CONCEPT kia pro ceed 2011.

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
donblack
Posts: 9
Joined: 07 Aug 2010, 00:13
Auto:

CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by donblack »

Pentru ca doresc sa imi achizitionez un al kia pro_ceed , dar cum nu se mai vinde modelul cu facelift interior , am zis ca in cazul in care voi accepta sa imi iau ultimul model , desi nu mi se pare atat de reusit fata de precedentul am vrut sa fac o mica schitza cu modificarile ce le-as putea face dupa achizitie.

Voi ce parere aveti ? Sa imi iau un pro_ceed varianta din 2010 sau ultimul model ?

Image
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
kTL
Posts: 377
Joined: 10 Apr 2011, 22:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by kTL »

personal agreez varianta veche.. :P
Kia Cee'd 1.4 GSL MT 109CP
[b]ODO:[/b] 75.000+ KM

Kia Rio facelift 1.2 GSL MT 85CP
[b]ODO:[/b] 14.000+ KM

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by quelloo »

idem....
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

donblack
Posts: 9
Joined: 07 Aug 2010, 00:13
Auto:

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by donblack »

si eu , dar nu se mai comercializeaza ... si nu prea stiu ce sa fac, momentan incerc sa gasesc ceva frumos la varianta asta , dar sincer nu pot sa ma pacalesc. :roll:

donblack
Posts: 9
Joined: 07 Aug 2010, 00:13
Auto:

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by donblack »

In cazul in care s-ar potrivi bara de la vechiul model + ajustari cu fibra de sticla, cam la asa ceva s-ar ajunge.
Image
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by chubby »

Salut,
eu zic sa faci cumva sa gasesti un pro modelul vechi, sau cu facelift doar la interior, mie personal modelul nou nu imi place,
pntru simplu motiv ca mi se pare facut cu toporul, au pus botul de hb facelift pe proul vechi si a iesit patrata in fata si cu linii curbe in rest...

pacat, de saracul pro...
vis-a-vis de ceea ce ziceai cu bara, sunt toate sansele sa nu se potriveasca cea veche pe noul model....

poate totusi gasesti modelul vechi la niste km ok si la niste bani ok :), nu pot sa-ti urez decat bafta!!
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

donblack
Posts: 9
Joined: 07 Aug 2010, 00:13
Auto:

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by donblack »

De as avea de unde sa iau una doar cu facelift interior as lua fara sa clipesc.. da nu vinde nimeni cum vreau eu.

donblack
Posts: 9
Joined: 07 Aug 2010, 00:13
Auto:

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by donblack »

Image


Photoshop e la putere :roll:

User avatar
kTL
Posts: 377
Joined: 10 Apr 2011, 22:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by kTL »

ce vrei tu e ceva dragut.. si eu am ca target in urmatorul an sa schimb sidulica sau sa pot lua un pro alb si sa o pastrez si pe ea.. intr-adevar un facelift interior... piele si toate cele, cu exteriorul pro-ului vechi ar fi un vis.. si totusi daca ai avea vreo 1000 de euro de investit cred ca ai gasi niste baieti care sa iti lucreze un undo-facelift.... daca iti permiti (si presupun ca da).. ia-ti un pro nou si mergi la niste baieti draguti care iti vor lucra un body kit ce va semana extraordinar cu vechiul pro.. astfel o sa ai un pro vechi.. tunarit.. si cu facelift interior.. repet. ma indoiesc ca un astfel de "body kit" te-ar duce mai mult de 1000..
Kia Cee'd 1.4 GSL MT 109CP
[b]ODO:[/b] 75.000+ KM

Kia Rio facelift 1.2 GSL MT 85CP
[b]ODO:[/b] 14.000+ KM

donblack
Posts: 9
Joined: 07 Aug 2010, 00:13
Auto:

CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by donblack »

luna asta sper sa fac comanda de noul pro ceed 1.6. Modificarea nu ma va costa mult , am gasit bara din fata de le vechiul model la 200Ron , kit fibra de sticla + rasina la 150 ron indeajuns cat sa fac ajustarile ca sa se alinieze perfect cu noile faruri si noua capota. Toata manopera in afara de vopsit o fac eu. Iar vopsitul ma costa 120 ron la atelierul unui prieten. Pana atunci sa ajung sa fac comanda de masina.

User avatar
kTL
Posts: 377
Joined: 10 Apr 2011, 22:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by kTL »

atunci daca nu reusesc eu sa imi iau anul asta te contactez pe tine pentru o tura.. n-ai idee ce chef am sa conduc o asa nava spatiala :D bafta multa pentru ca ai de munca .. si tine-ne la curent cu tot.. asteptam un eventual jurnal de bord etc.. ce faci tu e ceva de urmarit.. good luck!
Kia Cee'd 1.4 GSL MT 109CP
[b]ODO:[/b] 75.000+ KM

Kia Rio facelift 1.2 GSL MT 85CP
[b]ODO:[/b] 14.000+ KM

User avatar
cristi84pro
Posts: 36
Joined: 20 Apr 2011, 15:33
Auto:
Location: Constanta

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by cristi84pro »

Am un prieten cu pro'ceed 2008 1.4GSL, eu avand varianta FL 2011, va pot spune ca cea mai mare imbunatarire e la faruri, unde noaptea se vede clar diferenta, lupa facand o treaba mult mai buna decat classicul bec! :P
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
KIA pro'ceed FL 1,6i 126CP cutie 6+1 BEST + ESP + Pachet sumar piele + Pilot automat si SuperVision Cluster + Jante aliaj 16" tip A

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by Mihai-Alexandru »

Oare numai mie imi place mai mult face - lift-ul ? :D cel putin primul cu care s-a deschis topicul e superb ; personal nu agreez tunning-ul, dar cred ca e singura fotografie la care am tresarit gandindu-ma ca nu as zice nu la un upgrade . Numai ca nu am un caracter sportiv si-atunci nu voi modifica nimic dar imi place Cee'd-ul FL indiferent de versiunea usilor mai mult decat classicul; parerea voastra este imbratisata si de clientii pe care-i intalnesc eu, deci stiu ca doar eu apreciez FL-ul .... eu numai FL am cautat, l-am indragit de la inceput .
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

User avatar
clrandrei
Posts: 556
Joined: 10 Apr 2011, 19:33
Auto:

Re: CONCEPT kia pro ceed 2011.

Post by clrandrei »

Eu am FL si e foarte ok :)

toate hibele au disparut :))
B-812-ANW - Virginia :)
Kia Cee'd 1.6 CVVT 126CP
An fabricatie: 2010 Iunie - 47.000km
[url=https://picasaweb.google.com/Andreicalarasanu/Virginia06012013]Virginia's Pics[/url]
Working: [url=http://premiotravel.com/ro/]www.premiotravel.ro[/url]

Post Reply

Return to “Generalităţi”