Amendat de-un posesor de CEED

De toate pentru toţi
kempes64
Posts: 90
Joined: 15 Jun 2008, 21:02
Auto: KIA SPORTAGE 1.6 GDI
Location: Iasi

Amendat de-un posesor de CEED

Post by kempes64 »

Salut,
Azi am fost amendat pentru "parcare neregulamentara" de un ... organ ... cand mi-a inmanat PV a inceput sa-mi povesteasca, ca si el are un CEED si a avut un accident zilele trecute...etc..etc..de parca asta ma mai interesa pe mine in momentul ala. Dupa explicatii puerile ca sunt amendati doar cei ghinionisti ( acolo sunt parcate masini zilnic, dar se pare ca amenzile se iau prin sondaj) imi spune ca e posesor de CEED. Sper sa fie si "coleg" de forum sa-i transmit aici tot binele din lume pentru primele 2 puncte de amenda la volanul/langa volanul :) unui CEED.

PS: Daca ajunge si la tine mesajul da-mi o adresa unde sa-ti timit dova de plata ( Pol.Centru Univ. Iasi).Apropo sa stii ca langa era si o casuta cau Avertisment...colegu`
KIA SPORTAGE 2021 Classic - 1.6 GDI - Infra Red
Renault CLIO IV - 2017
Ex: Cee`d 1.4 Best Lx Mt GSL 2008 - ODO: 185 000

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by octav_ceo »

nasol moment
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by cmihai »

trebuia sa ii spui pt detalii sa intre pe club...si apoi pe el .....ceva de genul sa ii facem de rusine
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by Ogy »

Tot respectul pentru acel politist daca aplica legea indiferent de masina si posesor.
Inverseaza rolurile si vezi ce iese.

trololol
Posts: 46
Joined: 22 Dec 2010, 10:06
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by trololol »

daca el da amenzi doar unor masini parcate aiurea si nu tuturor atunci asta nu e ok.

dar pt ca ti-a dat tie amenda pt ca ai parcat aiurea asta e foarte ok. sper ca sa te inveti minte si data viitoare sa o lasi unde trebuie.

ce imi pare rau este ca nu sunt amenzi mai mari pt asa ceva, poate asa s-ar invata soferii nostrii sa nu mai lase masinile peste tot si sa f#t@ traficul pt zeci, sute sau mii de alte persoane.

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by quelloo »

nu stiu exact care e situatia in Iasi, dar in Bucuresti sunt unele zone in care ar trebui sa lasi masina la 5 km distanta ca sa o parchezi regulamentar.
nu zic ca nu ar trebui sa se dea amenzi sau sa se ridice masini, dar trebuie sa fie si locuri de parcare. iar astia cu ridicatul, in loc sa ii ia pe toti terminatii care blocheaza liniile de troleibuz si tranvai se gasesc sa ridice masini parcate pe trotuar: zona lujerului (recunosc ca nu e corect dar era loc pentru pietoni de trecut si nici nu incurca circulatia) dar pe acolo nu prea sunt deloc locuri de parcare si oamenii aia s-au trezit sa mearga la munca si nu mai gaseau masinile (le-au ridicat de pe la 7 dimineata). Si mie au vrut sa mi-o ridice de pe iuliu maniu odata pentru ca roata stanga spate era in afara marcajului cu linii discontinue ce delimiteaza zona de parcare. (in loc sa fie trasat in forma dreptunghiulara asta era un semicerc) Deci pentru o roata in afara marcajului au vrut sa mi-o ridice si nu incurcam deloc circulatia sau pietonii.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

kempes64
Posts: 90
Joined: 15 Jun 2008, 21:02
Auto: KIA SPORTAGE 1.6 GDI
Location: Iasi

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by kempes64 »

Nu sunt unul dintre cei care incalca "frecvent" regulile de circulatie, iar acolo unde era parcata masina nu incurca traficul, probabil din acest motiv se parcheaza acolo.In fine ce m-a uimit si m-a facut sa postez aici e faptul ca a inceput sa-mi povesteasca de masina lui personala.Eu totusi cred ca trebuia sa iau un avertisment avand in vedere ca nu am avut nicio problema in ultimii 5 ani.(si asta facea parte tot din meseria lui). Nu am mai avut pana acum de-a-face cu vanatorii de amenzi, si sper sa nu-i mai intanlesc, oricum " siguranta traficului" cel putin in acesl loc s-a incheiat dupa sanctionarea mea...masina a plecat mai departe.
KIA SPORTAGE 2021 Classic - 1.6 GDI - Infra Red
Renault CLIO IV - 2017
Ex: Cee`d 1.4 Best Lx Mt GSL 2008 - ODO: 185 000

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Amendat de-un posesor de CEED

Post by Ogy »

@kempes64, eu te inteleg perfect. Nici eu nu inghit politistii din afara capitalei (nu ma inteleg cu ei) :)
Am gasit si eu un exemplar dasta azi de dimineata pe la Universitate. Cum sa opresti la culoarea galbena a semaforului, stiind ca semaforul tine 5 sec maxim pe verde?!?! Mi-am numarat in gand, pe cate semafoare pe rosu si pe galben am trecut pana in acel loc si mi-a dat cu virgula...

Post Reply

Return to “Cafenea”