My ceed

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
shtruckk
Posts: 13
Joined: 29 Oct 2007, 21:59
Auto:
Location: Galati
Contact:

My ceed

Post by shtruckk »

Salutare tuturort posesorilor de kia,

Varianta mea este 1,4 Lx Best, piston grey (imi place la nebunie culoarea asta) si am ridicat-o pe 5 decembrie 2007 cu 7 km la bord.
Despre masina...mm ....ma si incanta dar ma si dezamageste in acelasi timp.

Ca plusuri :

- design-ul interior si exterior,
- calitatea materialelor care e destul de buna,
- spatiul interior care este generos
- dotarile care la aceasta varianta sunt de foarte bun simt
- sistemul audio care e mai mult decat suficient
- consumul care imi arata conform CB pana in 9l/100kmm in oras, eu am alimentat numai cu efix de la rompetrol
- directia foarte precisa

Ca minusuri :

- tinuta de drum : masina troncane
- cutia de viteze in speta marsalierul care inca imi mai face probleme la aprox 4000 km
- cand merg pe drumuri de piatra mi se pare ca se aud zgomote in volan si se pare ca am si cativa greierasi in bord

Ca dotari aftermarket :

- alarma MAAT 679 : 500 ron parca cu tot cu montat
- folie solara geamuri spate + luneta : 150 euro
- jante DEZENT T R16 x 7J : 1600 ron
- anvelope DUNLOP SPORT R16/205/55 91W : 1120 ron + 100 ron montajul si echilibrare
- set paravanturi geamuri fata (nu prea isi fac treaba) : 225 ron


Ca o concluzie, dupa parerea mea, Ceed-ul lx best varianta 1.4, 109 cai este prima optiune in defavoarea masinilor din clasa mica si chiar a celor din clasa compacta (doar pentru varianta de motorizare 1,4), insa daca as fi avut 14 mii euro sau peste nu cred ca mi-as mai lua ceed.

Cateva poze cu masinuta :

http://picasaweb.google.com/shtruckk/UntitledAlbum

Sa auzim numai de bine.Bafta!

tripluX
Posts: 39
Joined: 21 Apr 2008, 13:18
Auto:
Location: Ploiesti

Post by tripluX »

shtruckk s-o stapanesti sanatos si la cat mai multi Km.Unde ai pus folia si daca s-a facut treaba buna la montaj ? Cat a durat ? si daca a dat geamurile jos.Bafta!
Kia Cee"d SW 1.4 GSL BEST PEWTER BEIGE
PH 75 MRN
Image

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@shtruckk - trebuia sa iei alt gen de paravinturi ca astea care se lipesc sunt naspa.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by Bogdang »

ii sta tare bine masinii cu acele jenti...o grila fata si un eleron mai discret ii lipsesc.
Sunt de aceeasi parere cu tine, pt un buget de 12k eur ceed e alegerea ideala. Totusi, la fel si eu daca as fi dispus de 14-15k probabil ca as fi ales un astra sau un focus cu motor de 1,6. E si ceed-ul o masina buna si sunt multumit insa are cateva minus-uri care ma deranjeaza: suspensie rigida si zgomotoasa si service-uri care nu prea au fost laudate de catre colegii de pe forum
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

razvan2002
Ministru'
Posts: 157
Joined: 02 Jul 2007, 22:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by razvan2002 »

Eu am avut banii astia (14-15) ... Astra ma ducea la 17K cu ce am pe ceed si nu se merita (are un coleg de serviuc luata cu 2 luni inaintea mea) ... si focus are babacu (luat cu o luna inauinte - sedan) si are niste finisaje de te doare mintea (dar merge bine ce-i drept) .. eu nu as fi luat altceva decat daca aveam vreo 20K ...si poate un civic sau o mazda .... super tare masina ... nu imi pare rau deloc de alegerea facuta sau de banii dati .. se merita pana la ultimul euro.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”