Numai pentru fumatori

De toate pentru toţi
User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Post by Sorcee'd »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
de pasti sa-mi aduci aminte sa-ti dau.....UN miel :lol:
cu scuzele de rigoare,da' ti-am scris numele gresit fin'ca ma gindeam ce fraier ai fost cind ai lasat-o pe Ioana sa plece........ :lol: :lol: :lol:
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Post by Sorcee'd »

ti-am trimis raspunsul meu pe mail,ca sa nu mai fiu atit de offffftopic si pentru ca am incercat sa-ti dau pm,dar nu a mers.
numai bine
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Post by Sorcee'd »

k,ma bucur!As veni cu placere la o tigara(ONTOPIC :lol: ),dar din pacate sunt cam departe.Numai dupa 20 dec ajung pe frumoasele noastre plaiuri.Tot atunci ridic saminta,si,daca timpul imi va permite,fac o vizita cu ea pe litoralul inghetat sa fumam amindoi o tigara in masina(ONTOPIC again).
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Post by alaexus »

Va multumesc la toti pentru informatii (si cu scrumiere si cu odorizante - ma pun pe cautat), cred ca nu are rost sa mai lungim acest topic. Propun eventual redeschiderea topicului peste 10k km sa-mi spuneti (numai fumatorii) cum miroase tapiteria... :D si daca nu v-ati razgandit intre timp.
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

alcatraz

Post by alcatraz »

si io sunt fumator si m-am gindit sa-mi vad in continuare de viciul meu KIAr si in masina. ce ma scoate din sarite este insa pozitia scrumierei care imi vine cam peste mina. in rest dau si io cu miroase prin masina si totul e ok

waye
Posts: 112
Joined: 23 Dec 2007, 00:59
Auto:
Location: Mangalia
Contact:

Post by waye »

io am paketu de nefumatori k a fost o mica neintelegere insa nu ma deranejaza. oricum scrumiera era pusa aiurea rau k la majoritatea masinilor. singura masisna care are scrumiera pusa PERFECT este dacia. Si eu si taik'miu fumam insa pana acum nu am fumat decat o tigara. incerc sa ma abtin si cand fac naveta mangalia-cta nu neaparat k pute najpa in masina dar fumez si eu mai putin. :D
daca-ti arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauti in masina?

-A L E X-
Moderator
Posts: 448
Joined: 23 Nov 2007, 16:26
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by -A L E X- »

psystem wrote:Uite inca o calitate nebanuita a cee'd-ului-te face sa te lasi de fumat. Chiar ar putea sa o transforme astia in reclama.

"Mi-am luat cee'd ca sa ma las de fumat!" hai ca e buna, nu credeti?
asta e ceva generic probabil la orice masina noua ai spune la fel....
VW Golf 4 Variant 2003 Tdi Highline
VW Golf 3 Hatchback 1995 1.6i GL
ex:Hyundai i30 1.4 Dohc 16v Classic 2009
KIA CAPITAL 1.5 GLX
VW GOLF 4 Tdi 1999
Rover 600 1997 2.0i 131HP
Dacia 1410

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Nu stiu cum de nu am observat topicul asta pana acum...
Pana acum am vazut multe idei contra. Recunosc ca sunt fumator si nu am retineri cand vine vorba de fumat in masina. Normal ca golesc foarte des scrumiera si nu fumez fara a deschide putin un geam, chiar si daca ploua.

Ceva ce s-ar putea sa para mai ciudat, scrumiera era un criteriu de cautare a masinii perfecte. Cand vedeam o masina fara scrumiera la care iti oferea dealer-ul un pahar pe post de scrumiera ramaneam total dezgustat.

