Antena furata -de unde cumpar alta?

Cum se rezolvă diverse probleme
User avatar
andrei976
Posts: 147
Joined: 29 Apr 2008, 17:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: antena furata

Post by andrei976 »

revin cu noutati ...
mi-am facut programare in service la Mit Motors Baneasa pentru a repeara bara in partea din dreapta spate si daca tot eram acolo am facut si programarea pentru revizia anuala sau la 15000 km .. de am 1.4 benzina si am aflat ca ar costa cam 750 RON + 430 RON (100E fraciza) ma usureaza de 1200 ron ... ceea ce mi se pare cam trist ... avand in vedere ca in aprilie trebuie sa fac si rca si casco ... de unde atatia bani :(
in alta ordine de idei mi-am gasit antena in targ la vitan ... nu e nici pe departe ce aveam inainte ... a trebuit sa adaptez un pic la ea ... dar s-a potrivit ... 10 ron .
si toate ca toate dar cand ajungi in fata blocului si observi ca ... locurile care nu sunt platite la adp sau primarie .... vecinii si-au pus stalpi improvizati de parcare (altii fata ce cel in care am dat eu de mi-am lovit bara ) .... asa peste noapte ca si-a luat vecinu masina si nu are unde sa o puna ... ca de daca vi seara acasa nu gasesti loc decat daca te plimbi 20 de min si o lasi la urmatoarea statie .... pac si-a pus stalp si s-a mai dus un loc unde puteam parca si noi cei care stam in bloc de 25 de ani ..... dar domnul care si-a luat masina s-a mutat acum 2-3 ani ... si face legea .... si de asemenea ... locurile jumate pe bordura jumate pe strada sunt platite .... si iti ridica stergatoarele ca e locul lui .... iti vine sa iti iei lumea in cap si sa iti doresti sa nu fi avut masina ca ii poti injura scuipa si bate pe toti cei care fac asa ceva .
imi cer scuze sunt nervos ...

va doresc sa nu aveti parte de incidente ...

Andrei
KIA Cee'd 1.4 BEST Machine Silver
Album Foto : http://picasaweb.google.com/andreibalas ... neSilver02
Jurnal de bord : viewtopic.php?t=2129

User avatar
andrei976
Posts: 147
Joined: 29 Apr 2008, 17:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: antena furata

Post by andrei976 »

agentul costatator de la Omniasig spunea ca un vopsit de bara ar fi cam 1500 RON ... de vopsea metalizata , intaritor , lac bla bla ... + basca indreptarea + stopul de ceata drepata spate jos care este spart ... (ma rog ochi de pisica)
KIA Cee'd 1.4 BEST Machine Silver
Album Foto : http://picasaweb.google.com/andreibalas ... neSilver02
Jurnal de bord : viewtopic.php?t=2129

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: antena furata

Post by SeKAh »

Stopul ala de ceata dreapta spate (cel nefunctional) era ultima oara cand am intrebat 50 euro , 1 bucata. :?

Cu preturi d-astea o sa-mi iau Logan ca gasesc piese ieftine pe toate drumurile si se repara mai usor si mai repede la ateliere de tinichigerie mult mai bune decat servisurile autorizate KIA.
La astia nu poti sa faci nici o miscare ca pierzi mult prea celebra garantie :evil:

User avatar
andrei976
Posts: 147
Joined: 29 Apr 2008, 17:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: antena furata

Post by andrei976 »

salut,
tot nu gasesc antena !
are cineva una in plus ? platesc :)


mersi
KIA Cee'd 1.4 BEST Machine Silver
Album Foto : http://picasaweb.google.com/andreibalas ... neSilver02
Jurnal de bord : viewtopic.php?t=2129

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: antena furata

Post by SeKAh »

Mah, esti de belea! :lol: Ti-am mai spus odata ca sunt cu sutele in Vitan si se potrivesc foarte bine la Ceed.
Eu mi-am ales dintr-un manunchi de 30 bucati pe cea mai scurta.

simonik
Posts: 4
Joined: 28 Feb 2009, 22:05
Auto:

antena kia ceed

Post by simonik »

intrucat traiesc in Romanik - o tara de nimik - , unde sunt oameni de nimik...am ramas fara antena radio de la Kiutza mea draga #-o ...si am gasit-o si zgariata de concetatenii mei "extrem de atenti" intr-o parcare de la mall (pe ambele parti), caci la noi nu se mai sustine examenul pentrun obtinerea permisului auto si in poligon, ptr ca romanii stiu sa sofeze frate nu ... gluma.... PE NAIBA!!!!! :oops:

astfel ca va cer ajutorul: de unde pot procura o antena noua si cat costa? si...aveti idee zgarieturile de pe usi dk nu sunt adanci pot iesi la polisat??

