Concurs drive test Ceed

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply
hotshut
Head hunter
Posts: 81
Joined: 10 Oct 2007, 21:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Test drive

Post by hotshut »

Organizare de nota 9,masinile super ok,cu toate ca daca se putea sa bage mai multe pe motorizarea de 2.0 benzina sau motorina era super ok.Impresiile despre proceed sunt:
-sta foarte bine pe drum
-sunetul mult mai prost decat in ceed
-spatiul din spate lasa de dorit
-una peste alta masina este super ok mai ales pt pustani
Concursul in sine s-a vrut mai mult o constientizare a anumitor situatii neprevazute potentiale din trafic,lucru care sincer e foarte util pt "anumiti"colegi de trafic.Ziua s-a incheiat cu un accident foarte spectaculos realizat de baietii de la Kia,din fericire fara urmari asupra soferilor sau participantilor.
Locatia este ok,mai putin vantul care nu ne-a lasat deloc in pace

Pt cei care merg azi,Have fun
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red,B-xx-BAU

catalin_ceed
Posts: 79
Joined: 22 Jun 2007, 22:20
Auto:

Post by catalin_ceed »

poti sa-mi spui ce faceai cu 2 litri in probele acelea ? te-ai fi descurcat mai bine ? Sau daca stau mai bine sa ma gandesc, de ce nu ti-ai cumparat una de 2 litri ?

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

cum e sunetul mai prost in proceed decit in ceed?nu e acelasi sistem de sunet?!
masina super ok pentru pustani??
ma faci sa rid dar nu in sensul bun....

catalin_ceed
Posts: 79
Joined: 22 Jun 2007, 22:20
Auto:

Post by catalin_ceed »

pushtani care apeleaza la credite de nevoi personale ? sau pushtani carora le cumpara mamica si taticutul proceed ? am vazut crocodili de ashtia si pe aeroport

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

cred ca s-a referit la cea de-a doua varianta dar putin imi pasa (felicitari parintilor lor!!!)!Insa nu cred ca trebuie sa fii ''pustan'' adica necopt sau cu fitze in cap ca sa iti placa masina...
Dupa parerea mea e un model f. reusit care sper sa aiba acelasi succes la vinzari pe care l-a avut si il are si ceed-ul !!!Dar asta este doar parerea mea si sint constient ca parerea ta difera de a mea(si respect lucrul acesta)!
Insa apelativul de mai sus ,spus cu o conotatie negativa,nu mi se pare a-si avea locul in discutie!
Pur si simplu imi place masina si cu toate astea nu ma consider ''pustan''!
Fara suparare hotshut :D

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

scuze de off-topic :oops:

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

si cum e cu sunetul ala de e mai prost decit in ceed?????? :?:

noir
31337
Posts: 229
Joined: 29 Feb 2008, 10:24
Auto:
Location: Bucuresti

Post by noir »

...nu inteleg cum poate fi sunetul mai prost cand este acelasi sistem audio.

stie cineva cu ce discount se vand masinile care au participat la drive test ?
pro_cee'd 1.4 best/so red/B-82-SNH/50000km/no problems

am adaugat: alarma maat 679 extreme 2; filtru conic k&n; subwoofer Focal SB 30 SPL; amplificator Focal Solid 2; condensator Juice JW1D;

hotshut
Head hunter
Posts: 81
Joined: 10 Oct 2007, 21:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by hotshut »

evilknievil wrote:si cum e cu sunetul ala de e mai prost decit in ceed?????? :?:
E o enigma si pt mine cum de e sunetul mai slab.Ideea e ca nu sunt singurul care a sesizat asta.Toti cunoscutii care au fost la testul asta au ajuns la aceiasi concluzie legat de sunt,mai slabut decat in ceed.Poate faptul ca bixele din spate sunt asezate allfel sa fie una din cauze.
Cand am zis masina de pustan,nu am vrut sa sune ad literam,mai degraba ca eo masina potrivita pt cei cu o varsta mai frageda si nu neaparat cei carora le cumpara parintii masina.
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red,B-xx-BAU

