Bancuri

De toate pentru toţi
Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Bancuri

Post by Miki »

Un barbat facea cumparaturi intr-un supermagazin cu un carucior in care
Era si baietelul sau de trei ani. Copilul plangea isteric. Barbatul
impingea alene caruciorul, spunand cu o voce linistita:
- Aproape am terminat, Adrian . Incearca sa nu plangi, Adrian . Viata o sa
fie mai buna, ai sa vezi. Iti promit eu.
Copilul plangea mai tare, dand din maini si din picioare. Ajunsi la
casa, barbatul zice:
- Incearca sa nu mai fii suparat, Adrian . O sa ajungem acasa curand.
Totul va fi bine, Adrian .
Copilul zbiera din toti rarunchii, aruncand produsele din carucior.
Casierita, impresionata ii spune:
- Domnule, va felicit, este extraordinar cat de bland si calm ii vorbiti baietelului
dumneavoastra, Adrian !
- Pe baietelul meu il cheama Mihnea...

EU sunt Adrian... :lol:
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Bancuri

Post by Miki »

- Care este problema?
Imediat, sotul face o fata lunga si se aseaza pe scaun fara a spune nimic.
Sotia incepe sa vorbeasca non stop, descriind problemele casatoriei. Dupa ce o asculta 5, 10, 15 minute, consilierul se apleaca peste ea, o ia de umeri, o saruta pasional si o lasa inapoi pe scaun. Dupa aceasta, sotia statea intr-un colt, muta de uimire (placere).
Consilierul se uita la sot, care se uita si el la ei, fara sa-i vina a crede. Consilierul ii spune:
- Sotia dvs. are NEVOIE de asta de cel putin doua ori pe saptamana!
Sotul se scarpina si raspunde:
- Pai as putea sa o aduc aici in fiecare marti si joi... PDT_Armataz_02_25
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Bancuri

Post by Miki »

Miki wrote:- Care este problema?
Imediat, sotul face o fata lunga si se aseaza pe scaun fara a spune nimic.
Sotia incepe sa vorbeasca non stop, descriind problemele casatoriei. Dupa ce o asculta 5, 10, 15 minute, consilierul se apleaca peste ea, o ia de umeri, o saruta pasional si o lasa inapoi pe scaun. Dupa aceasta, sotia statea intr-un colt, muta de uimire (placere).
Consilierul se uita la sot, care se uita si el la ei, fara sa-i vina a crede. Consilierul ii spune:
- Sotia dvs. are NEVOIE de asta de cel putin doua ori pe saptamana!
Sotul se scarpina si raspunde:
- Pai as putea sa o aduc aici in fiecare marti si joi... PDT_Armataz_02_25
... nu copiasem tot:
Dupa cativa ani de casnicie, saturandu-se sa se tot certe, un cuplu se hotaraste sa apeleze la un consilier. Cand ajung la cabinetul consilierului, acesta ii intreaba direct:
- Care este problema?
Imediat, sotul face o fata lunga si se aseaza pe scaun fara a spune nimic.
Sotia incepe sa vorbeasca non stop, descriind problemele casatoriei. Dupa ce o asculta 5, 10, 15 minute, consilierul se apleaca peste ea, o ia de umeri, o saruta pasional si o lasa inapoi pe scaun. Dupa aceasta, sotia statea intr-un colt, muta de uimire (placere).
Consilierul se uita la sot, care se uita si el la ei, fara sa-i vina a crede. Consilierul ii spune:
- Sotia dvs. are NEVOIE de asta de cel putin doua ori pe saptamana!
Sotul se scarpina si raspunde:
- Pai as putea sa o aduc aici in fiecare marti si joi...





Un om la aprozar:
- Cu ce va pot servi?
- Doua kilograme de cartofi dar fiecare impachetat separat.
Dupa o moaca expresiva a vanzatorului:
- Altceva?
- Un kilogram de portocale, dar fiecare portocala impachetata separat.
Vanzatorul ii indeplineste dorinta vizibil nemultumit. Omul se uita prin aprozar si la un moment dat intreaba:
- Ce este ala negru acolo?
- Mac, cretinule, dar nu-i de vanzare


Un tip, orasean ... merge in Apuseni si ii zice unui cioban:
- Bai nene mai, dar saracie mare e pe aici ... sinteti inapoiati rau!
Zi-mi si mie o adresa de unde sa iau niste brinza!
- www.brinzadeoaie.ro < ... zice ciobanul



- Doamnelor si domnilor, avionul nostru se va prabusi in ocean si in jur e plin de rechini. Luati de sub scaune vestele de salvare si cutiuta cu crema...
Este ca sa va ungeti pe corp, impotriva rechinilor.
- Si nu ne mai mananca?
- Ba da, dar cu scarba!
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: Bancuri

Post by ida01ro »

Se intalneste Bula cu un prieten. Bula il intreaba:
- Ce faci maine?
- Pai, merg cu fiul meu sa lansam un zmeu. Dar tu?
- Ceva asemanator. Facem o excursie la munte cu soacra-mea!


