tarzan la volan!!!!!

De toate pentru toţi
Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by Teddy »

Un inconstient care a vrut sa iese din anonimat #-o
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by sonty »

eu zic sa nu exageram cu antiromanismele. sa va povestesc ce-am vazut acu 6 ani la intrarea in paris. eu eram la geam intr-un autocar si ma uitam absent pe fereastra. eram pe banda a doua si drumul era plin dar se mergea cu 70-80. la un moment dat am trecut pe langa un camion alb frigorific si am apucat sa vad ce era in cabina si anume 3 soferi. unul dormea cu capu-n piept, altul cu picioarele pe bord, iar ala de la volan... citea ziarul fixat intre spitele volanului.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by bogdan-alin »

filmarea asta se intmpla 99. % in ungaria...restu 1 % nu jtiu unde....cat despre cocalaru asta...ce sa zic...as trece cu camionul ala peste el pana ramane fara benzina...sincer!!!
si asa nu suport soferii de TIR sau de TAXI(din Bucuresti)

marywsd
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2009, 19:37
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by marywsd »

NoLimyt wrote:nu ii tin partea dar nu jtiti ce viata au aia care stau cate 8 ore numai condus ca atatea mi se pare ca au voie...oricum taranu' asta nu are dreptu' la permis..pacat si
djniki4 wrote:....... Sper ca nu e din romania....
...sa fim seriosi nu cred ca vezi unguru' sa faca asa ceva...nuj bulgari...da ce sa mai vb despre nemti...defapt e mai rau ca sa mergi drept e rau, dormi mai rpd nu e o groapa sa te zgaltaie putin ca sa te trezeasca:)):))
la 4:30 ore tre sa faca pauza 45 min iar apoi la 9 ore tre sa faca pauza 11 ore e gre da asta nu-i da dreptul sa faca ce a facut e inadmisibil, numai tiru are vreo 10 tone si daca mai pui si cele 20-25 incarcatura...daca pierdea controlul masinii facea dezastru si nu prima data cand face asta mi-am dat seama dupa miscari...mare nenorocit!!!!

marywsd
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2009, 19:37
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by marywsd »

Razvan_G wrote:Asa e, la cald radem cu lacrimi :D

Dar sa nu ne mai miram de atitudinea si repulsia strainilor... imaginati-va ce soc au avut soferii (italieni banuiesc) care intamplator au remarcat TIR-ul inmatriculat in RO si un tigan dansand in cabina. :roll:
pai...suntem profesioisti la a ne face de rahat in lume de aia nici nu ne suporta nimeni si desi toti tiganii fac ca ala si mai rau mai sunt si romani asa nenorociti, mie mila de tara asta!!!!

marywsd
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2009, 19:37
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by marywsd »

shpid3r wrote:
Razvan_G wrote:imaginati-va ce soc au avut soferii (italieni banuiesc) care intamplator au remarcat TIR-ul inmatriculat in RO si un tigan dansand in cabina. :roll:
Chiar ca...
Si ida: "il simt ca e de-al nostru" :)
Dupa cat de bine se simtea cantand melodia eu cred ca si intelegea ce e acolo. Insa dupa latimea benzilor si marcajului ireprosabil, as zice ca e in Italia (nu prea seamana cu autostrazile noastre, astea putine).

Oricum, oriunde ar fi, cat sa fii de inconstient sa dansezi cu SPATELE la parbriz ? Adica hai inteleg dansezi in scaun si tragi un ochi la drum (nu c-as incuraja, dar POT sa inteleg cu ceva eforturi). Dar sa te intorci la drum frate ? SA TE INTORCI CU SPATELE LA DRUM? Parca era in avion!
"cu spatele la parbriz"!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: creca era prastie de beat si drogat pe deasupra :D

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by serdimi »

Cunosc aceasta subspecie!Bine ca inca nu s-a inventat o camera care sa redea si mirosul din cabina.Omul era si neras si netuns,iar cand politia ii trage pe dreapta sunt ca niste mielusei si tot arata poze de acasa cu multi copii pe langa ei(chiar daca nu sunt toti ai lor),explicand cat de greu este in Romania.
Oricum "omul"e o exceptie.Majoritatea celor ca eroul nostru au trecut de pe Raba pe TIR si au impresia ca traiesc in Rai!Saracii,cum altfel ar fi avut ei ocazia sa vada si meleguri mai civilizate?
Avoid them :arrow:
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

cost
Posts: 17
Joined: 16 Dec 2008, 14:41
Auto:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by cost »

Aseara atit dobitocul cit si timpitul de frate-su care l-a filmat, erau tare ofuscati ca nu-i intelege si nu-i iubeste nimeni ! Erau cica pe cruise control, si aveau radar de proximitate care frina masina automat in caz de ceva. La intrebarea "ce faceati daca exploda un cauciuc" au raspuns: pe spate nu se simte iar pe fata nu se intimpla!!!!. In timpul asta politia cica nu le poate face nimic !

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by scubli »

Asta e marea problema, ca inafara de nepurtarea centurii nu au incalcat nicio regula de circulatie :|

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by serdimi »

scubli wrote:Asta e marea problema, ca inafara de nepurtarea centurii nu au incalcat nicio regula de circulatie :|
Adica sa parasesti comenzile si sa joci barbuncul prin cabina,sa nu porti incaltaminte in timp ce conduci,sunt lucruri permise?In Germania daca te-a prins ca porti sandale sau orice altceva care nu e inchis la calcaie,platesti cam 10 perechi de otteri.
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by scubli »

@serdimi: Nu am zis ca sunt lucruri permise, dar nu sunt nici interzise de codul nostru rutier, asta e problema...

miocrl
Posts: 33
Joined: 02 Jan 2009, 17:43
Auto:

Re: tarzan la volan!!!!!

Post by miocrl »

eu am auzit ca prin Germania umbla politia cu camere vodeo in niste autobuze(ca sa fie destul de sus sa ii poata filma) pentru ca majoritatea accidentelor se intampla de la camionagii care ies de pa banda lor pe neasteptate
User banat: clonă şi reclamă fără acord.

Post Reply

Return to “Cafenea”