii dau alta culoare.
Ce parere aveti? A mai revopsit cineva masina, cum a iesit?
Aveti vreo recomandare de un service bun in zona cta-tl-gl?inteleg ca ena galati sar din discutie.
:(
CT-02-DVB

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Re: Schimbare culoare masina!!!

Post by psystem »

Legat de culoare, poti folosi o gama mai larga de culori. In certificat nu scrie abys blue ci doar albastru cred. Ai mana libera pe gama asta.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

legolans
Posts: 7
Joined: 04 Jan 2010, 09:10
Auto:

Re: Schimbare culoare masina!!!

Post by legolans »

Asta ma si bate gandul sa fac. Albastru chior, ca doar albastru scrie certificat. Acum sa gasesc service-ul potrivit cu meseriasii de prima mana. Treaba e ca am si cateva impunsaturi, lovituri marunte, am gasit un carucior de selgros proptit in aripa spate. Basca o ploaie cu piatra. Deci ar trebui si bubele indreptate.
CT-02-DVB

Post Reply

Return to “Generalităţi”