Accesorii Cee'd

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Vrei sa iti zic unde parchez eu ?

vasilica_ion
Posts: 39
Joined: 20 Jun 2007, 23:15
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by vasilica_ion »

Raptori wrote:Am si eu o rugaminte la cei care au masina deja,vreau si eu sa stiu lungimea la portiera fata-spate ( masura-cam la 150-200 mm deasupra indoituri de jos a usi ) ptr a face comanda si eu de bandourii.Nu am inca masina tocmai prin Noiembrie vine :( dar am inceput deacum sa incerc sa o fac mai frumoasa :lol: .Ptr porbagaj eu am gasit la Metro pres din cauciuc 130 Ron ( nu este tip tavitza ) 1400/1200 mm,asa ca ma gindesc si la restul.E mai usor sa le iei pe rand parca nu se simte la buzunar si nici nevasta nu te cearta cand vede cat ai dat pe ele :D . Va multumesc anticipat ptr ajutor .
Nu te baga la Metro - e mare si prea scumpa !!!! Io am luat din Selgros, cu 35 RON una gen tavita - 1000x800 ( si mai ramin cite 10 cm de jur imprejur....)

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

Raptori wrote:Usile sunt la fel nu conteaza ce model ,vrea cineva sa imi dea totusi masurile, nu stiu ce aveti voi de pierdut , mersi totusi ptr raspuns dar in loc sa spui aberatzi mai bine ma ajutai cu masurile .Nu te supara dar repet nu conteaza ca e breack, combi...... usile sunt la fel spatele difera atata tot okDar mai bine cred ca ma uit pe strada si cand trece una o opresc si imi iau singur masurile :lol: :lol: :lol: :lol:
1. vorbeshte frumos, ca si eu si noi, frumos am vorbit.
2. daca le ceri altora sa nu mai spuna aberatii, nu mai zice nici tu :), adica:
3. "usile sunt la fel, nu conteaza ce model", e o aberatie. asteptam sa iasa cee'd-ul in 3 usi, sa vedem daca are usile din fata egale cu cele de la cee'd in 5 usi? garantez ca nu e asa, pentre ca m-am documentat si:
4. usile din spate par la fel, sunt diferente mici intre ele, dar SUNT !!
P.S. vorbeshte frumos si roaga frumos, nu arogant.
succes!!
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Raptori
Posts: 17
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Constanta

Post by Raptori »

1.Imi cer scuze daca am vorbit arogant "" aberatzii ""
2.Nu stiu pe nimeni care sa fie posesor de cee'd in 3 usi ,pana acum sunt doar model hatchback si SW,eu la astea 2 ma refer.
3.Succes va doresc si eu la toti ,oricum am vazut ce ajutor oferitzi parca as fi cerut sa demonteze cineva masina in bucatzi sa afle masurile.
4.Aici inchei activitatea mea pe acest forum inca odata succes tuturor.
Kia Cee'd Wagon 1.6/122CP Red Mars LX-Base + optionale

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

cu toate ca discutia noastra e cam off-topic (ar trebui facut un topic separat pentru asta), si chiar daca tu iti inchei aici activitatea pe acest forum, sa shtii ca oricand vei dori, aici [si cel mai probabil, numai aici] vei gasi sfaturi utile, experiente interesante si multe altele care (poate) te vor ajuta sa te intelegi mai bine cu cee'd-ul tau.
oricum, e decizia ta, si sunt sigur ca n-o sa se simta nimeni deranjat de ea.
Salut!
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

sigur la model in 3 usi cele 2 usi din fata sunt mai mari;) si caroseria e diferita. la SW presupun ca cele 4 usi sunt identice :roll:

tukyy84
Posts: 105
Joined: 24 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Romania
Contact:

Post by tukyy84 »

Imi poate spune careva parerea cu referire la folie, pt a avea geamuri fumurii,nu am obs. sa se discute despre asta?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

La ce anume te referi? ... ca ai un mod ciudat de a formula intrebarile. Despre folie se vorbeste aici. Incearca sa folosesti functia de Cautare ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

Intrebare....pentru cei cu best si care nu au consola de iluminare centrala si suportul de ochelari....exista in masina vre-un bec de iluminare nocturna sau numai lumina data de bord?
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

etienne wrote:Intrebare....pentru cei cu best si care nu au consola de iluminare centrala si suportul de ochelari....exista in masina vre-un bec de iluminare nocturna sau numai lumina data de bord?
are un bec, care mi se pare destul de util, fix in mijlocul plafonului, care lumineaza si pentru fata si pentru spate. si mai e bec in portbagaj :)
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by apachioara »

exista lampa plafoniera... da o lumina mai mult decat suficienta..
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

super...multumesc...ma gandeam ca ne lasa astia pe intuneric daca nu luam respectiva consola :roll:
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

etienne wrote:super...multumesc...ma gandeam ca ne lasa astia pe intuneric daca nu luam respectiva consola :roll:
ce-i drept, ar fi fost culmea ca la pachetul de baza, sa iti dea servodirectie, comenzi pe volan, computer de bord, USB + aux, aer conditionat, 6 airbaguri, cotiera, placute de frana spate.....
dar fara bec inauntru, care e standard pe Dacia Berlina :) [Dacia Berlina are chiar 2 becuri in interior in dotarea standard]
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Da,dar potentiometru pt luminile din bord tot n-au pus :wink:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Salut,ma intereseaza si pe mine pres tavita pentru portbagaj,voi ce solutii ati gasit,parca spunea cineva ca si-a luat,dar nu imbraca total portbagajul,la dealeri se poate comanda ?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”