Cutie automata pe cee'd

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Andrei Botezatu
Posts: 12
Joined: 11 Aug 2008, 18:33
Auto:
Location: Comanesti
Contact:

Cutie automata pe cee'd

Post by Andrei Botezatu »

Stie careva unde pot afla cat ar costa sa-mi pun cutie automata la modelul de start? Ca la optiuni nu am gasit. Multumesc
Viitor posesor Kia

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Cutie automata pe cee'd

Post by Joco »

GăseÈ™ti preÈ›ul la opÈ›ionale. Este în jur de 780 euro+ tva.
Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

Andrei Botezatu
Posts: 12
Joined: 11 Aug 2008, 18:33
Auto:
Location: Comanesti
Contact:

Re: Cutie automata pe cee'd

Post by Andrei Botezatu »

@Joco
Thx a lot ;)

raducindrea
Phantom Touch
Posts: 58
Joined: 25 May 2008, 18:43
Auto:
Location: Bistrita, RO
Contact:

Re: Cutie automata pe cee'd

Post by raducindrea »

Mai exact - e 745 + TVA. Stiu sigur, ca mie imi veni masina doar de o saptamina :)
...you cannot touch these phantoms...
________________________________________
Cee'd SW 1.6 GSL AT Style Piston Grey - B-91-SZV
Galerie: http://picasaweb.google.com/cindrea/CeeNDrea

Andrei Botezatu
Posts: 12
Joined: 11 Aug 2008, 18:33
Auto:
Location: Comanesti
Contact:

Re: Cutie automata pe cee'd

Post by Andrei Botezatu »

@raducindrea
Felicitari. Si cum e cu automata?

catalin1984

Re: Cutie automata pe cee'd

Post by catalin1984 »

Nu stiu cum e cu automata de la kia pentru ca nu am mers, insa gandestete de 2 ori! Chiar merita sa cumperi o automata aproape de acelasi pret al concurentei, insa mult mult inferioara tehnic? 4 rapoarte???? Numai amercanii mai au 4 rapoarte la automata, si sunt convins ca e printre putinele masini din lume care mai automate in 4 rapoarte.

Bafta.

hamzteru
Posts: 4
Joined: 10 Aug 2008, 12:35
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Cutie automata pe cee'd

Post by hamzteru »

Cutii automate la concurenta nu cred ca gasesti cu 800 euro, poate 2000-2500 dsg. Sorento de ex. are tot 4 viteze pe automat si nu am auzit din cunostinte sa se planga cineva sau ca ar fi lenese sau sa aibe probleme. Grupul vag a dezvoltat cutia automata cu 6 si 7 rapoarte si mai nou am auzit de 8 chiar. Comparativ cu dsg, cutiile automate de la kia sunt cu 1-2 secunde mai "lenese", in schimb sunt mai elastice dpdv al rapoartelor. Asa ca poti atinge 180-200 si cu kia si cu vw la acelasi numar de rotatii. In masura in care iti permiti sa cumperi vw, cred ca iti permiti si cutie automata de 2500 de euro. Ideea oricarui jucator de pe piata auto este aceea de a-si scoate treptat rivalii de pe piata, idee sustinuta de fabricarea unor modele noi cu pret mai mic de productie si cu strategie de marketing bine pusa la punct. Acum de ex cand a aparut kia ceed city sincer nu stiu ce vanzari vor avea ford focus, toyota corolla si altii. Ma gandeam sa cumpar un ceed style 115 crdi care ma ducea la 17600. Acum cand a aparut city cu pret de 15333 sincer astept doar momentul sa fac rost de bani. Style avea piele cu textil in plus, dar sincer nu cred ca am sa plang din cauza asta. Revenind la topic cred ca fiecare automobil cu caracteristicile aferente este destinat sa multumeasca un anumit segmant de piata, si nu pe toata lumea.
hamzteru

Post Reply

Return to “Generalităţi”