simply the best !

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
skorpion_nyc
vecinu
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2007, 08:11
Auto:
Location: Constantza

simply the best !

Post by skorpion_nyc »

am primit-o ieri pe la pranz.8 km la bord.rezervor aproape gol.bagat benzina.bucurie mare vreo 20 de km.ajuns la selgros,parcat in mijlocul parcarii aproape goala,,ca sa poata fi admirata si remarcata de toata lumea, cumparat tampenii vreo juma de ora, iesit de la cumparaturi,admirat de la distanta etc.alaturi in dreapta parcase un wolkswagen polo de la firma(selgros) si ce credeti?mi-a infundat aripa dreapta spate cu portiera.In prima zi,dupa numai 20 de km parcursi.nici acum nu mi-am revenit. nu stiu daca trebuie sa ma bucur ca mi-a venit masina sau sa fiu suparat pe doamna iresponsabila,care culmea,recunostea ca a scapat portiera dar ca indoitura nu era efectul loviturii ei.in plus erau urme de vopsea.am rugat-o sa facem o proba,adica sa mai deschida o data usa sa vedem unde atinge exact.testul s-a dovedit concludent dar nici asta nu a convins-o .a trebuit sa ma duc sa o reclam la politia agigea si sa iau dovada,etc.intr-un cuvant mi-a stricat toata bucuria livrarii.cred ca sunt cel mai ghinionist de pe forum.
skorpion_nyc/KIA cee'd 1.4 GSL LX MT BEST kompass blue .B-71-RXW. comanda 20 iulie,serie 1 oct.,livrare 15 oct.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Inca un constantean fericit! Felicitari si cati mai multi km fara probleme!
Imi pare rau pentru ce ai patit. Si eu am atins masina (din vina mea), si imi pare rau si acum - dupa o saptamana de la incident. Imi dau seama cum te simti tu, mai ales ca nu a fost vina ta. Este atinsa mai serios!? Daca este doar putina vopsea de la cealalta masina incearca sa o cureti cu niste benzina.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Cum e infundata aripa? E vorba de muchia aia rau mai sus? Daca e mai sus, unde e tabla normala ... s'ar putea remedia destul de usor ... teoretic. E cumva sarita si vopseaua?

Oricum, nasoala faza ...

Insa, pe langa asta ... urarea e "sa o stapanesti sanatos" ... din masina oricum nu vei simti diferenta :D La cati mai multi km ... fara vreo alta problema!
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

skorpion_nyc
vecinu
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2007, 08:11
Auto:
Location: Constantza

Post by skorpion_nyc »

vopseaua e f.putin zgariata,urma de vopsea de la cealalta masina nu ar fi o problema,dar ce e mai rau e ca s-a indoit la spranceana aripii exact pe nervura aia mai iesita in exterior.paul mi-a sugerat sa o las asa ca s-ar putea sa nu-mi nimereasca aia vopseaua.
skorpion_nyc/KIA cee'd 1.4 GSL LX MT BEST kompass blue .B-71-RXW. comanda 20 iulie,serie 1 oct.,livrare 15 oct.

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

sa o stapanesti sanatos. se inmultesc kompass blue-urile :D
asteptam si niste poze de la tine.
cat despre incident curat ghinion ce sa zic. iti doresc sa ramana un incident singular pe toata perioada pe care vei avea masina
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

skorpion_nyc
vecinu
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2007, 08:11
Auto:
Location: Constantza

Post by skorpion_nyc »

in general sunt foarte multumit de masina.datorita evenimentului neplacut in loc sa ma plimb cu masina pierd timpul pe la politie leasing,asigurator.am aproape 70 de km,consumul mediu scade incet dar sigur,a ajuns la 12l/100km,numai in oras.
skorpion_nyc/KIA cee'd 1.4 GSL LX MT BEST kompass blue .B-71-RXW. comanda 20 iulie,serie 1 oct.,livrare 15 oct.

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Post by igor_tsr »

Felicitari pentru masinutza!!!