Ady110
Posts: 38
Joined: 16 Feb 2008, 16:02
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Ady110 »

am participat si eu duminica, dar mai multe detalii gasiti aici viewtopic.php?t=1502
Cee'd 1.6 dsl HP Base Pewter Beige - Super incantat pt moment - B 78 JEM
http://picasaweb.google.com/ady110badea/KiaMeu

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

salutare. a fost cineva astazi (luni) la eveniment? asteptam poze si impresii.
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

maddan
Posts: 17
Joined: 22 Oct 2007, 22:40
Auto:
Contact:

Post by maddan »

Merg si eu maine (marti) la test-drive-ul organizat pentru ziaristi.

Cineva intreba ce se va intampla cu masinile. Pai e simplu, ele raman ca masini de drive-test. Care sunt apoi 'incercate' de clienti la show-room, sau sunt folosite de angajati cu treaba, sau de ziaristi (meh, mai putin alea lovite :D).

Si un sfat: nu cumparati niciodata masini care au fost folosite de importatori sau dealeri. Este evident de ce! :D

Revin cu poze.

Ps. intrebare: e permis accesul cu masina personala acolo, sau unde se parcheaza?

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

Hotshut>no problem :D
Am o anumita virsta(nu sint de virsta mijlocie,nu-ti fa probleme),astept primul meu copil si totusi imi place modelul asta(proceed) varianta cit de cit sport zic eu, cu un look mai agresiv decit ceedu(parerea mea)l...
De ce?
Poate copilul din mine si-l doreste pentru ca atunci cind eram ''pustan'' nu mi l-am permis! :D :D :D
Fiecare cu gusturile lui!
Tot respectul :)

jimmy_100
Posts: 20
Joined: 05 Jan 2008, 15:10
Auto:
Location: Bucuresti

Post by jimmy_100 »

Dar astazi, luni, 14.04.2008 D.C. a fost cineva la eveniment? Ca ziua asta lipseste. Se vorbeste despre cum a fost ieri si despre cum va fi maine. Dar azi!!!???

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Si eu am participat la eveniment Duminica.

Impresiile mele concorda cu majoritatea celor exprimate mai sus. Tin sa remarc si eu faptul ca in pro_cee'd spatiul disponibil in spate este muuuult mai neincapator decat la cee'd cu toate ca masina a castigat cativa milimetri in lungime fata de fratele in 5 usi. Inteleg ca fiind o masina in 3 usi era normal sa fie mai inghesuita dar mi se pare ca se putea obtine un confort ceva mai bun date fiind dimensiunile masinii.

Ca si motorizare, acel 1.6 diesel prezent pe masini mi s-a parut destul de calm, nu foarte nervos. E drept ca nu sunt un bun cunoscator al condusului pe motoare diesel dar nu am fost impresionat de calitatile motorului.

Per ansamblu masina e haioasa, interesanta dar raman un mai mare fan al cee'd-ului decat al pro_cee'd-ului. Mi se pare ca look-ul sportiv nesustinut de performante crescute sunt insuficiente pentru a justifica acel compromis destul de mare la confort si utilitate.

Ca si eveniment mi s-a parut ok organizat si mi-as dori sa se pastreze ideea. Din cate am inteles cele 4 exercitii practicate in aceasta sesiune sunt doar primul modul dintr-un set ce constituie scoala de siguranta rutiera. Mi s-a parut o initiativa excelenta si mi-as dori sa fie imbratisata si de alti producatori.

Ca si fapt divers m-a amuzat faptul ca cei de la KIA se compara cu Mercedes, Subaru si BMW (prin faptul ca si acele marci au organizat evenimente similare) admitand ca sunt o marca mai ... "populara".

Eu consider ca am invatat foarte multe si sper sa am ocazia sa invat si altele in cazul in care aceste evenimente se vor repeta.
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”