Imprumutati masina ?

De toate pentru toţi
shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Imprumutati masina ?

Post by shpid3r »

Salut!

Am o serie de intrebari care se poate sa nasca discutii in cuplu, asa ca rugati-l pe partener, daca e cu voi, sa dea o tura pana la masina :)

1)Voi imprumutati masina ? Daca da, cui? Cum procedati cand va roaga insistent un prieten, macar pentru 2 minute? Dar daca prietenul este de fapt prietena ? Si cand aveti de facut un drum lung si in dreapta se plictiseste ?
Dar daca persoana respectiva (amic,prietena,sotie etc) abia si-a luat carnetul?

2)Aveti casco ? :)

Eu unul sunt intr-o dilema. In principiu nu am imprumutat-o decat celui mai bun prieten, dupa ce am terminat rodajul. Avea carnet de 3 ani si mergea la curse pe kisseleff. 5 minute a mers numai in 5k ture, treptele 1-3. Nu mi-a venit nicio amenda acasa, dar nici el n-a mai calcat la volan oricat s-a rugat.
Avand in vedere ca ai mei platesc masina, familei (adica parintilor si surorii) le-as da-o, bineinteles. Doar ca fiecare are masina lui si nu a fost nevoie niciodata. Doar de curiozitate, sa zicem 5-10 minute fiecare, ca era masina noua si interesanta.
Nu mi-a fost solicitata niciodata ca ajutor doar masina, cel mult am fost rugat sa il ajut pe cate unul cu un drum la aeroport sau asa ceva. Insa prietena isi ia carnetul in curand... si nu are masina, deci discutiile vor urma :)
Am full casco.
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by danny86 »

Hehe.....se spune ca masina si femei nu se da, nu se imprumuta....ups ce urat suna mai ales in ultima parte :roll: :roll: :roll: .....ce pot spune decat ca sunt un norocos.......cand mai beau cate o bere....sau cand nu vreau sa conduc RLK face fata cu brio.........insa cand se suie in Fiat fiuuuuu.....probleme in paradis :lol: :lol: :lol: ..........nu se suie la volan nici sa o pici cu ceara :lol: :lol: :lol: ......ii este frica de ea....ba ca nu ii vede botul masinii....ba ca nu este obisnuita cu ea....ba ca este volanul mult prea sensibil desi masina este de doua ori mai mica decat Magentisul :lol: :lol: :lol: ........insa in Magentis nu are nicio problema nota 10 pentru sofat pana si consumul de carburant il scade si chiar conduce cu mult calm =D> =D> =D>


Magentisul a fost condus de ea si de un foarte bun prieten de-al meu care le are omul.....bine....cu asta se ocupa el fiind sofer si de la el practic am invatat sa conduc
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by Ogy »

Parerea mea ca sa stai tu linistit. Daca te hotaresti sa ii dai si ei masina, roaga instructorul sa faca macar o ora doua pe masina ta cu ea. Dupa iesi si tu cu ea la volan si vezi ce si cum. Daca o lasi fara masina, pateste ca prietena mea (o iei de la 0 si risti mult mai mult decat un casco amarat).

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by rrich »

Am mare incredere in prietena mea..altfel nu ajungea sa o conduca..si se impaca amandoua foarte bine! Tinand cont ca masina a fost condusa doar de mine, prietena si fratele meu (o data) :)) .

Oricum nu obisnuiesc sa dau masina la prieteni...cine stie..nici n am fost pus in situatia asta!
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by rrich »

completare! in schimb eu iau tot timpul masina prietenei mele :)) . Cel putin acum cat a mea e in service...:(
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by andreea »

NU.
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by alpinad »

@danny86....ai uitat-ai mai dat-o la un prieten?Bucuresti-Deva?220km/h pe A1.....?

si ca sa fiu on topic.....DA....au condus masina mea si rude si prieteni....nu mi-am luat masina "life-time"!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by danny86 »

fiuu la naiba asa e #-o #-o #-o .....am mintit :lol: :lol: :lol: ...mai bine spus am uitat......dar ma rog tu nu ai mers cu ea....tu ai vrut sa iti iei zborul cu ea la 220 de kilometri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:....upsss cred ca stiti despre cine este vorba....nimeni altul decat Alpinad :lol: :lol: :lol:
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by Teddy »

alpinad wrote:@danny86....ai uitat-ai mai dat-o ...
Corect, la Arieseni =D> un mic drive-test :wink:
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Imprumutati masina ?

Post by danny86 »

fiuu asa e....dar putin.... :lol: :lol: :lol:
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Cafenea”