Multam fain!

Si aveti grija in parcari ...

catalin1984

Re: antena kia ceed

Post by catalin1984 »

daca se vede primerul, adica alb, nu mai ies cu nici un polish din lumea asta. Daca nu se vede alb e ok, vor iesi la un simplu polish.

In mod normal la reprezentanta, dar mai exista si posibilitatea sa cauti pe la alte magazine si sa vezi daca se potrivesc.

bafta.

User avatar
andrei976
Posts: 147
Joined: 29 Apr 2008, 17:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: antena furata

Post by andrei976 »

Unde mai exact in targ ?
Tot nu gasesc ... am o cheste improvizata ... dat tare mi-as dori o antena buna ....

danielt014
one tommy
Posts: 34
Joined: 04 Mar 2008, 19:41
Auto:
Location: Braila, Galati
Contact:

Doresc antena originala dar nu la pret de 100 lei ...

Post by danielt014 »

Ceva vreme in urma mi s-a furat antena radio. Nu stiu ce neispraviti ar fi putut face cu o bucata de sarma, ceva.
In sfarsit, am cumparat un flintic de 10 lei din Carrefour, care functioneaza. Am fost la ENA Group la Galati si o antena originala este 100 lei.
Gaseste cineva, pe undeva o antena mai ieftina? Totusi ce este de la mama ei este mai buna.
Daca in drumul vostru gasiti o antena, mai ieftina, va rog sa imi dati de stire.

Multumesc anticipat!
109 CP & 39.293 km şi aici s-a oprit contorul!
cee'd 1.4 GSL LX BEST- PISTON GREY ; B-75-TXK
>>> this is history (11 iunie 2009)
cee'd 1.4 GSL LX BEST- ABBYS BLUE ; GL-67-TMY (03 iulie 2009)

djraven23
Posts: 24
Joined: 22 Feb 2009, 12:32
Auto:

Re: Doresc antena radio, originala - dar nu la pretul de 100 lei

Post by djraven23 »

Pai cam atata costa o antena originala de Kia Cee'd,sub 100 ron nu o poti achizitiona doar daca procedezi si tu la fel cum ai ramas fara ea...

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Doresc antena radio, originala - dar nu la pretul de 100 lei

Post by ady85btz »

cand stationez noaptea eu o scot,dureaza 5 secunde si sunt asigurat :wink:
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Doresc antena radio, originala - dar nu la pretul de 100 lei

Post by djniki4 »

sau o rezolvati altfel, cumparati una bucata tub de adeziv "PICATURA" si nu o mai desfaceti nici voi dar nici hotul :))). Antele gasiti in targ la Vitan , fara numar :lol: 15 RON

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Doresc antena radio, originala - dar nu la pretul de 100 lei

Post by LeCCa »

nu e buna treaba cu picatura ca mai trebuie data jos antena la unele spalatorii :P
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

fuji
Posts: 138
Joined: 18 Mar 2008, 23:33
Auto: Kia ceed
Location: Bucuresti

Re: Doresc antena originala dar nu la pret de 100 lei ...

Post by fuji »

sigur nu e buna treaba cu picatura. poate gasiti vreun prost care forteaza si o smulge cu tot cu suport sau indoaie tabla.
1.4 GSL Best Black Pearl

User avatar
andrei976
Posts: 147
Joined: 29 Apr 2008, 17:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Doresc antena originala dar nu la pret de 100 lei ...

Post by andrei976 »

sa imi spuneti si mie daca gasiti , si eu am patit-o si mi-am cumparat din targ una dar care nu se potriveste intocmai dar am adaptat un pic la ea ... se vede cam nasol ... dar macar am antena ....
sarma sarma dar ... uite ca la mit motors baneasa e cam 150 ron :)

numai bine
KIA Cee'd 1.4 BEST Machine Silver
Album Foto : http://picasaweb.google.com/andreibalas ... neSilver02
Jurnal de bord : viewtopic.php?t=2129

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”