Kia mult dorita

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
User avatar
geojack75
Posts: 16
Joined: 24 Jun 2008, 16:31
Auto:
Location: Bucuresti

Kia mult dorita

Post by geojack75 »

SALUT tuturor, asta e prima data cand postez pe acest forum.
Sunt fericitul posesor, livrare 20 iunie 2008, al unei KIA Cee'd , Start + optionale + Hike Green.Am primit-o cu 10 km la bord, toate optionalele in regula.
Povestea mea incepe in data de 1 martie 2008, cand m-am hotarat sa imi achizitionez o masina noua.Am cautat ceva bun, si nu in ultimul rand si ieftin 8), ca sincer, nu sunt de acord cu cei care dau 100mii E pe o masina.M-am hotarat sa achizitionez Kia cee'd , eu sunt de fel din Ploiesti, momentan stau in Bucuresti, am zis ca e bine sa o iau din Ploiesti, ca e mai simplu (am gresit ENORM ca am apelat la dealerul de acolo) mai bine ............., totul a inceput pe data de 26-27 martie 2008, cand am fost la show-room in ploiesti NEOSERV, toate bune si frumoase, am fost intampinat de un domn, foarte amabil, a inceput sa imi prezinte ce si cum despre masina(mi s-a oferit si un test drive, peste 5 zile, ca era cu programare :P ), am zis ok , imi place , vreau si eu.Pe data de 4 aprilie 2008 am completat acel formular de comanda.Pe data de 16 aprilie am virat banii celor de la NEOSERV (integral am achitat).De pe 4 aprilie pana pe 16 aprilie vreau sa va spun ca am fost sunat de 100 de ori, va rog sa achitati, azi e cursul euro bun - nu puteti achita masina ?, vreau sa va spun ca m-au disperat,intr-un final am achitat. Dupa ce am achitat am vb cu acel domn care m-a asigurat ca pana la jumatatea lunii iunie o sa am masina,ok, zic, astept semne de la d-voastra atunci.Si .....eu am zis, eu am asteptat.Pe data de 3 iunie, nu am mai rezistat (nu ma sunase absolut nimeni sa imi dea vreo informatie despre masina) si am trimis vre-o cateva emailuri(de bine), dupa ce am discutat cu avocatul unde lucrez.asta se intampla dimineatza pe la orele 10-00.In jurul orelor 12-00 primesc email de la agentul cu care discutasem( mi-ati creat probleme in firma, si nush ce, ca trebuia sa imi dati mie, sau sa ma sunati direct pe mine), am pus mana pe telefon si l-am sunat "spuneti va rog aveti ceva informatii despre masina pe care m-ati stresat cu telefoanele sa o achit,aaaaa pai nu , inca nu stim nimik", am discutat "civilizat", bine tipand la el , recunosc :P . Pe data de 4 iunie dimineatza ma suna sa imi spuna ca ajuns seria de sasiu, zic hopaaa, daca v-am sunat si am facut scandal peste noapte ajunge seria de sasiu,nu ? Bine, zic, si cat mai dureaza? maxim 2 saptamani, domne sigur?, daaa, sigur(deja vb sa ma duc peste ei :P cu anumite controale).De pe data de 4 pana pe data de 19 iunie nu am primit nici un semn.Pe 19 iunie sun iar, le-am zis direct : maine vin sa ridic masina , au trecut cele 2 saptamani, l-a care s-a blokat, nu a mai zis nimik, dupa care ok va asteptam.Spre seara, ma suna sa ma intrebe daca vreau alarma,nu mai stiu ce model(oricum o panarama de alarma),intreb cat costa ? 6 mil + 2,5 mil montajul, deci 8,5mil.Zic nu , nu vreau de la voi nimik(au incercat sa ma convinga,pierzi garantia, nu ai unde sa montezi alarma, etc, chestii de prost gust),chiar bataie de jok.Vineri pe 20 iunie, de dimineatza ma suna sa imi spuna ca a venit nush cine de la asigurari, si ca imi face Casco si RCA ? Zic pardon, am pomenit eu ca fac asa ceva? nu ? pai si atunci ? nu au mai zis nimik.le-am spus Vreau RCA pe 1 luna, a inghitit in sec si zice , bine, ok, cum doriti.Pe la ora 14-00, vineri,am ajuns la ploiesti,la vestitul dealer Kia.Acolo am discutat cu agentul acela, si cu un altul care era directorul de vanzari.Zic ok, am venit sa iau masina(deja era afara, cu nr rosii, spalata, aranjata).imi zice bine, luati loc sa facem actele(nici actele nu le facuse),intre timp ii spun : vreau sa imi modificati sistemul audio, vreau iesire pt amplificator,s-a uitat la mine si asa hotarat NU SE POATE (eu stiam ca se poate, de aici de la voi, nush cine a postat pe forum ca a rezolvat problema aceasta chestie la Mit Baneasa), zic : cum nu se poate, sunteti autorizati kia, eu nu am voie sa umblu, deci tre sa umblati voi,NU DOMNE NU SE POATE( deja nu mai puteam de draci), eu deja imi cumparasem amplificator si altele dar nu le-am spus .dupa alte discutii ajungem iar la statie si subwoofer, si ce imi spune : uitati avem un subwoofer si un amplificator de vanzare 4 mil ambele,si zic ; ce sa fac cu ele? sa le pun in casa? aaaa, nu le puneti pe masina.Pai cum ? parca ziceati ca nu se poate, eee pai vb cu un electrician si rezolvam,zic aaa, daca iau de la voi se rezolva , daca nu ...... nu.Pai da asa e.OK?? deja mi se umpluse paharul, imi venea sa sar la gatul lui.Ok, m-am calmat intr-un tarziu.Ma cheama in birou, zice haideti sa semnati actele, acolo imi spune pe un ton asa ironic, tre sa mai achitati 300 nush cat de lei, zic pt ce ? pt nr rosii si trusa medicala. aaaa da ??? zic aratati-mi si mie unde sunt obligat sa le cumpar.