Se pare ca mai nou nu esti ferit de incidente chiar daca parchezi in mijlocul parcarii, unde nu-i nimeni pealaturi. Eu cred-ca duduia cu Polo ei era invidioasa si a zis sa-ti strice si tie ziua. Curat ghinion :cry:
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

skorpion_nyc
vecinu
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2007, 08:11
Auto:
Location: Constantza

Post by skorpion_nyc »

am o intrebare.la voi tot asa dupa ce luati piciorul de pe acceleratie turatia ramane mare inca o secunda,doua,dupa care scade la turatia de relanti,adica are un fel de inertie.
skorpion_nyc/KIA cee'd 1.4 GSL LX MT BEST kompass blue .B-71-RXW. comanda 20 iulie,serie 1 oct.,livrare 15 oct.

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

eu dimpotriva cred ca a parcat langa ceed-ul lui asa aproape ca sa poata sa il admire mai bine
deci solutia e sa iti iei husa ca sa nu mai fie lumea atrasa ca un magnet de masina ta :lol:
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

graur
Posts: 25
Joined: 12 Oct 2007, 15:57
Auto:
Location: Bucuresti

Post by graur »

Felicitari pentru masina. Imi pare rau pentru cele intamplate.
Multa bafta si aper ca problema sa se resolve cat mai rapid si frumos.
KIA CEE'D LX Best Machine Silver/Comanda 27.07.2007...Receptie 12.10.2007
Bucuresti

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Felicitari pentru achizitie. Cat mai multi km fara probleme.
Imi pare rau pentru intamplarea nefericita. Imi dau seama in ce stare trebuia sa fii. Nu stiu daca te consoleaza dar nu esti singurul caruia i-a fost umbrita bucuria venirii masinii. Si eu, la nici doua ore dupa ce am ridicat masina, m-am ales cu o zgarietura pe capota. Culmea, facuta de cei la care o dusesem sa o faca frumoasa (sa o spele). Acum deja, colectia de zgarieturi s-a marit. Mai una de toata frumusetea facuta pe o portiera de un "binevoitor" si inca una mica pe coltul din dreapta de la bara din fata.

Sa o stapanesti sanatos si fara alte incidente!
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

skorpion_nyc unde ai facut CASCO? Sunt curios daca ai fransiza si cat te'a costat.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

skorpion_nyc
vecinu
Posts: 86
Joined: 20 Jul 2007, 08:11
Auto:
Location: Constantza

Post by skorpion_nyc »

casco e la aliantz tiriac,mi s-a recomandat a fi cea mai buna,reparatia se va face pe casco-ul doamnei cu portiera mare,care culmea e tot la tiriac.o situatie oarecum "in familie".nu prea stiu la ce sa ma astept de la astia.maine ajung la asigurator.despre fransize,abia acum citesc termenii si conditiile politei de asigurare.e ceva exprimat in procente in caz de furt al masinii sau componentelor intre 20% si 2% si "optional pt avarii totale sau partiale conform tarifelor de prime in vigoare la data incheierii sau reinnoirii politei de asigurare".acum caut daca am semnat ceva optional.ca mai toata lumea n-am avut timp sa citesc "romanul"in cateva minute si am semnat cu ochii inchisi.
skorpion_nyc/KIA cee'd 1.4 GSL LX MT BEST kompass blue .B-71-RXW. comanda 20 iulie,serie 1 oct.,livrare 15 oct.

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

[quote="skorpion_nyc"]...dupa ce luati piciorul de pe acceleratie turatia ramane mare inca o secunda,doua,dupa care scade...[/quote]

Da, asa e la toate (nu numai la kia). cica sa nu existe cadere de turatie mare cand schimbi vitezele si continui sa accelerezi rapid.
Mie treaba asta mi se pare o MARE tampenie.

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Imi pare nespus de rau pentru ceea ce ti s-a intamplat. Bine ca se rezolva.
Pana una alta, felicitari, sa o stapanitzi sanatosi, cati mai multi km. si fara probleme de acum inainte.
Drum bun si sanatate.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”