Cum am aflat de Kia Cee'd?

Forum cu de toate despre Kia cee'd

Am hotarat sa-mi cumpar un Cee'd pentru ca:

Am gasit toate informatiile pe clubkia.ro
17
26%
Am aflat din presa
42
64%
Dealerul mi-a fost de real ajutor
7
11%
 
Total votes: 66

skorpion_nyc
vecinu
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2007, 08:11
Auto:
Location: Constantza

Post by skorpion_nyc »

din presa,cu mentiunea ca presa era poloneza.seful meu ,polonez,stiind ca sunt pasionat de masini,mi-a vorbit de kia"nustiucum",ca nu auzisem de ceed.kia nu mi-a inspirat niciodata incredere.eu eram chitit pe misubishi colt,dar chitit rau de tot.am studiat un pic revista,mi-a tradus articolul,analizat putin performantele motoarelor si dotarile.tot nehotarat.intamplarea a facut ca reprezentantele celor doua firme ,in constanta sa fie una langa alta.pretul si dotarile asemanatoare.,am mers intai la kia,vazut ceed,dupa care nu mi-a mai placut mitsu.cred ca a fost dragoste la prima vedere.
skorpion_nyc/KIA cee'd 1.4 GSL LX MT BEST kompass blue .B-71-RXW. comanda 20 iulie,serie 1 oct.,livrare 15 oct.

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

Dennis,mie mi se pare ca are un aspect mai sportiv,nu ca ar semana cu o masina de familie...parerea mea..si app..nu st ce experientza ai u cu condusu...cate masini ai avut si ce ai facut..dar eu am putin timp de cand am permis..cateva luni...nici macar liceul nu l-am terminat:( si asta e prima mea masina...si tata are un chevrolet calos..si i-am dat si aluia in gura si am ajuns la 130 in a-5-a si abea se mai ducea...sa nu mai spun ca in a patra puteam sa-i dau masim 80 k se tura motoru in ultimu hal si acum cand vazui ce viteza avusei si in ce treapta era...kiar imi placu..si eu conducand numa masina lu tata nu ma pot spune altceva despre alte masini ne fiind in cauza!oricum...toti pr mi-au zis k pt un pusti e destul de atragatoare si potrivita aceasta masina!si sunt deacord cu ei!

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

mariusc-vad k esti din craiova,si ai facut pecontractu la dealer-ul din craiova nu?!acela din apropiere de McDonald's,nu?acolo am facut si eu si mi-a zis k cel mai tarziu o sa-mi ajunga masina pe 20 decembrie..este termenul maxim de asteptare...sau tu ai facut in alta parte...mi se ciudat sa vina asa de tarziu a ta...k am facut km inaceleasi intervale de timp comanda..eu kiar dupa u..dak u ai facut-o pe 25 octombrie!app,poate k u ai alte dotari..eu nu am mai pus nik pe ea...poate niste jenti o sa-mi pun at cands o s-o primesc...eu am 1.4 GSL fara extra-optiuni!!

mariusc
Posts: 149
Joined: 31 Oct 2007, 20:38
Auto: Sportage
Location: Craiova

Post by mariusc »

vad k esti din craiova
da, am facut comanda la dealer-ul de langa Mac Donalds. Mi-au zis initial ca dureaza 3 luni - deci sfarsitul lui ianuarie, dar "neoficial" au zis ca se poate intampla sa mai intarzie o saptamna-doua. Asa ca tot prin februarie ma astept sa vina.
Nu am mai pus nimic pe masina, este dotarea de baza. Ar putea sa dureze mai mult din cauza motorului - 115 CP diesel.
Nissan Leaf 2018
Sportage 2l DSL, 4x4 Style+, Sirius Silver

EX: Cee'd 1,6DSL 115 CP BASE, SO RED

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Riky, daca o compari cu Chevy Kalos, normal ca ti se pare masina sport :D .Probabil tatal tau detine o "fiara" cu motor de 1.2 si vreo 60 de caluti cu care nu prea ai cum sa rupi asfaltul...
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

Post Reply

Return to “Generalităţi”