Sotia primarului se duce la toaleta publica. Cabinele fiind ocupate, ea asteapta sa-i vina randul. La un moment dat, apare o prostituata locala, careia i se face imediat loc. Manioasa, primarita se plange sefului. Acesta, ridicand din umeri, raspunde:
-Va rog sa fiti intelegatoare! Pe dumneavoastra va asteapta numai
stimabilul nostru primar, pe ea, insa, tot orasul.


Ce diferenta este intre o pereche de chiloti din sec. 19 si o pereche de chiloti din sec. 21?
La chilotii din sec. 19, desfaci snurul sa vezi curul, iar la cei din sec. 21 desfaci curul sa vezi snurul.

Discutie intre un copilas si o batranica:
- Bunico, bunico, ce bine ca ai venit!
- De ce?
- Pai, a zis si mama ca numai tu ne mai lipseai!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Bancuri

Post by spdblue »

Un barbat pe pat citeste o carte si intinde o mana catre nevasta-sa si o atinge intre picioare.Ea intreaba: draga vrei sa facem sex ? El spune : NU draga.. .Ud degetul ca sa intorc pagina :lol:
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Bancuri

Post by spdblue »

Jurnalul cainelui:
8 - Mancare! O ador !!!
9 - Plimbare cu masina! O ador !!!
9.40 - Plimbare in parc! O ador !!!
10.30 - Scarpinat! Il ador !!!
11 - Oase! Le ador !!!
13 - Ne jucam in curte! Il ador !!!
15 - Alergatul in jurul cozii! O ador !!!
17 - Cina! O ador !!!
19 - Ne jucam cu mingea! O ador !!!
20 - WOW! Ne uitam toti la televizor! Ii ador !!!
23 - Merg sa dorm in culcusul meu! Il ador !!!

Jurnalul pisicii:
Ziua 983 a captivitatii mele. Stapanii mei ma chinuie in continuare cu diferite obiecte bizare si zgomotoase.Servesc la cina carne, iar mie imi dau niste boabe uscate. Desi imi exprim clar dispretul pentru asta, mananc pentru a avea putere. Singurul lucru care ma anima este visul de a evada.
In incercarea de a-i dezgusta, o data am vomitat pe covor. Azi am decapitat un soarece si am depus corpul inert la picioarele lor. Am sperat ca asta va semana teama in inimile lor, din moment ce am dovedit clar de ce sunt in stare. Si totusi, de-abia au facut cateva comentarii binevoitoare despre ce bun vanator sunt. Ticalosii!
A fost o oarecare intelegere in actiunile lor din seara asta. M-au asezat intr-un loc special pe durata evenimentului. Totusi, puteam auzi zgomote si simteam mirosul mancarii. Am tras cu urechea si am auzit ceva de "alergie". Trebuie sa aflu ce inseamna asta, si cum pot sa o folosesc in avantajul meu.
Azi aproape am reusit in incercarea mea de a-l asasina pe unul din calai , punandu-i piedica. Trebuie sa incerc asta si maine, eventual cand se afla in capul scarilor. Sunt sigura ca ceilalti prizonieri sunt ipocriti si bagaciosi.
Cainele primeste tratamente preferentiale. I se da drumul in mod regulat si pare sa fie mai mult decat bucuros sa se intoarca aici. Evident, e tampit! Pasarea cred ca e informatorul. Am observat cum comunica de obicei cu paznicii. Sunt sigura ca le spune fiecare miscare pe care o fac. I-au oferit in schimb protectie, asezandu-o intr-o cusca suspendata, ca sa fie in siguranta. Pentru moment …
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Bancuri

Post by Joco »

Femeia iese goala din baie si-isi intreaba sotul:
-nu crezi ca ar trebui sa-mi fac operatie de marire la sani?
-NU draga- trebuie doar sa te freci cu hartie igienica intre sani.
-dar asta ajuta????/
Da, dar in timp...uite-te la fundul tau...
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: Bancuri

Post by serdimi »

Care este diferenta dintre bikini occidentali si cei rusesti?
-Bikini occidentali intra in cur
-Bikini rusesti intra in cizme.
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

lus
din umbra...
Posts: 351
Joined: 11 Sep 2007, 12:29
Auto: cee'd
Location: Piatra Neamt

Re: Bancuri

Post by lus »

Ion moare. La inmormantare preotul o intreaba pe Maria “vrei sa-l pupi inainte sa-l bagam inauntru?”

Ea explodeaza in lacrimi: ”asa imi spunea mereu si el"

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: Bancuri

Post by ida01ro »

Ce are patru picioare si o mana?
Un Pitbull fericit.

Vorbeau un american, un francez si un roman cum afla ei daca ii insala nevestele:
Francezul zice :
-Eu vin acasa si o intreb daca m-a inselat si ea normal zice ca nu, si eu o intreb dar cu .... si zic orice nume, ce ai facut ? si ea imi povesteste !
Americanul zice:
-Eu vin acasa si o intreb daca m-a inselat si ea normal zice ca nu, si eu ii spun ca nu-i mai dau nici un ban si ea imi povesteste totul !
Romanul zice:
-Eu vin acasa si sun intai la vecina si o fac curva si ea incepe: "eu curva? dar nevasta-ta care......."


