Aşteptări de la ClubKIA.ro

Post Reply
tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Din considerente func?ionale (?n primul r?nd de securitate!) a fost modificat softul ?i ?n aceste condi?ii interfa?a nu mai poate fi schimbat?! Dac? ?ntre timp se va g?si o solu?ie de compromis...de?i nu prea cred :oops: !
Cu iconi?ele, am ?n?eles ideea! Cap_PDT_01_05
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

nu mai deschid un topic separat... ash avea o rugaminte pentru (o parte dintre) useri: mergetzi la profil shi completatzi locatzia.

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Am si eu o problemutza: nu pot crea subiecte noi in mlte rubrici, desi scrie acolo ca pot (nu se vede butonul de subiect nou). Printre rubrici, cea cu tuningul, offtopicul si chiar asta cu reclamatii. Or fi si mai multe d-ar n0am incercat decat unde aveam eu treaba. :)

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

D-aci nu e! Vezi poate ai ni?te cookies aiurea, nu ?tiu ce s? zic! Dac? tot nu mere, d? click ?n locul unde ar trebui s? fie butonul!
Mi se pare ciudat, numai ?n anumite forumuri, numai tu... A mai ?nt?mpinat careva problema?
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

intr-adevar a fost ceva ciudat, acum apare butonul "post" :D

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Rezolvat cu smilijii PDT_Armataz_02_45 Dac? ave?i vreun .pak de d-??tia pe care ?l dori?i aici, ?l a?tept pe mail!
Am impresia c? se ?ncarc? fereastra cu or?t?nii cam greu, dac? nu e doar la mine, mai bag coasa ?n ei! :smt070
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Waw!!! ce misto....vreau sa fur si eu cativa cu armata, ma lasi? :roll:

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Bag? vastu', c? mai sunt!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Eu am o mica jena, poate sunt exagerat dar am zis ca mai bine o exprim.

Daca va uitat la lista de utilizatori sunt o multime de boti de tip reclama care se inregistreaza si au ca adresa www tot felul de site-uri de prin china sau alte tari mai mult sau mai putin bananiere, care site-uri vand tot felul de produse mai mult sau mai putin legale. Acesti useri apar din cauza unor carente ale sistemului de inregistrare si sunt sigur ca ar putea fi evitati. Avem solutie pentru a scapa de acesti useri ?

Sunt foarte usor de depistat, de obicei au ca locatie USA, US, World si absolut toti au si un www .
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Nu-j de ce dar mi se pare ca site-ul merge din ce in ce mai greu.
Nu care cumva se petrece si aici un soi de fenomen ca si comenzile pt. Cee'd care au depasit cu mult asteptarile importatorului, tot asa si numarul de useri este mult peste asteptarile admin-ilor in asa timp scurt.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

mixer wrote:Eu am o mica jena, poate sunt exagerat dar am zis ca mai bine o exprim.

Daca va uitat la lista de utilizatori sunt o multime de boti de tip reclama care se inregistreaza si au ca adresa www tot felul de site-uri de prin china sau alte tari mai mult sau mai putin bananiere, care site-uri vand tot felul de produse mai mult sau mai putin legale. Acesti useri apar din cauza unor carente ale sistemului de inregistrare si sunt sigur ca ar putea fi evitati. Avem solutie pentru a scapa de acesti useri ?

Sunt foarte usor de depistat, de obicei au ca locatie USA, US, World si absolut toti au si un www .
Se poate evita dar nativ softul asta de forum, phpbb nu prea face fata la botii de pe internet, s-ar putea instala o capcha mai buna, si ceva confirmari la login + register.[/url]
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Gerula wrote:Nu-j de ce dar mi se pare ca site-ul merge din ce in ce mai greu.
Nu care cumva se petrece si aici un soi de fenomen ca si comenzile pt. Cee'd care au depasit cu mult asteptarile importatorului, tot asa si numarul de useri este mult peste asteptarile admin-ilor in asa timp scurt.
Nu prea are dece, sunt forumuri tinute de phpbb care au mult mai multe vizite si afisari pe zi, depinde acum si pe ce sistem e instalat, cat de ocupat e sistemul, cata banda are etc etc.
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Nu cred ca numarul utilizatorilor afecteaza site-ul. Doar daca intra online foarte multi odata. Probabil de la cateva zeci in sus.

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Se pare ca exista o problema reala, in momentul in care nu mai merge site-ul serverul nu raspunde la nici nu fel de cerere, deci ori e supraincarcat(nu prea are dece doar daca e pe un server de hosting care mai are inca 1000 de site-uri pe el) ori e in capat de banda, ori e configurat cu picioarele.
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

Ma gandesc ca ar fi bine ca administratorii sa creeze o sectiune noua intitulata Calatorii, sau ma rog cum considera ei de cuviinta, unde cei ce vor sa posteze topicuri despre concedii, locuri vizitate, sfaturi despre cazare, obiective turistice etc. Sincer multe informatii utile am gasit pe forumurile de calatorii, de la Dacia, Chevrolet si Peugeot. Si vorba aia masini frumoase avem, iar unii din noi au avut norocul sa o primeasaca si inainte de concediu, asa ca au ceva km. cu ea.
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”