Recunosc ca nu e prea bine ceea ce fac, dar asta este, sunt unele mici placeri ale vietii la care nu se renunta cu una, cu doua. :D

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

fumator de vreo 9 ani, nu am fumat decat o singura data in masina de cand am luat-o si atunci de nevoie ploua afara de rupea si eram la jumatatea drumului dintre brasov si bucuresti si nu am mai rezistat :)
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

si eu sunt fumator...si inca nu am fumaty in masina....am incercat sa ma abtin...miroase prea bine ca sa o intoxic cu fum...

sper sa ma abtin si pe viitor!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Eu nu sunt fumator si nu am bricheta si nici scrumiera in masina. Pe viitor cand o sa trebuiasca s-o vand, viitorul cumparator trebuie sa fie tot nefumator. :D
Image

thunder80
Posts: 19
Joined: 09 Jan 2008, 16:34
Auto:
Location: Bucuresti

Post by thunder80 »

Nu m-am abtinut si am fumat in masina. Cu traficul asta infect din Buc in care faci 14 km in 2h (da am vit medie undeva la 7-8 km/h :)) greu sa te abtii sa nu fumezi.
Am avut Solenza inainte si tin sa precizez ca pe langa scrumiera aceea asta e pozitionata perfect :P
Despre fumul din interior, daca esti atent si fumezi doar cu geamul semideschis chiar nu se simte fum inauntru (evident si cu un odorizant pe masura).
Sper sa nu prinda un aer inchis masina prea repede dar probabil o sa o si spal macar odata pe luna in interior nu la 3 luni ca batrana solenza :P

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

frate, eu fumez in masina. singura problema este ca scrumiera este prost pozitionata. in rest...rabdare si tutun in trafic!

Johnny27

Post by Johnny27 »

Daca pun folie pe geamuri, o sa fie ca in filmele cu negrii: Deschid usa, iese fumul si apoi apar si eu negru la fata :P :lol: ...Asa este la moa in masina

critzulescu
Posts: 62
Joined: 15 Jun 2007, 20:57
Auto:
Location: Bucuresti si Rm-Valcea

Post by critzulescu »

Ma intreba cineva despre odorizantele aftertabacco... ei bine folosesc numai ambipur. Chiar daca e dublu la pretz fatza de alte produse noname, am testat asta pe pielea mea. Am gasit niste janghine de odorizante la juma' de pretz (am luat 2 ca sa coste cat un ambipur) si nu au avut nici un efect. Stateam cu nasul langa ele si deabia simtzeam un iz. Asa ca mai bine folositzi produsele consacrate... chiar daca sunt mai scumpe... in timp o sa vedetzi diferentza.
Legat de pozitzia scrumierei... nici mie nu mi se pare deloc comoda. Din cauza asta am si scapat de vre-o 2 ori scrum pe burduful din piele de la schimbator care s-a perforat in urma incidentelor. Cea mai buna pozitie a scrumierei pe care am vazut-o pana acum tot la vechea dacie era. Plus ca "scrumiera iluminata" nu prea isi face treaba cum trebuie noaptea. Acuma nu zic sa ma orbeasca lumina... dar macar ar trebui sa lumineze scrumiera... iar la mine nu face decat sa imi arate un dreptunghi plin. In felul asta nu-mi dau seama decat ca scrumiera este deschisa... si nimik mai mult. Din aceasta cauza intentzionez sa achizitionez un led-lanterna dintr-ala flexibil care se alimenteaza de la priza.
Pe langa asta vreau sa imi mai iau si o scrumiera rotunda cu capac (ca cele de la picanto daca stitzi) are un coleg care a cerut scrumiera pe masina si i-a venit fara... iar dealer-ul i-a dat temporar una de pe un picanto (nu stiu cat de temporar... ca nici pana acuma nu i-a venit scrumiera)
Pana acum nu mi se pare ca ar mirosi a tabac in masina... but than again... fumatorii nici nu prea isi dau seama. :wink:
1.4 EX + Optionale
P. Beige/Classic Black
Din Oct-2007
Galerie FOTO

Post Reply

Return to “Cafenea”