De ce isi iau oltenii cu ei doua pietre la culcare?
Cu una sting becul iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.

Badea Gh.:"- Domnucule, vreau sa investesc si eu pe bursa asta, da mai intai explica-mi si mie pe intelesu' meu, asa ca la tara , cum vine chestia asta cu bursa."
Brokeru': "- Apoi cum sa-ti explic l,bade?! Sa zicem ca ai o suma de bani si eu iti recomand sa cumperi gaini. Gainile fac oua si ouale se clocesc si ies pui. Si puii ajung gaini si fac alte oua, care se clocesc si ies alti pui si tot asa pana ti se umple ograda de oua, pui, gaini. Apoi vine o vreme grea cu furtuna, ploi si inundatii si-ti ia toate gainile si puii din ograda si atunci zici: Ba, ce fraier am fost ca n-am luat ratze.."
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

radu__
Posts: 78
Joined: 12 Feb 2009, 15:27
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Bancuri

Post by radu__ »

Un turist japonez pe aeroportul Otopeni... ia omul un taxi si se deplaseaza catre centrul Bucurestiului. La un moment dat, taxiul este depasit de o masina care circula cu viteza foarte mare. Turistul, foarte incantat, spune:
- Honda, foarte rapida, made in Japan ...
Mai merg ei cateva minute, sunt depasiti de o motocicleta.
- Yamaha, foarte rapida motocicleta, made in Japan.
Ajunsi la hotel si intreband cat costa cursa, taximetristul raspunde:
- 2000 $ !!!
- Cat ??? De ce asa de mult ??? ... incepe sa tipe disperat turistul.
Taximetristul raspunde:
- Aparat de taxat ... foarte rapid ... made in Japan !!!
Image

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Bancuri

Post by spdblue »

=D> faine bancurile dragilor. Iata ce va propun:
Accident
Datorita intreruperii accidentale a curentului electric intr-un hotel au ramas blocate temporar 4 persoane: doi barbati intr-un lift si doua blonde pe scarile rulante...
Impartire
La restaurantul hotelului o blonda comanda o pizza... Ospatarul: - In cate felii s-o tai? In 6 sau in 12? Blonda: - In 6! 12 felii n-as putea manca niciodata!
Justificare
De ce nu se duc toti managerii in concediu in acelasi timp? - Ca sa nu se vada ca merge compania si fara ei.
Turistul cel pitic
Intra un turist pitic intr-un bar din Sinaia sa comande un suc. Se tine de tejghea, sare in sus si spune: -Vreau si yo un suc! Vazand el ca nu ii raspunde nimeni se da un pic mai in dreapta si iar se tine de tejghea si sare spunand: -Vreau si yo un suc! Dar tot nu ii raspunde nimeni. Suparat piticu se duce si se uita dupa tejghea sa vada de ce nu ii raspunde nimeni. Dincolo de tejghea barmanul, ce era si el pitic, sarea intreband: -Cola sau Fanta? Cola sau Fanta?
ECOUL
Aud turistii din lumea intreaga de Marele Canion si se hotarasc sa-l viziteze, sa admire ecoul. Se duce prima data englezu si striga: I LOVE YOU! Ecoul : I LOVE YOU Se duce si francezul: Je t'aime'! Ecoul : JE T'AIME ! Romanu': TE IUBESC Ecoul: TE IUBESC si, in sfarsit de duce si chinezul: striga : HOAN TING TONG TO HUI Ecoul: CE, MAA?
Reclama la o agentie de turism din Germania
- VIZITATI ROMANIA - MASINA DUMNEAVOSTRA ESTE DEJA ACOLO!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

radu__
Posts: 78
Joined: 12 Feb 2009, 15:27
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Bancuri

Post by radu__ »

Sot si sotie la poarta Raiului. Sf. Petru le repartizeaz? un bungalow pe o plaja insorita, langa o mare albastra, intr-o clima perfecta.
- Aveti teren de golf si tenis, piscina, si daca va e foame si n-aveti chef sa gatiti, puteti merge la oricare din barurile din apropiere. Totul e gratis.
Sotul catre sotie:
- Ai vazut?... Daca nu erai tu cu taritele tale, cu antioxidantii si fulgii de ovaz si fibrele vegetale.... puteam ajunge aici inca de acum 10 ani!
Image

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Bancuri

Post by Sfinxul »

Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unui blocaj al traficului. Deodata, cineva ii bate in geam:
- Domnule, teroristii au ocupat Parlamentul Romaniei si cer 10 milioane de dolari rascumparare ca sa-i elibereze pe parlamentari . Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta.
- Bine, si cat da fiecare? zice omul din masina.
- Cam 5 litri...

radu__
Posts: 78
Joined: 12 Feb 2009, 15:27
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Bancuri

Post by radu__ »

Un betiv mergea pe strada. La un momendat se opreste in fata unei pancarde publicitare. Se uita... se uita... si la un moment dat zice:
-La viata mea, beti crita am vazut, beti morti am vazut, dar beti pepsi niciodata!!
Image

Post Reply

Return to “Cafenea”