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

:lol:
eu am intrat cu stingatorul, trusa si triunghiul la subrat cand am fost sa o ridic. nu au mai avut ce sa zica.

imi pare rau sa aud ca au fost atat de multe probleme, insa vei uita de ele pana termini rodajul :)
sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km fara incidente neplacute.
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Da. E clar Neoserv. Bine cel putin ca se pare ca baietii de la service sunt mai ok.

Sa o stapanesti sanatos!
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Misu »

sa-ti traiasca si km fara probleme!
bine cai ai fost tare in gura ca au fost foarte nesimtiti si meritau niste controale pe cap sa le sara fulgi. acum oricum incepe perioada frumoasa:primii 1000 km si alte cele :D
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by mihaiolimpiu »

he he he.. ce amintiri placute acum... Citeste in linkul meu ... eu am avut probleme cu cei de la service nu cu cei de la reprezentanata... vorba vine ca nici acu nu mi-au adus actele da ma doare undeva ca imi pot plati taxa de prima inmatriculare si fara factura!

Oricum sa o stapanesti sanatos, masinutza face totzi banii!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: Kia mult dorita

Post by ida01ro »

geojack75 wrote:SALUT tuturor, asta e prima data cand postez pe acest forum..
deh...am trecut prin astea, da' ce mai conteaza! :oops:

bine ai venit pe forum, las', sa fii tu sanatos si sa te bucuri de masina !! :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

lazar2007
ProCeeder
Posts: 152
Joined: 25 Apr 2008, 20:26
Auto:
Location: Bucuresti/Tunari
Contact:

Post by lazar2007 »

De multe ori calitatea serviciilor nu se apropie nici pe departe de calitatea bunurilor. Asta e Romania...
Tu sa fii sanatos, sa te bucuri de masina si fara "evenimente"! Si eu tot pe 20.06 am avut livrarea, la 2 luni fara 5 zile de la comanda, insa cei la de Aviatorilor s-au comportat exemplar. Recomand. Si din cate am citit pe forum, observ din ce in ce mai des ca service-ul IMG ar fi super.
In fine...multi km fara probleme si te asteptam cu pozeeeee! :D
Kia Pro cee'd 1,6 GSL MT Black pearl B-83-LZR
http://picasaweb.google.com/bogdanlazar2007/KIAProCeeD
Jurnal: viewtopic.php?t=2427

User avatar
geojack75
Posts: 16
Joined: 24 Jun 2008, 16:31
Auto:
Location: Bucuresti

Post by geojack75 »

Multumesc mult de urari, promit ca in week-end o sa postez si poze ( dar sa imi spuneti cum :P , ca nu stiu).
Am rezolvat si cu alarma, montez la Seleniu in bucuresti, sambata am programare, am discutat si de sistemul audio si au zis ca e ok, ca nu e nici o problema , si ma rezolva.Domnul cu cine am vb la tel mi s-a parut foarte de treaba , va spun sambata pararile dupa ce rezolv la ei montajele.
Apropo, am vazut pe aici ca se gaseste Grila XR foarte greu, si ca in jur la 800 lei, eu am gasit la o firma ( bine pe comanda ),si m-a costat 535 lei cu tot cu transport (pana la mine acasa , ca am un prieten care lucreaza la firma asta), vreau sa va spun ca arata super bine , inca nu am avut timp sa o pun pe masina, dar cu sigurantza sambata ma voi ocupa si de ea.
Daca imi spuneti cum sa fac sa pun poze aici, promit ca sambata o sa va arat Kiutza mea :P

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

Offf si cu dealerii astea :evil:
Sa te bucuri de noua ta achizitie, precis ai sa uiti repede de incidentele neplacute :P
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

geojack75 wrote:Daca imi spuneti cum sa fac sa pun poze aici, promit ca sambata o sa va arat Kiutza mea :P
ai aici explicatiile :)

viewtopic.php?t=113
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

User avatar
geojack75
Posts: 16
Joined: 24 Jun 2008, 16:31
Auto:
Location: Bucuresti

Post by geojack75 »

justevil
Ms pentru ajutor, sambata o sa vedeti Kia mea Hike Green :P

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Felicitari pentru masinuta,drum bun si multi km fara incidente!!! :lol:
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty


cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Kia mult dorita

Post by cmihai »

iata cum arata motorul lui @geojack dupa zapezile de la capitala....m-a rugat sa postez eu pozele.....

ImageImage
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Kia mult dorita

Post by iulian2007 »

naspa ce poate face viscolul :o
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”