Scriem ClubKIA din maşini? La maximă altitudine! RECORD?

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Scriem ClubKIA din maşini? La maximă altitudine! RECORD?

Post by onix »

Salutare tuturor KEISTILOR.
Ne avand ce sa fac in acesta dimineata ma gandeam cum sa facem un alt RECORD MONDIAL s-au cel putin sa incercam.
Uitati care este ideea: Daca tot mergem la ARIESENI si nestrangem ceva masini ma gandeam ca se poate face din aceasta intalnire un RECORD MONDIAL.
RECORD NATIONAL SIGUR SIGUR,Nu cred ca a mai facut vre un CLUB s-au COMUNITATE din lume o intalnire s-au coloana la o altitudine DE PESTE 1300 de metri si ma gandeam de ce sa nu fim noi primii :D tot mergem sa ne distram HAI S-O MAI PUNEM DE UN RECOD ca incepe sa ne placa.((OAMENI MARI SE OCUPA DE LUCRURI MARETE si oameni mici de lucruri marunte :D))Astept din partea vostra propuneri vis-a-vis de RECORD.
Exemplu:cele multe masini KIA la un loc la peste 1700 de metri altitudine
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by crispisu »

Draga onix,
scuze dar,...nu cred ca e nici macar omologabil ce zici tu acolo...e o utopie :D
nu se stabileste record mondial pt orice ne trece prin cap...
sa nu va suparati...e doar o parere :D

andi
Posts: 107
Joined: 02 Mar 2009, 11:52
Auto:
Location: Arad
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by andi »

Chiar daca se va putea omologa sau nu, oricum ideea este superba!!! :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026
Ne-am si interesat si am gasit cel mai inalt punct din muntii Apuseni, vf. Cucurbata Mare - 1849 m. Se poate ajunge in varf si cu masina. :wink:


Image
GeorgeC's muze...as he requested :D
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by GeorgeC »

Superba idee. Vom face coloana pana sus la 1848,5 unde vom pune un steag mare CLUBKIA (parca am fi ajuns pe luna - hmm...alta idee). Acolo pe deal vom scrie din masini KIA - CLUBKIA si vom face fotografii de pe celalalt deal....e ceva de vis, nu va puteti imagina cat de frumos e sus la 1848.

Niste idei de cum arata sus : http://alpinet.org/main/foto/showfoto_r ... _self.html
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by GeorgeC »

Si cat tine de Record Mondial...eu as zice tot ce facem, sa facem pentru sufletul nostru comun de kiisti...putin ma intereseaza pe mine de recorduri, omologari, intrari in diverse carti, reviste...noi suntem un record in sine (fiecare membru). Propunerea mea ar fi titlul topicului sa ramana doar ClubKIA la cea mai inalta altitudine .
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by Akbhar »

Imi pare rau sa va tai avantul, dar va amintiti de intalnirea de anul trecut, cand am fost la Balea? Atunci a fost mai sus. :P
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by GeorgeC »

Akbhar wrote:Imi pare rau sa va tai avantul, dar va amintiti de intalnirea de anul trecut, cand am fost la Balea? Atunci a fost mai sus. :P

E na...nu ne tai avantul...chiar ne impulsionezi...inseamna ca deja avem experienta...hai sa zicem altcumva : Cel mai mare gratar facut la cea mai mare altitudine sustinut de cea mai tare palinca realizat de ClubKia vreodata.
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by Miki »

=D> pentru ideea lui Onix =D>, daca ajungem acolo si daca se poate de ce nu? :D
Am vorbit cu Onix si mi-a trimis niste fotografii de acolo, peisajul este intr-adevar deosebit: http://picasaweb.google.com/mikiutza/Va ... taArieseni#
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by LeCCa »

super tare ideea! :lol:
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Pasareyo
Custom Made
Posts: 219
Joined: 10 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by Pasareyo »

io ziic sa fasim sia mai mare spirala MISA :P din machinutze KIA :lol: :mrgreen: s-au sa scriem KIA din masinile noastre sa se vada frumuos de univa di sus! :lol: :lol:

nici eu nushtiu sa scriu romales....
15% reducere la http://www.wartuning.ro pentru orice produs doar pentru membrii clubkia.ro
Pentru comenzi ma puteti contacta pe YM: pasareyo sau 0727040877


Kia pro_ceed City 1.6 DSL 115HP - Black pearl
B 95 SXO
http://picasaweb.google.com/pasareyo

ODO: 10000

Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by scubli »

Foarte faina idee :D Total de acord cu acest lucru. Daca ne punem sa si scriem ClubKIA, din masini KIA si sa le pozam, va iesi ceva exceptional. Abia astept :D
Numai bine

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by scraachmyback »

Faza cu asezarea masinilor ar fii supertare...si la cati suntem noi de multi facem rost si de un elicopter sa ne filmeze cineva si sa ne faca pozeeee...punem mana de la picior sii merg eu cu elicopteruuuu k mi-as mai indeplinii unu' din visele pe care le am :P...si fac eu pozne....pardon poze si filmez(cred k o sa ma filmez pe mine...k sa ma uit dupa la ce fata am din elicopter :))))))))

CHeers si sunt PENTRU ORICE NEBUNIE...doar sunt SCRAACH!!! :D

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by onix »

Prietenul unui prieten de-al meu are ELICOPTER particular, defapt taica-su da nu conteaza.
Chestia tare e ca AVEM ELICOPTER :D :D :D :D si este dispus sa ne filmeze pentru cateva minute masinile de la inaltime =D> =D> =D> =D> .
Oameni buni,orcum mergeam la munte sa ne distram ,nu avem ce pierde daca incercam sa stabilim un record.
Daca nu e sa fie cel putin am incercat,regrete mai mari ar fi daca nu am incerca,o sa ne intrebam pe urma cu toti MA SI DACA AM FI REUSIT.
CONTEAZA SPIRIYUL DE AVENTRURA si noi cei din COMUNITATEA CLUBKIA nu DUCEM LIPSA :D
Va multumesc ca sunteti de acord cu aceasta idee
Image

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by onix »

Chiar am emotii :D
Image

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: ClubKia la cea mai inalta altitudine(POSIBIL RECORD MONDIAL)

Post by Miki »

onix wrote:Prietenul unui prieten de-al meu are ELICOPTER particular, defapt taica-su da nu conteaza.
Chestia tare e ca AVEM ELICOPTER :D :D :D :D si este dispus sa ne filmeze pentru cateva minute masinile de la inaltime =D> =D> =D> =D> .
Oameni buni,orcum mergeam la munte sa ne distram ,nu avem ce pierde daca incercam sa stabilim un record.
Daca nu e sa fie cel putin am incercat,regrete mai mari ar fi daca nu am incerca,o sa ne intrebam pe urma cu toti MA SI DACA AM FI REUSIT.
CONTEAZA SPIRIYUL DE AVENTRURA si noi cei din COMUNITATEA CLUBKIA nu DUCEM LIPSA :D
Va multumesc ca sunteti de acord cu aceasta idee
Onixxxx adica ma pot plimba cu elicopterul? :smt026 :smt026 :smt026
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”