Playstation 3 sau Wii???

De toate pentru toţi
User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Playstation 3 sau Wii???

Post by danny86 »

De cateva zile ma tot framanata un gand si anume......as dorii sa imi achizitionez o consola Playstation 3 sau Wii si nu prea stiu la care sa ma decid

Daca exista cunoscatori in domeniu si poate sa imi dea un sfat il primesc cu placere....m-ar interesa daca se poate o mica comparatie intre cele doua....un pret.....la ce pret se gasesc jocurile....care sunt mai accesibile si mai ieftine si aici ma refer strict legat de consola.....sunt scumpe jocurile......cand achizitionez consola vine si cu un joc doua sau se platesc separat....orice parere este bine venita si daca se poate sa imi spuneti atat avantajele cat si dezavantajele celor 2 console

Multumesc si astept cu nerabdare parerile voastre :D :D :D
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
vally
Posts: 101
Joined: 14 Jul 2008, 21:48
Auto:
Location: Londra
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by vally »

Salut.. diferentele sunt mari intre consolele Wii si Playstation 3, in primul rand trebe timp pentru ele :D in al doilea, la Wii trebe spatiu de desfasurare :D in al treilea rand nu ma pricep prea mult :D decat din auzite... am un cumnat care este maestru in console ( poate aduce de afara la preturi mai mici ca in Romania, cu garantie internationala, absolut noi) ... daca te intereseaza pot atasa un link ( privat, sa nu ne certe lumea :D ) ... in functie de oferte pot venii cu jocuri, pot avea marimi diferite ale hardurilor, pot rula filme blu-ray ( playstation), etc....
x-box ai luat in calcul?... si alea sunt tari, ca sa nu zic ce apare la ele spre sfarsitul anului.... :D http://www.xbox.com/en-US/live/projectnatal/ (filmuletul ) vezi, de aia ziceam ca trebe spatiu.... :D daca am fost de folos, ma bucur si iti doresc o zi (seara) buna in continuare..
sorry...s-a vandut... :(

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by danny86 »

Mersi mult pentru informatii.....da m-ar interesa un eventual link....insa inainte de toate vreau sa ma decid......am vazut ca de exemplu te poti juca Fifa 2010 pe consola Wii.....ceea ce mi se pare foarte tare si chiar nu imi pot imagina cum se joaca

Spatiu nu am foarte mult insa nici nu vreau sa aleg ceva si apoi sa imi para rau....deaceea vreau sa ma gandesc bine inainte de a decide......chiar m-ar interesa eventual si niste preturi la console daca sunt mai rentabile de cumparat de afara......si la XBox m-am gandit insa am uitat sa scriu......

Mai am o intrebare......banuiesc ca daca pe Wii te poti juca Fifa 2010 desi nu imi pot imagina cum :lol: :lol: :lol: :lol: banuiesc ca la fel de bine te poti juca si un shooter.....ceea ce este mult mai distractiv pe Wii sa te joci decat pe Playstation banuiesc
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
vally
Posts: 101
Joined: 14 Jul 2008, 21:48
Auto:
Location: Londra
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by vally »

Trimis P.M. :D
sorry...s-a vandut... :(

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by danny86 »

interesant.....chiar fff interesant........si tot nu ma pot decide....atatia termeni....atatea console.....fiuuuuu trebuie sa ma uit sa vad ce e de ultima generatie :lol: :lol: :lol:



Mersi mult
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by aeon »

depinde de multi factori alegerea ta...dar mai ales cat esti dispus sa dai pe jocuri pt ca din cate stiu ps3-ul nu merge spart inca, iar despre wii eu nu stiu mare lucru....tot ce iti pot spune eu ca si posesor de xbox360 este ca sunt f multumit de el si ca apropae toate jocurile ce apr pt ps3 o sa le gasesti si pt xbox....acesta din urma merge spart ceea ce inseamna ca nu tre sa mai dai bani pe jocuri originale dar este si un dezavantaj (dupa ce il spargi) totodata pt ca nu mai poti intra cu el online si toate update-urile tre sa le faci tu...pt mai multe informatii f utile te sfatui sa citesti forumurile de specialitate referitoare la acest subiect...alegerea este doar a ta in fctie de ce vrei tu sa faci si sa joci cu aceasta consola
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by Ogy »

1.Xbox - avantaj: sunetul, posibilitate de jucare in 4 insi (loco), modular (poti sa-i adaugi module :telecomanda,hdd, playere etc)
2. PS3 - avantaj: blue-ray
3. WII - avantaj: dai jos burtica si cred ca este cel mai distractiv dintre toate. Deaia vrei o consola nu? :)
Strict parere personala.

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Playstation 3 sau Wii???

Post by danny86 »

:lol: :lol: :lol: :lol: ......da vreau sa dau burta jos..... va multumesc pentru sfaturi acum incep sa prospectez piata :lol: :lol: :lol:
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Cafenea”